dr n. med. Andrzej Bożek

Alergolog dziecięcy

Zdecydowanie polecam. Jestem zadowolna bo ma znakomite podejście do dzieci i poza tym,że skutecznie leczy dzieci go lubią i chętnie chodzą (moje dwie córki). Polecam bardzo szczególnie w chorobach skóry...........Niektórzy dziwne rzeczy tutaj piszą szkoda że anonimowo.... Barbara Więcek

Barbara Więcek

Nie polecam tego lekarza. Wizyta jest zawsze kilkuminutowa-uważam, że to za mało !!!! Zawsze są przepisywane leki te same i tych samych firm. Potwierdzają to również moi znajomi którzy leczyli się u Pan dr Bożek. Dlatego też zrezygnowałem z usług P. dr ponieważ jego leczenie wygląda jak jakiś sztywny schemat.

Lecze się w klinice u doc. Bożka i pozbyłem się wreszcie okropnej dla mnie pokrzywki. Duża kultura osobista i znajmość tematu. Obecnie wracam juz tylko na kontrole i mam czysta skórę. Polecam.

Polecam dla dzieci ale zdecydowanie też dla dorosłych (astma!). Marzena

Polecam dla dzieci ale zdecydowanie też dla dorosłych (astma!).
Marzena

Leczę miesięczne dziecko z AZS u pana doktora Bożka. Nikt nie chciał nam pomóc bo za małe dziecko. On jedyny. I pomógł. Dziwie się, że ktoś chce maluchowi za wszelka cenę robić testy jak tu czytam...Sama jestem nauczycielem ale wiem,że u małych dzieci diagnostyka jest jeszcze bardzo zawodna. Ja na swoim dziecku widzę że jest zdecydowany efekt. Pan dr zaproponował nam testy w 4-5 roku życia o ile będzie potrzeba. Jestem zadowolona

W dzisiejszej medycynie co raz trudniej jest leczyć pacjenta a szczególnie wtedy kiedy ma przewlekle schorzenie a na dodatek jest dzieckiem. Już jakiś czas lecze się u Pana doktora razem z moim 8 letnim synem. Wcześniej ja i mój syn mieliśmy duże - podkreślam duże problemy z gardłem, a mój wtedy 3 letni syn dodatkowo problemy z nawracjącym suchym i duszącym kaszlem oraz świstami w nocy........ Byliśmy bardzo mocno zaniepokojeni tym wszystkim.......Telefony w nocy do pediatry.....wizyt na pogotowiu..... Nie spalismy w nocy, dziecko było mizerne a w dodatku pojawiły sie ...

Nie spalismy w nocy, dziecko było mizerne a w dodatku pojawiły sie zmiany skórne, która nasza Pani pediatra okresliła jako atopowe zapalenie skory. Postanowilismy działać i najpierw zaliczyłam 2 dermatologów. Ufff......maści i tak bez końca...... Owszem poprawa była ale na chwilę.
Byliśmy też u 4 laryngologów i słyszałam tylko usunąć migdały. Najpierw tylko trzeci migdał a potem wszystkie..... U 3 letniego dziecka. A potem okazało się jeszcze, że mój syn ma tez astmę i alergiczne zapalenie skóry. Dostaliśmy skierowanie do szpitala dziecięcego ale muszę przyznać ,ze poza ogromnym stresem dla dziecka nie uzyskalismy specjalnej diagnostyki i w efekcie wyszliśmy bez diagnozy........ Może Pani dziecko ma alergię albo grzybicę albo nawet łuszczycę... Wreszcie za namową kuzynki trafiliśmy do Pana dr Bożka. Czekalismy troche na pierwsza wizytę ale było warto. Pan doktor przeanalizował cały przebieg naszej choroby i zaproponował co innego niż wcześniej było.
Bo wcześniej żmudne leczenie: antybiotyki, preparaty na uodpornienie i...nic. Dopiero
Pan doktor zrobił testy z krwi, testy skórne i postawił diagnozę alergicznego zapalenia nosa gardła i oskrzeli. Syn jest uczulony na kurz. Odczula się i po dwóch latach jest na prawdę bardzo dobry efekt. Stosowaliśmy tez maści bezsterydowe i poprawiła się skóra.
Ja sama też odniosłam korzyść ja miałam niedoczynność tarczycy i to był problem suchości mojego gardła i infekcji. Bo doktor potraktował mnie całościowo i to jest prawdziwy lekarz. Razem s synem nadal chodzimy do Pana doktora.
Nadal sie odczulamy. Wiemy, ze możemy na niego liczyć. Mój syn czuje sie bardzo dobrze u dr Bożka i jak nigdzie indziej chetnie chodzi do niego.
Moja młodsza siostra leczy też swoje dwumiesieczne dziecko u Pana Doktora z problemami skórnymi i tez jest zadowolona. Skóra poprawiła się po samej pielegnacji.
Nie zgadzam się z opiniami rodziców, ze Pan doktor leczy w ciemno. Nie robi niepotrzebnych badań szczególnie małym dzieciom kiedy to nic jeszcze nie wnosi. Nie wyciąga od pacjentów pieniędzy. Nie krytykuje innych lekarzy. To jest bardzo rzadka cecha.

Polecamy bardzo!
I mam odwagę się podpisać się pod tą opinią
imieniem i nazwiskiem:
Gabriela P- Kowalewska.

ta opinia nie prawdziwa. Jest jasne ,że nie robi się diagnostyki alergologicznej małym dzieciom. Ja jestem zadowolona. Leczę właśnie 2 letniego malucha od roku z ciężką postacią atopowego zapalenia skóry. Nikt mi nie chciał wcześniej pomóc. Za to moje dwuletnie dziecko było skłute testami, badaniami z krwi, które nic nie niosły. To jest małe dziecko a wyczytałam, ze testy robi się po 5 roku życia!. Pan doktor tez nam to wytłumaczył i niepotrzebnie nie wymuszał na nas badań. Mamy cierpliwość, czego nie ma wielu z rodziców leczyć się przewlekle ale po roku jest duży skutek. Ja też stosowałam u dziecka maści robione ze sterydami ale krótko i bezpiecznie. Pan dokotor poza tym ma bardzo dobre podejście do dzieci i rodziców. Uspakaja. Tłumaczy że ta choroba jest przewlekła i wo ogóle tłumaczy skąd i jak choroba się wzięła. Zawsze odbiera telefony i nigdy nam nie odmówił kiedy prosiliśmy o kontakt. Rzeczywiście jest dużo pacjentów, trudno się zapisać ale to dlatego że tak wielu pacjentom Pan doktor udzielił pomocy.
Polecam. Ważne też ,że leczy tez dorosłych i moja koleżanka leczy u niego całą rodzinę. Cena za wizytę 100 jest warta tego. Zawsze jeżeli była kwestia droższego leku Pan Doktor pytał nas o zdanie. Nigdy nie miałam poczucia, że straciłam czas i pieniądze u Pana Doktora. Dzisiaj mój syn czuje się lepiej i wiemy,że dalej trzeba go leczyć. Wierzę, że wiele rodziców nie ma takiego problemu ciężkiego z atopowym zapaleniem skóry takim jak u naszego dziecka i dlatego nie rozumie leczenia. Zrobilismy próby prowokacyjne pokarmowe do których zachęcam w poszukiwaniu przyczyny alergii pokarmowej u maluchów. Testy z krwi które zleciała nam pediatra przed przyjściem do Pana Doktora nic nie wykazały. A nasze próby wg wskazówki Pana doktora pozwoliły nam ustalić bardzo skuteczną dietę.

Moja 1,5 roczna córka leczyła sie u tego lekarza przez rok. Żaden syrop, krem czy maść nie zadzalały. Nie wiedzieliśmy nawet co dokładnie dolega córce. Lekarz nigdy nie postawił diagnozy. Maść, która miała być pdobno łagodna okazała się grubym dzialem. Dopiero nasz pediatra kazał odstawić tak silne leki u tak małego dziecka. Prawdá jest również to, że pan doktor nie chcę wykonać żadnych testów z krwi. Leczy w ciemno, faszerującmalucha kolejnymi specyfikami. Nie pozostaje mi nic innego jak szukać innego alergologa.

W tamtym roku trafiłam do Pana dr Bożka z problemem " wiecznego kataru" mojego 3 letniego Syna. Na 10-minutowej wizycie P. dr stwierdził alergiczny nieżyt nosa. Przepisał sterydy i leki przeciwhistaminowe. Na początku leki pomogły na ok 1 miesiąc potem mimo brania leków katar utrzymywał się cały czas. Ponowna wizyta = ponowne stwierdzenie przez P. dr alergicznego kataru. Ponownie te same leki zostały przepisane. Przez całą zimę katar utrzymywał się mimo brania leków. W marcu tego roku postanowiłam zrobić Synowi testy alergiczne z krwi aby mieć pewność co mu dokucza. ...

W marcu tego roku postanowiłam zrobić Synowi testy alergiczne z krwi aby mieć pewność co mu dokucza. Dokładnie 6 marca zadzwoniłam do rejestracji do Katowic i Pani poinformowała mnie, że niestety nie zapisze mnie na wizytę ... mam dzwonić po 15 marca. Dzwonię 15 marca - nikt nie odbiera telefonu... dzwonię 18 marca .... abonent czasowo niedostępny. Dodzwoniłam się 19 marca i Pani która rejestruje wizyty poinformowała mnie sucho, iż mam dzwonić 12 kwietnia ponieważ teraz zadzwoniłam za późno i ona nie zarezerwuje mi wizyty ponieważ zapisy są prowadzone tylko dwa razy w miesiącu. Oczywiście zdenerwowana brakiem szacunku do pacjenta ( czyt. klienta bo to prywatna wizyta) zrezygnowałam z usług P. dr Bożka.
Udałam się do innego alergologa , wyniki testów alergicznych z krwi nie wykazały alergii w najmniejszym stopniu. A Pani alergolog już na 1 wizycie stwierdziła, iż katar spowodowany jest grzybicą w drogach oddechowych, grzybica tylko "udawała" alergię, której tak naprawdę nie ma. Syn został przeleczony ... katar minął. P. alergolog stwierdziła, iż stan grzybiczy zaostrzały również sterydy tak łatwo przepisywane przez P. dr Bożka.
Nie polecam P. dr Bożka ze względu na brak prawidłowej diagnozy, nie skierowanie dziecka na testy alergiczne, "ładowanie" w młody organizm sterydów i ciężkich syropów nie zagłębiając się w problem ... choć na stronie internetowej Pan dr opisuje, iż prowadzi diagnostykę choroby - teraz wiem, że nie prowadzi.
Nie polecam również ze względu na nowy sposób zapisów na wizyty do P. dr Bożka. Kompletny brak szacunku do pacjenta oraz do jego czasu.

moim zdaniem to raczej lekarz chorób wewnętrznych niż alergolog. oprocz testow skornych nie robi zadnych iinych badan, zadnej spirometrii, badan wysilkowych.przepisue sterydy wziewne, gdy bylam chora i do niego zadzwonilam bo nie wiedzialam czy dalej brac przepisane leki to mnie olal przez telefon i powiedzial ze mam zadzwonic i umowic sie prywatnie do gabinetu. gdy sie z nim rozmawia jest mily, ale milym slowem sie raczej ludzi nie leczy, nie ta branza.