dr n. med. Andrzej Bożek

Alergolog dziecięcy

Liczba opinii: 56
Średnia ocen:4,7/5
Opinie:56
Zaufanie do kompetencji
4,7
Tłumaczenie choroby i leczenia
4,7
Poświęcony czas
4,6
Kompleksowość podejścia
4,7
Uprzejmość
4,9
Godny polecenia
4,6
Dodaj opinię

Opinie pacjentów

Sortuj wg
4,8/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

W dzisiejszej medycynie co raz trudniej jest leczyć pacjenta a szczególnie wtedy kiedy ma przewlekle schorzenie a na dodatek jest dzieckiem. Już jakiś czas lecze się u Pana doktora razem z moim 8 letnim synem. Wcześniej ja i mój syn mieliśmy duże - podkreślam duże problemy z gardłem, a mój wtedy 3 letni syn dodatkowo problemy z nawracjącym suchym i duszącym kaszlem oraz świstami w nocy........ Byliśmy bardzo mocno zaniepokojeni tym wszystkim.......Telefony w nocy do pediatry.....wizyt na pogotowiu..... Nie spalismy w nocy, dziecko było mizerne a w dodatku pojawiły sie ...

W dzisiejszej medycynie co raz trudniej jest leczyć pacjenta a szczególnie wtedy kiedy ma przewlekle schorzenie a na dodatek jest dzieckiem.
Już jakiś czas lecze się u Pana doktora razem z moim 8 letnim synem. Wcześniej ja i mój syn mieliśmy duże - podkreślam duże problemy z gardłem, a mój wtedy 3 letni syn dodatkowo problemy z nawracjącym suchym i duszącym kaszlem oraz świstami w nocy........
Byliśmy bardzo mocno zaniepokojeni tym wszystkim.......Telefony w nocy do pediatry.....wizyt na pogotowiu.....
Nie spalismy w nocy, dziecko było mizerne a w dodatku pojawiły sie zmiany skórne, która nasza Pani pediatra okresliła jako atopowe zapalenie skory. Postanowilismy działać i najpierw zaliczyłam 2 dermatologów. Ufff......maści i tak bez końca...... Owszem poprawa była ale na chwilę.
Byliśmy też u 4 laryngologów i słyszałam tylko usunąć migdały. Najpierw tylko trzeci migdał a potem wszystkie..... U 3 letniego dziecka. A potem okazało się jeszcze, że mój syn ma tez astmę i alergiczne zapalenie skóry. Dostaliśmy skierowanie do szpitala dziecięcego ale muszę przyznać ,ze poza ogromnym stresem dla dziecka nie uzyskalismy specjalnej diagnostyki i w efekcie wyszliśmy bez diagnozy........ Może Pani dziecko ma alergię albo grzybicę albo nawet łuszczycę... Wreszcie za namową kuzynki trafiliśmy do Pana dr Bożka. Czekalismy troche na pierwsza wizytę ale było warto. Pan doktor przeanalizował cały przebieg naszej choroby i zaproponował co innego niż wcześniej było.
Bo wcześniej żmudne leczenie: antybiotyki, preparaty na uodpornienie i...nic. Dopiero
Pan doktor zrobił testy z krwi, testy skórne i postawił diagnozę alergicznego zapalenia nosa gardła i oskrzeli. Syn jest uczulony na kurz. Odczula się i po dwóch latach jest na prawdę bardzo dobry efekt. Stosowaliśmy tez maści bezsterydowe i poprawiła się skóra.
Ja sama też odniosłam korzyść ja miałam niedoczynność tarczycy i to był problem suchości mojego gardła i infekcji. Bo doktor potraktował mnie całościowo i to jest prawdziwy lekarz. Razem s synem nadal chodzimy do Pana doktora.
Nadal sie odczulamy. Wiemy, ze możemy na niego liczyć. Mój syn czuje sie bardzo dobrze u dr Bożka i jak nigdzie indziej chetnie chodzi do niego.
Moja młodsza siostra leczy też swoje dwumiesieczne dziecko u Pana Doktora z problemami skórnymi i tez jest zadowolona. Skóra poprawiła się po samej pielegnacji.
Nie zgadzam się z opiniami rodziców, ze Pan doktor leczy w ciemno. Nie robi niepotrzebnych badań szczególnie małym dzieciom kiedy to nic jeszcze nie wnosi. Nie wyciąga od pacjentów pieniędzy. Nie krytykuje innych lekarzy. To jest bardzo rzadka cecha.

Polecamy bardzo!
I mam odwagę się podpisać się pod tą opinią
imieniem i nazwiskiem:
Gabriela P- Kowalewska.

WięcejMniej
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

ta opinia nie prawdziwa. Jest jasne ,że nie robi się diagnostyki alergologicznej małym dzieciom. Ja jestem zadowolona. Leczę właśnie 2 letniego malucha od roku z ciężką postacią atopowego zapalenia skóry. Nikt mi nie chciał wcześniej pomóc. Za to moje dwuletnie dziecko było skłute testami, badaniami z krwi, które nic nie niosły. To jest małe dziecko a wyczytałam, ze testy robi się po 5 roku życia!. Pan doktor tez nam to wytłumaczył i niepotrzebnie nie wymuszał na nas badań. Mamy cierpliwość, czego nie ma wielu z rodziców leczyć się przewlekle ale ...

ta opinia nie prawdziwa. Jest jasne ,że nie robi się diagnostyki alergologicznej małym dzieciom. Ja jestem zadowolona. Leczę właśnie 2 letniego malucha od roku z ciężką postacią atopowego zapalenia skóry. Nikt mi nie chciał wcześniej pomóc. Za to moje dwuletnie dziecko było skłute testami, badaniami z krwi, które nic nie niosły. To jest małe dziecko a wyczytałam, ze testy robi się po 5 roku życia!. Pan doktor tez nam to wytłumaczył i niepotrzebnie nie wymuszał na nas badań. Mamy cierpliwość, czego nie ma wielu z rodziców leczyć się przewlekle ale po roku jest duży skutek. Ja też stosowałam u dziecka maści robione ze sterydami ale krótko i bezpiecznie. Pan dokotor poza tym ma bardzo dobre podejście do dzieci i rodziców. Uspakaja. Tłumaczy że ta choroba jest przewlekła i wo ogóle tłumaczy skąd i jak choroba się wzięła. Zawsze odbiera telefony i nigdy nam nie odmówił kiedy prosiliśmy o kontakt. Rzeczywiście jest dużo pacjentów, trudno się zapisać ale to dlatego że tak wielu pacjentom Pan doktor udzielił pomocy.
Polecam. Ważne też ,że leczy tez dorosłych i moja koleżanka leczy u niego całą rodzinę. Cena za wizytę 100 jest warta tego. Zawsze jeżeli była kwestia droższego leku Pan Doktor pytał nas o zdanie. Nigdy nie miałam poczucia, że straciłam czas i pieniądze u Pana Doktora. Dzisiaj mój syn czuje się lepiej i wiemy,że dalej trzeba go leczyć. Wierzę, że wiele rodziców nie ma takiego problemu ciężkiego z atopowym zapaleniem skóry takim jak u naszego dziecka i dlatego nie rozumie leczenia. Zrobilismy próby prowokacyjne pokarmowe do których zachęcam w poszukiwaniu przyczyny alergii pokarmowej u maluchów. Testy z krwi które zleciała nam pediatra przed przyjściem do Pana Doktora nic nie wykazały. A nasze próby wg wskazówki Pana doktora pozwoliły nam ustalić bardzo skuteczną dietę.

WięcejMniej
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Znakomity fachowiec, leczę u niego dziecko z AZS od półtorej roku i myślę, że najgorsze mamy już za sobą. Skóra dziecka na powrót funkcjonuje, dziecko przesypia całe noce, jest wyraźnie spokojniejsze. Żałuję tylko, że tyle zwlekałam z wizytą u pana Bożka dając szansę innym lekarzom, którzy poza sterydami niczego innego nie potrafili zaproponować. Pan doktor jest bardzo zdecydowanym człowiekiem, oczekuje precyzyjnej współpracy ze strony rodzica (starannego wykonywania zaleceń), nie toleruje samowoli jak eksperymentowanie z innymi smarowidłami czy dawkami niż zaleci. Jednak warto zaufać tej dyscyplinie, bo pomimo kosztów jakie wiążą ...

Znakomity fachowiec, leczę u niego dziecko z AZS od półtorej roku i myślę, że najgorsze mamy już za sobą. Skóra dziecka na powrót funkcjonuje, dziecko przesypia całe noce, jest wyraźnie spokojniejsze. Żałuję tylko, że tyle zwlekałam z wizytą u pana Bożka dając szansę innym lekarzom, którzy poza sterydami niczego innego nie potrafili zaproponować. Pan doktor jest bardzo zdecydowanym człowiekiem, oczekuje precyzyjnej współpracy ze strony rodzica (starannego wykonywania zaleceń), nie toleruje samowoli jak eksperymentowanie z innymi smarowidłami czy dawkami niż zaleci. Jednak warto zaufać tej dyscyplinie, bo pomimo kosztów jakie wiążą się z prywatnym leczeniem i czasem koniecznym dla uzyskania wyników są widoczne wymierne efekty terapii jaką pan doktor proponuje. Dodam jeszcze, że dr Bożek cały czas obserwuje dziecko, zmienia leki tak by dobrać jak najlepsze, wykracza daleko poza znany z innych poradni schemat. Nie jest również naciągaczem, wizyty kontrolne są, ale nie przesadnie częste; nie dubluje badań. Jeśli macie państwo małe dziecko z problemem AZS nie zwlekajcie, u małego dziecka można jeszcze sprawić, że skóra podejmie właściwą pracę. W mojej opinii doktor Bożek jest jedynym lekarzem na śląsku, który wie jak do tego doprowadzić.

WięcejMniej
2,5/5
Zaufanie do kompetencji
3,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
2,0
Poświęcony czas
2,0
Kompleksowość podejścia
3,0
Uprzejmość
4,0
Godny polecenia
1,0

W tamtym roku trafiłam do Pana dr Bożka z problemem " wiecznego kataru" mojego 3 letniego Syna. Na 10-minutowej wizycie P. dr stwierdził alergiczny nieżyt nosa. Przepisał sterydy i leki przeciwhistaminowe. Na początku leki pomogły na ok 1 miesiąc potem mimo brania leków katar utrzymywał się cały czas. Ponowna wizyta = ponowne stwierdzenie przez P. dr alergicznego kataru. Ponownie te same leki zostały przepisane. Przez całą zimę katar utrzymywał się mimo brania leków. W marcu tego roku postanowiłam zrobić Synowi testy alergiczne z krwi aby mieć pewność co mu dokucza. ...

W tamtym roku trafiłam do Pana dr Bożka z problemem " wiecznego kataru" mojego 3 letniego Syna. Na 10-minutowej wizycie P. dr stwierdził alergiczny nieżyt nosa. Przepisał sterydy i leki przeciwhistaminowe. Na początku leki pomogły na ok 1 miesiąc potem mimo brania leków katar utrzymywał się cały czas. Ponowna wizyta = ponowne stwierdzenie przez P. dr alergicznego kataru. Ponownie te same leki zostały przepisane. Przez całą zimę katar utrzymywał się mimo brania leków.
W marcu tego roku postanowiłam zrobić Synowi testy alergiczne z krwi aby mieć pewność co mu dokucza. Dokładnie 6 marca zadzwoniłam do rejestracji do Katowic i Pani poinformowała mnie, że niestety nie zapisze mnie na wizytę ... mam dzwonić po 15 marca. Dzwonię 15 marca - nikt nie odbiera telefonu... dzwonię 18 marca .... abonent czasowo niedostępny. Dodzwoniłam się 19 marca i Pani która rejestruje wizyty poinformowała mnie sucho, iż mam dzwonić 12 kwietnia ponieważ teraz zadzwoniłam za późno i ona nie zarezerwuje mi wizyty ponieważ zapisy są prowadzone tylko dwa razy w miesiącu. Oczywiście zdenerwowana brakiem szacunku do pacjenta ( czyt. klienta bo to prywatna wizyta) zrezygnowałam z usług P. dr Bożka.
Udałam się do innego alergologa , wyniki testów alergicznych z krwi nie wykazały alergii w najmniejszym stopniu. A Pani alergolog już na 1 wizycie stwierdziła, iż katar spowodowany jest grzybicą w drogach oddechowych, grzybica tylko "udawała" alergię, której tak naprawdę nie ma. Syn został przeleczony ... katar minął. P. alergolog stwierdziła, iż stan grzybiczy zaostrzały również sterydy tak łatwo przepisywane przez P. dr Bożka.
Nie polecam P. dr Bożka ze względu na brak prawidłowej diagnozy, nie skierowanie dziecka na testy alergiczne, "ładowanie" w młody organizm sterydów i ciężkich syropów nie zagłębiając się w problem ... choć na stronie internetowej Pan dr opisuje, iż prowadzi diagnostykę choroby - teraz wiem, że nie prowadzi.
Nie polecam również ze względu na nowy sposób zapisów na wizyty do P. dr Bożka. Kompletny brak szacunku do pacjenta oraz do jego czasu.

WięcejMniej
4,8/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Byłam miesiąc temu z 6 miesięcznym dzieckiem z alergią skórną. Koszmar z płaczącym i nie śpiącym dzieckiem i nami. Jedna wielka skorupa na skórze. Stosowałam wcześniej różne kremy, kremiki, niestety maści ze sterydem bo byłam bezsilna. Odstawiłam dziecku i u siebie prawie wszystkie produkty do jedzenia i nic się nie poprawiło. a tak mi kazano. Nikit mi nie powiedział, że ta choroba ma zupełnie inny mechanizm i jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i ze nie wolno stosować tyle sterydu u dziecka. Dopiero Pan doktor Bożek mi to powiedział. Teraz jest ...

Byłam miesiąc temu z 6 miesięcznym dzieckiem z alergią skórną. Koszmar z płaczącym i nie śpiącym dzieckiem i nami. Jedna wielka skorupa na skórze. Stosowałam wcześniej różne kremy, kremiki, niestety maści ze sterydem bo byłam bezsilna. Odstawiłam dziecku i u siebie prawie wszystkie produkty do jedzenia i nic się nie poprawiło. a tak mi kazano.
Nikit mi nie powiedział, że ta choroba ma zupełnie inny mechanizm i jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i ze nie wolno stosować tyle sterydu u dziecka. Dopiero Pan doktor Bożek mi to powiedział. Teraz jest dużo lepiej ale jeszcze nie idealnie. Dziecko jest spokojniejsze. Je wiele produktów i ja też. Śpimy w nocy.
Polecam bardzo

WięcejMniej
1/5
Zaufanie do kompetencji
1,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
1,0
Poświęcony czas
1,0
Kompleksowość podejścia
1,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
1,0

Odradzam wizytę u lekarza który testuje na swych małych pacjentach ciężkie leki, które nie pomagają. Jest takim samym lekarzem jak większośc polskich lekarzy: nie wykazuje chęci zdobycia wiedzy nt przyczyny schorzenia. Moje dziecko zostało określone jako chorujące na AZS i leczine cyklosporyną. Po ponad roku brania leku (obniżającego bardzo odporność, zatem dziecko chorowało na wiele chorob konczacych sie w szpitalu) lekarz zalecil ... uwaha... zmianę ... leku ta ten sam tylko innego producenta. Moje dziecko ma chore jelita, wysoką nietolerancję glutenu, Byc moze także inne problemy ( kandydoza, pasożyty, dokladne, ...

Odradzam wizytę u lekarza który testuje na swych małych pacjentach ciężkie leki, które nie pomagają. Jest takim samym lekarzem jak większośc polskich lekarzy: nie wykazuje chęci zdobycia wiedzy nt przyczyny schorzenia. Moje dziecko zostało określone jako chorujące na AZS i leczine cyklosporyną. Po ponad roku brania leku (obniżającego bardzo odporność, zatem dziecko chorowało na wiele chorob konczacych sie w szpitalu) lekarz zalecil ... uwaha... zmianę ... leku ta ten sam tylko innego producenta. Moje dziecko ma chore jelita, wysoką nietolerancję glutenu, Byc moze także inne problemy ( kandydoza, pasożyty, dokladne, niestandardowe testy trwają ). Moje podejrzenia w tym kierunku pan doktor wyśmiał (mam nagraną rozmowę na telefonie) uznając że to leczę sie u dr googla i to wszytsko to czary mary. Szkoda. Zmarnowany czas i cierpienia dziecka. To wszystko co zaproponowal nam pan doktor, który być może testował (bez naszej wiedzy i zgody) dzialanie cyklosporyny u dziecka z problemami skórnymi. Mam do niego ogromny żal.

WięcejMniej
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Leczę od lat moje dzieci z atopowym zapaleniem skóry. U jednego była stosowana cyklosporyna. Pan doktor wszystko nam wytłumaczył i wiedzieliśmy że to leczenie jest ciężkie. Cały czas byliśmy kontrolowani. Efekt jest bardzo dobry i też po zakończeniu leczenia dalej jest efekt. Drugie dziecko z astma i atopowym zapaleniem skory też bardzo dobry efekt który udało się na bardzo łagodnych lekach. Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami! Bardzo polecam

Leczę od lat moje dzieci z atopowym zapaleniem skóry. U jednego była stosowana cyklosporyna. Pan doktor wszystko nam wytłumaczył i wiedzieliśmy że to leczenie jest ciężkie. Cały czas byliśmy kontrolowani. Efekt jest bardzo dobry i też po zakończeniu leczenia dalej jest efekt. Drugie dziecko z astma i atopowym zapaleniem skory też bardzo dobry efekt który udało się na bardzo łagodnych lekach. Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami!
Bardzo polecam

5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Wspaniały mądry lekarz. Potrafił wyleczyć moje dziecko z wyprysku niemowlęcego mimo, że leczyłam go u wielu dermatologów. Stosowaliśmy leki bez sterydów. Nikt mi wcześniej nie powiedział jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry takiego pacjenta. Dopiero u doktora się tego dowiedziałam. I nie waham się jak większość tutaj podać swoje imię i nazwisko. Agnieszka Sucker

Wspaniały mądry lekarz. Potrafił wyleczyć moje dziecko z wyprysku niemowlęcego mimo, że leczyłam go u wielu dermatologów. Stosowaliśmy leki bez sterydów. Nikt mi wcześniej nie powiedział jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry takiego pacjenta. Dopiero u doktora się tego dowiedziałam. I nie waham się jak większość tutaj podać swoje imię i nazwisko.
Agnieszka Sucker

5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

To najlepszy lekarz, jakiego spotkałam na swojej drodze. Syn ma alergie na mleko, jajko, pszenice, kurz i obciążenie genetyczne astmą oskrzelową. Jesteśmy pod opieką Doktora Bożka już od ponad 3lat. Naprawde świetny specjalista i skromny człowiek. Nie wyciąga kasy z kieszeni ;) A krew do badania na panel pediatryczny pobrał tak, że syn 1,5 roczny(wtedy) nawet sie nie zorientował:D Polecam z całego serca, naprawdę warto, jeżeli ktoś ma problemy z alergią:)

To najlepszy lekarz, jakiego spotkałam na swojej drodze. Syn ma alergie na mleko, jajko, pszenice, kurz i obciążenie genetyczne astmą oskrzelową. Jesteśmy pod opieką Doktora Bożka już od ponad 3lat. Naprawde świetny specjalista i skromny człowiek. Nie wyciąga kasy z kieszeni ;) A krew do badania na panel pediatryczny pobrał tak, że syn 1,5 roczny(wtedy) nawet sie nie zorientował:D Polecam z całego serca, naprawdę warto, jeżeli ktoś ma problemy z alergią:)

4,8/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Wreszcie mam czas napisać a od dawna chodzę sama i z 5 letnim dzieckiem do doktora. Bardzo polecam. leczymy się od 3 lat. Moje dziecko miało już niby potwierdzoną astmę na całe życie a okazało się że ma tylko przewlekły katar i refluks. Zupełnie inne leki i moglismy odstawić sterydy do wziewania. Dziecko uśmiechniete i wreszcie chodzi do przedszkola wiecej niż tydzień. Ja niestety mam egzemę i leczy się to wolno ale widzę że skutecznie i od roku prawie o niej już zapomniałam.A chodziłam do wielu dermatologów i alergologów też ...

Wreszcie mam czas napisać a od dawna chodzę sama i z 5 letnim dzieckiem do doktora. Bardzo polecam. leczymy się od 3 lat. Moje dziecko miało już niby potwierdzoną astmę na całe życie a okazało się że ma tylko przewlekły katar i refluks. Zupełnie inne leki i moglismy odstawić sterydy do wziewania. Dziecko uśmiechniete i wreszcie chodzi do przedszkola wiecej niż tydzień. Ja niestety mam egzemę i leczy się to wolno ale widzę że skutecznie i od roku prawie o niej już zapomniałam.A chodziłam do wielu dermatologów i alergologów też ze sobą. I wygodnie bo u jednego lekarza załatwiam problem ze sobą i z synem.
Ciesze się że dostałam się do tak fajnego lekarza.

WięcejMniej
Dodaj opinię

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza.
Przeczytaj poradnik dodawania opinii.

  • Zaufanie do kompetencji
  • Poświęcony czas
  • Godny polecenia
  • Tłumaczenie choroby i leczenia
  • Kompleksowość podejścia
  • Uprzejmość
Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się
display statdisplay statlastseen stat