Alergolog W Okolicach Dobrodzień

ulica Ozimska 19
45-057 Opole

Pani Dr to bardzo kompetentna, pełna poświęcenia lekarka-alergolog. Nigdy nie odmówiła przyjęcia, bardzo wyrozumiała. Szkoda, że nie przyjmuje w Krapkowicach. Alergolodzy z Krapkowic powinni się od NIEJ uczyć podejścia do pacjenta.

ulica Św. Katarzyny 13
42-600 Tarnowskie Góry

Polecam serdecznie. Prawdziwy Lekarz z powołania. Podchodzi do pacjentów z sercem. Ma olbrzymią wiedzę i nie ukrywa jej przed pacjentem. Zawsze serdeczna i uśmiechnięta.

Opinia dodana przez: JT

Kaliska 41
Sosnowiec

Obecnie leczę się u prof. Jarząba. Jest to bardzo dobry lekarz, przede wszystkim rozmawia ze mną, słucha co mam do powiedzenia i w przeciwieństwie do wielu lekarzy pozwala sobie zasugerować nowe pomysły dot. leczenia mojego problematycznego przypadku. Leczy i bada mnie na wielu "frontach". Jest to osoba godna polecenia, profesjonalista i lekarz z powołania.

Opinia dodana przez: maszrum gorrrdon
Alergolog Strzelce Opolskie dr n. med. Jarosław Mijas

dr n. med. Jarosław Mijas

Pulmonolog, Pediatra

Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Krakowska 63
47-100 Strzelce Opolskie

Dr Jarosław Mijas to najlepszy pediatra jakiego znam, konkretny, kompetentny w swojej dziedzinie, posiadający bardzo wysokie kwalifikacje.Widać, że to co robi, jest jego życiową pasją. Jego podejście zarówno do małych pacjentów, jak i rodziców jest pełne życzliwości, cierpliwości i wyrozumiałości. Pan doktor dokładnie wyjaśnia istotę choroby, zawsze ma konkretny i skuteczny plan leczenia, daje cenne wskazówki i rady, jak należy postępować. Żadne pytania i wątpliwości nie pozostają bez odpowiedzi.Z doktorem Mijasem zawsze można skontaktować się także mailowo lub telefonicznie w przypadku, gdy coś nagłego się dzieje lub gdy rodzic ma jakieś pytania.Dr Mijas leczy mojego syna od 7 lat, zawsze fachowo, konkretnie i co najważniejsze - skutecznie.Jest doskonałym lekarzem i wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu.Gorąco polecam!!!

Opinia dodana przez: Ewa

Gabinet Chirurgii Dziecięcej
Kielecka 12/16
45-319 Chwałkowice, Opole

Dla mojej rodziny Pani Doktor to prawdziwy Skarb. Objęła opieką moją córeczkę po tym jak dotychczasowy lekarz pediatra twierdził, że wszystkie objawy skazy białkowej to kolka. Podeszła do tematu bardzo profesjonalnie, bo zanim przestawiła dziecko na specjalne mleko, wykluczyła wszystkie inne możliwości. Po jakimś czasie doszedł inny problem:nawracające infekcje ukł.moczowego. Córa nie jadła, nie spała i bardzo mało przybierała na wadze przez ponad 3 miesiące. Lekarz pierwszego kontaktu nie widział problemu a mnie miał za rozhisteryzowaną matkę, której trzeba przypisać leki na uspokojenia. Dopiero Pani doktor wyprowadziła córeczkę z poważnej infekcji, a potem zleciła kompleksowe badania. Diagnoza: reflux ukł. moczowego.Dlatego bardzo cenimy Panią doktor za ten profesjonalizm, ale także za indywidualne traktowanie pacjenta, za zaangażowanie i serce jakie wkłada w podjęte leczenie oraz za fantastyczne podejście do dzieci, dla których ma czas i nie robi nic na siłę. Z naszej strony 100 proc.zaufania. Także pacjentem Pani doktor został mój mąż i po bezskutecznym leczeniu u innego lekarza, u Pani doktor nastąpiła duża poprawa.

Tarnowskie Góry

Dr Elżbieta Sikora to bardzo dobry specjalista, to lekarz który naprawdę chce pomóc i dogłębnie szuka wszystkich przyczyn choroby. Bardzo miła i ciepła osoba - wspaniała dla dzieci. Mogę ją polecić każdemu.

Opole Wróblewskiego 38
45-759 Opole

Witam. Pięć miesięcy temu u mojego obecnie dziewięciomiesięcznego dziecka pediatra rozpoznał skazę białkową (wysypka głównie na policzkach) i odstawił mleko bo jak twierdził choroba jest wywołana alergią na nie. Wyprosiłam w tamtym miesiącu skierowanie do alergologa i udałam się do dr ZK. Doktor oczywiście wykonał testy skórne. Wyszło w nich uczulenie na roztocza. Kazał nadal stosować Bebilon pepti, bo podobno jest to najlepsze mleko dla niemowlaka, ale stwierdził, że to nie mleko jest prawdopodobnie przyczyną zmian na twarzy i zalecił notowanie produktów, które daję dziecku do zjedzenia, bo uświadomił mi, że zmiany pojawiły się , gdy zaczęłam podawać już inne pokarmy niż mleko. Dostałam także wiele innych zaleceń oraz co należy robić w domu by roztoczy było mniej. Po powrocie do domu postanowiłam sprawdzić jak to jest z tymi testami u dzieci, bo każdy twierdzi co innego, także mój pediatra który nie chciał za bardzo mi dać skierowania bo syn jest za mały, więc zadzwoniłam do akademi medycznej we Wrocławiu na alergologię dziecięcą. Tam jednak jak się dowiedzieli, że dzwonię w sprawie własnego dziecka to nie za bardzo chcieli mi coś powiedzieć - kazali mi przyjść ze skierowaniem. Jestem jednak uparta więc spróbowałam inaczej - zadzwoniłam do Warszawy do Kliniki gdzie pracuje konsultant krajowy do spraw alergologii i do Łodzi gdzie jest prezydium polskiego towarzystwa alergologicznego. Powiedziałam, że jestem dziennikarką z lokalnej gazety i piszę artykuł o diagnostyce alergii u dzieci no i zadziałało. A oto co się dowiedziałam. Po pierwsze okazuje się, że to włąśnie TESTY SKÓRNE A NIE BADANIA Z KRWI SĄ PODSTAWĄ ROZPOZNAWANIA ALERGII W KAŻDYM WIEKU i że mogą być wykonane nawet u noworodka. Co więcej są bardziej wiarygodne niż badania z krwi, choć wśród wielu osób w tym lekarzy utrzymuje się opinia że testy wychodzą u dzieci ponad 5-letnich - jest to podobno absolutna nieprawda. Jak mi powiedziano te ostatnie (tj. oznaczenia z krwi) powinno się zlecać wówczas gdy nie można odstawić leków przeciwalergicznych które zafałszowują wyniki testów lub gdy są tak duże zmiany na skórze, że nie ma gdzie testów zrobić. Dowiedziałam się też że skaza białkowa to inaczej atopowe zapalenie skóry i że w tej chorobie wcale nie musi być alergii! Czasami zdarza się alergia na roztocza, dużo rzadziej na mleko. Podstawowym błędem jest podobno to, że pediatrzy w większości zalecają diety bezmleczne wszystkim tym dzieciom jak leci bez żadnych badań. Ja też przyznaję, że akurat mojemu dziecku zmiana mleka nic nie pomogła.
Reasumując stwierdzam, że choć jestem krytyczna wobec lekarzy, dr ZK zna się na rzeczy, w sumie jest polecanym i znanym pediatrą i alergologiem, choć jeszcze nie wiem jakie będą ostateczne wyniki leczenia mojego dziecka. Dociekliwa.

SP ZOZ "Śródmieście"
ul.Waryńskiego 30
Chwałkowice, Opole

Jestem matką 9-miesięcznego dziecka z atopowym zapaleniem skóry.Leczyłam się u kilku lekarzy zanim trafiłam do doktor.Byłam w rozpaczy bo moje dziecko ma ciężką postać choroby. Nic mu nie pomagało. Wszyscy mówili, że do alergologa to nie warto iść bo testy dopiero robi się w 3 roku życia.Pani doktor testy wykonała. Okazało się, że moje dziecko ma nie tylko uczulenie na pokarmy ale też na roztocza i pyłki. Otrzymałam szczgółowe informacje o diecie. Byłam w kompletnej rozpaczy, poprosiłam o skierowanie do kliniki.Otrzymałam. Pojechałam do Kliniki Alergologii i Gastroenterologii Dziecięcej. Tam też wykonano mi testy skórne i płatkowe! Też wykonywały je wykwalifikowane pielęgniarki!Powiedziano mi to samo co doktor, dieta i zalecenia takie same.Szkoda było mojego czasu na ten wyjazd. Dowiedziałam się,że nie ma granic wiekowych dla diagnostyki u chorych dzieci! Dziewczyny nie słuchajcie tych bzdur, że do alergologa to tylko po 3 roku życia i tylko testy z krwi.Panią doktor bardzo polecam wszystkim z dużymi problemami. Jest świetna.

lekarz Halina Chmielewska

Pulmonolog, Internista

1 Maja 9 (II p.)
Chwałkowice, Opole

Doskonały, kontaktowy i przemiły lekarz. Pani Doktor to jeden z najlepszych lekarzy z jakimi do tej pory miałem do czynienia. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, cierpliwe tłumaczenie przypadku, dobry dobór leków i tak można wymieniać. Widać, że to lekarz z powołania i to jest najważniejsze. A to że są kolejki, świadczy tylko i wyłącznie o doskonałej opinii całej przychodni. Zresztą jak ktoś, tak jak ja chodzi tam od kilku lat, to wie w jakie dni i o jakich godzinach przychodzić żeby kolejek uniknąć:)

Opinia dodana przez: Rysiek
Alergolog Zawadzkie dr n. med. Andrzej Dymek

dr n. med. Andrzej Dymek

Otolaryngolog, Laryngolog

Oddział Zawadzkie
Waryńskiego 4
47-120 Zawadzkie

witam,tylko w jednym aspekcie oceniłem doktora najwyżej,nie wiem czy to jest akurat trafne określenie,biznesmenem też bym go nie nazwał.Sam jestem handlowcem i czasami jak coś sprzedam po wyższej cenie to się zastanawiam nad tym.Ale bycie lekarzem zobowiązuje,z tego co wiem,na pierwszym miejscu jest przysięga.Przede wszystkim nie szkodzić.Tak pan Dymek wzbudza zaufanie i tu kończą się wysokie noty.Od bardzo młodego wieku się u niego leczyłem, a to alergia a to problemy ze skórą i drogami oddechowymi.Mimo ,że nie jest specjalistą z każdej dziedziny medycyny tak się właśnie zachowuje.Bardzo drogie leki na alergie,testy skórne i pokarmowe, wszystko już przerabiałem.Ostatni raz byłem u niego 8 lat temu, z pieniędzmi w zębach i diagnozą w ręku.Podejrzewałem, że powodem moich dolegliwości,wydolnościowych,wytrzymałościowych,skórnych i oddechowych są przerośnięte migdałki podniebienne i chciałbym je usunąć.Po czym skutecznie mnie od tego odwiódł i przekonał, że to nie to.Mieszkałem potem w innym mieście, i przy okazji wizyt u różnych lekarzy,na pytanie o moje wielkie migdałki,powtarzałem jak mantrę słowa lekarza,że migdałki nie są niczemu winne. Aż sam zacząłem czytać fora i znalazłem osoby z podobnymi przypadłościami.Dziś jestem po zabiegu usunięcia migdałków,dolegliwości zniknęły jak ręką odjął.Laryngolog w Opolu nie mógł uwierzyć,że doktor Dymek tego nie widział.A chodziłem do niego od 12 roku życia jak jeszcze przyjmował w mieszkaniu 3 pokojowym w rynku.Mam ogromny żal do tego człowieka i nawet sobie nie wyobraża ile zaoszczędził by mi lat męczenia się z tymi dolegliwościami.Nie chodzi mi już o pieniądze ale człowieku jak czytasz te komentarze to się zastanów co ty za diagnozy stawiasz bo tu chodzi o nasze zdrowie.ABSOLUTNIE NIE POLECAM TEGO LEKARZA!!!
Wyłudził ode mnie tylko pieniądze i trzymał w błędnej wiedzy.