Alergolog W Okolicach Kosów Lacki

Mickiewicza 12
07-100 Węgrów

Doktor Janusz jest dobrym lekarzem a nie tak jak pani alergolog Anna Sołowińska co do kilku lat nie zmieniła leków i po siedmiu latach zrobiła testy alergologiczne

NZOZ "Medica" Zespół Lekarzy Specjalistów
ulica 3-go Maja 3
08-110 Siedlce

W kwietniu 2015r wystąpiły u mnie silne duszności, które nasilały sie w nocy dodatkowo był katar i łzawiące oczy. Trafiłam do dr Ratyńskiego i nie żałuje! Po 1 lub 2 wizycie stwierdził u mnie astmę oskrzelowa wykonał szereg badań(spirometria, rtg płuc, testy alergiczne, ekg)i co wizytę zleca chociażby morfologię zeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Polecam z całego serca!!! Jest bardzo uprzejmy i odpowiada na każde pytanie dogłębnie!

Opinia dodana przez: Dominika

lekarz Joanna Orchowska

Sokołowska 81 lok. 30
Siedlce

Moi drodzy radzę ustrzegać sie od wizyt u tej alergolog. Zmarnowała zdrowie mojemu synkowi. Opiszę sytuację. Trafiłam do gabinetu prywatnego ponieważ słyszałam raczej dobre opinie. Niestety ja nie mogę powiedzieć o niej nic dobrego. Dziecko miał podwyższone IGE, chorowało od długiego czasu jak nie na oskrzela to płuca. Trafiliśmy do dr Orchowskiej. Nie robiąc dziecku testów ani dodatkowych badań dr Orchowska stwierdziła że to astma oskrzelowa. Podała 2 latkowi całą reklamówkę leków i dodatkowo zaleciła wypsiukanie allergofem wsyztsko co moze mieć roztocza w domu. Po podaniu leków dziecku stan zdrowia zaczął się pogarszać. Zadzwoniłam do dr Orchowskiej ponieważ tak się umawiałyśmy że w razie jakiś wątpliwośći zadzwonimy, telefonu nie odbierała. Dziecko zaczęło się dusić. Napisałam więc sms, sądząc że odpisze jeśli nie może odebrać lub zadzwoni, skoro jest kryzysowa sytuacja i to moze być zła reakcja dziecka na leki, tymbardziej ze w składzie leków były sterydy. Niestety nic, cisza. Udaliśmy się więc na pogotowie. Opanowano troszkę reakcje dziecka, aczkolwiek nie odstawiono leków- solidarność lekarska- pytano kto przepisał... po ok 4 godzinach Pani doktor oddzwoniła i w telefonie usłyszałam - zwiększyć dawkę bo to nie możliwe że te leki dają taki skutek - one mają pomagać. Doprowadziło to do obrzęku twarzy i ust dziecka. Trafiliśmy do Warszawy. Dopiero tam dr Grodzki pomógł dziecku. Przede wszystkim zbadał dokładnie dziecko i znalazł przyczyny takich stanów chorobowych jakie były już od dłuższego czasu. Odrzucił wsyztskie leki dotychczas podawane , przepisał nowe. Dziecko tego samego dnia przestało kasłać i przespało całą noc. Teraz czeka nas terapia 2 miesięczna po powikłaniach spowodowanych lekami podanymi przez panią dr Orchowską - która nie dość że podała niewłąsciwą diagnozę to jeszcze zatruła nam dziecko.

Joanna Tylżanowska-Kisiel

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siedlcach
ul. Kleeberga 2C
Siedlce

Masakra!!! udałam się do Pani dr. z 12m-cznym synkiem z podejrzeniem alergii na białko mleka krowiego. Wizyta w kompletnym pośpiechu, Pani dr. oburzona że do badania nie wystarczy podnieść koszulki, tylko muszę ściągnąć dziecku spodnie żeby rozpiąć body. Zaczęła pytać jakie mleka dziecko piło od początku, i w trakcie zaczęła wypisywać skierowania na testy, więc nawet nie zdążyłam powiedzieć jakie mleko aktualnie dziecko pije, a tu już koniec wizyty. Wynik wizyty - oszałamiający. Pani dr. nie przepisała zmiany mleka, zmiany diety na bezmleczną czy jakiś specjalnych bakterii aby układ pokarmowy zaczął pracować nad strawieniem białka mleka - tylko 12m-czne dziecko dostało silne leki wziewne - pulmicort i berodual, z rozpozaniem jak się doczytałam na kartce dla lekarza kierującego "dychawicy oskrzelowej" - a synek się nie zadusza tylko trochę pokasłuje, a we wczesnym okresie niemowlęcym picie mleka sprawiało mu ból, i przez pewien okres nie robił kupek. Jedyne co wynieśliśmy z tej wizyty to skierowanie na testy z krwi. Jeśli chodzi o dzieci to zdecydowanie nie polecam!!!

Medical Center NZOZ
PLACÓWKA I - ul. Belgradzka 42 (stacja metra Natolin - na tyłach poczty), PLACÓWKA II - ul. Dembego 5 (wjazd od ul. Zaruby)

Z przykrością muszę stwierdzić, że Pani doktor jest osobą bezwzględnie nieprofesjonalną. Ciężko mi ocenić wiedzę i kompetencje Pani doktor gdyż do żadnej diagnozy nie doszło.

Podczas pierwszej wizyty, na którą skierował mnie laryngolog (podejrzenie alergii w związku z chronicznymi problemami z zatokami) Pani doktor przepisała mi "na ślepo" lek przeciwastmatyczny Asmenol oraz lek przeciwhistaminowy, żeby sprawdzić, czy będzie lepiej.

Zapytałam czy leki te mają jakieś znaczne ...

Zapytałam czy leki te mają jakieś znaczne skutki uboczne i wchodzą w interakcję z innymi lekami. Pani doktor stwierdziła, że wszystkie leki mają skutki uboczne i dodała "skoro nie chce się pani leczyć bo się pani boi skutków ubocznych to po co pani do mnie przyszła i zawraca mi głowę".

Przełknęłam tą gorzką pigułkę nietaktu i postanowiłam dać Pani doktor szansę zapisując się na kolejną wizytę i testy alergologiczne. Niestety nie dostałam żadnych wytycznych czego nie jeść, nie pić, jakie leki/produkty/witaminy odstawić, o czym dowiedziałam się dopiero na wizycie na której miały być już wykonane testy.

Na wizycie (testy) Pani doktor zapytała jakie biorę leki. Powiedziałam na początku, że jestem w trakcie odstawiania leku antydepresyjnego SSRI, ale że czytałam, że nie powinien on wpłynąć na wyniki testów. Pani doktor bardzo agresywnie skwitowała, że ona studiowała tyle lat, i że to jest upokarzające dla niej że ja się wymądrzam i że nie powinnam w jej gabinecie wchodzić w jej kompetencje. Z pełną pokorą powiedziałam, że ja tylko mówię, że czytałam o tym, ale absolutnie nie miałam zamiaru podważać czegokolwiek.

Pani doktor poczyniła również bezczelną i niewybaczalną uwagę w stosunku do mojego życia osobistego. Pracuję jako psycholog kliniczny, do czego Pani doktor się odniosła tak, że zabrakło mi słów, że skoro jestem psychologiem to powinnam wiedzieć że nie powinnam się wymądrzać w gabinecie u lekarza i że po co ja w ogóle wykonuję ten zawód, skoro biorę takie leki (antydepresanty) że przecież po tym widać, że sobie sama ze swoim życiem nie radzę...

Po takim potraktowaniu, gdy Pani doktor nie wie o mnie nic, o moim życiu, pracy czy powodach brania takich a nie innych leków, a z tak wielką frywolnością pozwala sobie na krzywdzące mnie oceny - mimo ogromnej wyrozumiałości do ludzkiej natury nie umiem inaczej tego nazwać... jest to po prostu zwykłe chamstwo.

Opinia dodana przez: Zniesmaczona

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Alergik"
Szpitalna 2/6
18-200 Wysokie Mazowieckie