dr n. med. Alfred Samet

Epidemiolog

„Bezpowrotnie minęły czasy indywidualnych decyzji terapeutycznych chirurga. Dziś wymaga się tworzenia interdyscyplinarnych zespołów opiekujących się pacjentami”. Dr Julie Freischlag, naczelny chirurg John Hopkins’ Hospital Literatura: „Posocznica gronkowcowa –choroba nadal zagrażająca życiu.” M.Kowalik, J. Ellert-Żygadłowska, T. Smiatacz, H. Trocha, L. Weyna, M. Orłowski, R. Pajuro. Pol. Merk Lek., 2001, XI, 64, 352. Wnioski z pracy: Posocznica gronkowcowa rozwijająca się poza szpitalem, w porównaniu z zakażeniami szpitalnymi, charakteryzuje się cięższym przebiegiem, większa liczbą powikłań narządowych i ostrych stanów zagrażających życiu, a także obarczona jest większą śmiertelnością, mimo dużej wrażliwości na antybiotyki szczepów ...

Literatura:
Wnioski z pracy: Posocznica gronkowcowa rozwijająca się poza szpitalem, w porównaniu z zakażeniami szpitalnymi, charakteryzuje się cięższym przebiegiem, większa liczbą powikłań narządowych i ostrych stanów zagrażających życiu, a także obarczona jest większą śmiertelnością, mimo dużej wrażliwości na antybiotyki szczepów gronkowca ją wywołujących.
„Posocznica” J. Juszczyk, A. Samet, wyd. Via Medica, Gdańsk 2006, wyd.1
„Posocznica gronkowcowa u niemowlęcia wywołana szczepem zespołu 52, 52A, 80, 81 opornym na linkomycynę” A. Samet, M. Cimaszewski. Przegl. Pediatr. 1974; t. 4, nr 6, s. 549-551

Alfred Samet nie jest lepszy od innych pod względem naukowym. Natomiast wyróżnia się tym że nie przestrzega prawa o tajemnicy i prywatności pacjenta. Chętnie donosi/rozmiawia o pacjętach ze swoją siostrą plotkarką i dewotką która dzięki niemu wszystko wie o chorobach swoich sąsiadów na Chełmie, rozsiewając plotki jak bakterie.

Stanowczo odradzam, byłem dwa razy. Porozmawialiśmy sobie chwilkę za 100 zł i do domu. Żadnych prób ukierunkowania leczenia tylko karmienie dyrdymałami, że jesteśmy trochę bliżej poznania przyczyny schorzenia...Szkoda pieniędzy

Jestem dość trudnym przypadkiem i jednocześnie pacjentem Pana doktora. Korzystam z jego porad od dłuższego już czasu. Trafiłem do niego wysłany na konsultację z polecenia innego specjalisty. Mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że jest to lekarz ogromnej wiedzy i fachowości. Przedtem trafiałem na lekarzy, którzy na pewnym etapie ,nie mogąc mi pomóc po prostu dziękowali za współpracę. Tutaj ku mojemu zaskoczeniu było i jest zupełnie inaczej - dzięki podejściu interdyscyplinarnemu (konsultacje ze specjalistami różnych dziedzin) jakie stasuje Pan doktor poznałem/poznaje wiele mechanizmów jakie mają wpływ na moją chorobę i dolegliwość. Niestety jest to proces żmudny ,ponieważ faktycznie wiąże się to z wizytami u innych specjalistów ale ten fakt tylko i wyłącznie przemawia za osobą Pana doktora, ponieważ nie ma świecie lekarza , który znał by się na wszystkich dziedzinach medycyny bo jak wiadomo jeśli ktoś jest od wszystkiego to znaczy , że tak naprawdę jest do niczego.
Ostatecznie i tak wszystkie materiały i wyniki badań są zbierane przez doktora – kiedy nie ma wątpliwości, że wszystko w danym aspekcie zostało ustalone , natychmiast stawia diagnozę.
Najbardziej podoba mi się możliwość stałego kontaktu telefonicznego z doktorem - pora dnia praktycznie nie ma znaczenia- często bywa tak , że wysłany na konsultację do innego specjalisty jestem proszony aby podczas wizyty wykonać telefon aby doktorzy mogli razem porozmawiać. Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy i mogę tylko powiedzieć - wielka szkoda, że coraz mniej jest takich fachowców jak doktor Samet.

Poswiecil duzo czasu na wizycie ale pozniej obiecal konsultacje z innymi specjalistami za 500zl. Niestety pozniej nawet nie przeczytal moich badan bo w opini zaprzeczal temu co dalam mu na pismie. Badania ze szpitali itd. Jednym slowem naciagacz dla ktorego powazniejsze choroby sa za trudne.

Byłam pacjentką wysłana na konsultację mikrobiologiczną. Jest to lekarz o dużej wiedzy i kompetencji. Polecam. Mankamentem jest to ,że przyjmuje tylko raz w tygodniu.

Na początku lat osiemdziesiątych wyleczył moją Mamę z gronkowca złocistego. Wszystkie inne konowały postawiły już na Niej krzyżyk, On jeden (oczywiście nie za darmo) zajął się tą beznadziejną sprawą - zastosował autoszczepionkę (coś co w tamtych czasach ocierało się o Science-Fiction). Tego specyfiku nie mieli nawet na Zachodzie, a On wtedy pracował nad tym lekiem. W ramach testu (jak na białych myszkach) wypróbował to na mojej Mamie i przeżyła. To był gronkowiec złocisty kości. Lepszego fachowca w tej dziedzinie nie znam. Reszta lekarzy to popłuczyny które nie mają pojęcia o tym jakie rzeczy On robi.

Zdecydowanie odradzam pana doktora! Zgadzam sie w pelni z powyzszymi niezbyt pochlebnymi opiniami na temat "leczenia" przez tego specjaliste. Ilosc poswieconego czasu pacjentowi jest znikoma, nie proponuje on drogi leczenia, kieruje na liczne badania do znajomych doktorowi lekarzy, aby napedzic "koniunkture". W tracie wizyty, w kwocie 200 zl,ktora trwala kilka minut doktor ubieral plaszcz oraz chwalil sie swoimi ogromnymi mozliwosciami i znajomosciami w AM.

Niestety doktor zapomnial, ze jest lekarzem i stal sie biznesmenem. Po 3 wizytach (pierwsza to bylo skierowanie na badania w jego laboratorium - przyszlam z wynikami zrobionymi w innym) zrezygnowalam, gdyz nie dowiedzialam sie jakie leczenie zostanie zastosowane. Duzo gada, a niewiele z tego wynika.

Nie wiem dlaczego inni lekarze kierują do niego pacjentów, ponieważ nie bada, nie wystawia recept,nie proponuje drogi leczenia. Za to świetnie "nadyma" chorobę, jakby od niej zależało życie. Chętnie pogada o hobby i o bzdurach w cenie 200zł za 10 min. Z problemów nie pomógł mi wyjść,chociaż sugerował,iż zna wyjście i będzie to drogie leczenie. Dał mi ulotki reklamowe firmy, jakby to było coś cennego, choć dawałam do zrozumienia, że mi takie informacje nie są potrzebne. Oprócz nastraszenia zalecił zrobić dodatkowe badania, na które inni lekarze "pomachali powiekami". Szkoda czasu i pieniędzy. Zdecydowanie odradzam. Jeżeli lekarz prowadzący kieruje do Pana doktora Sameta, to lepiej poszukać innego lekarza.