dr n. med. Andrzej Dyczek

Internista, Alergolog

Lekarz jest świetny. Poszłam prywatnie w akcie desperacji z podejrzeniem alergii skórnej, bo leczenie na NFZ nie pomogło - z testów nic nie wyszło u alergologa i pani rozłożyła ręce, a dermatolog kazała używać innych kosmetyków i dbać o skórę - bezskuteczni. A mi się tylko pogarszało. W końcu spuchłam najpierw pod oczami, potem na twarzy całej, wyglądając jak sumo, do tego miałam suchą, czerwoną, piekącą i swędzącą skórę z plamami na twarzy i szyi. Ledwie widziałam na oczy. Skóra na szyi to była jedna wielka rana, a potem jeszcze doszła wysypka na rękach i tułowiu. Nie mogłam spać, drapałam się przez sen, przez co dostawałam krost. Mam umowę zlecenia - pierwsza praca po studiach, więc nie szkoda mi było wydać 150zł za wizytę, ale co miałam zrobić. Poszłam do dr Dyczek prywatnie i to był strzał w dziesiątkę. Nie tylko mi pomógł, ale jego podejście do mnie było fantastyczne. Wizyta trwała około 40 minut, co jeszcze nie zdarzyło mi się u żadnego prywatnego lekarza, w dodatku wypisał receptę i powiedział, że nie muszę więcej przychodzić, chyba że by nie pomogło to można za 2-3 miesiące i powiedział, jakie ewent. badania mogę zrobić, ale kazał nie robić wszystkiego naraz tylko jedno i ewentualnie myśleć o kolejnym, żeby pieniędzy nie wydawać niepotrzebnie. Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się trafić na lekarza, który jest z powołania i nie myśli tylko o kasie! W dodatku ta bijąca od niego pokora, cierpliwość i uprzejmość. Pełne skupienie na pacjencie. Nie twierdzę, że jest cudotwórcą i że pomoże każdemu, ale jeśli ktoś nie ma zbyt dużo pieniędzy a potrzebuje alergologa/immunologa/lub (nawet!) dermatologa, to naprawdę szczerze polecam, bo gwarantuję, że nie naciągnie was na niepotrzebne koszty. Poza tym nie leczy rutynowo. Dopytuje, zastanawia się, tłumaczy dokładnie. Widać, że posiada sporą wiedzę i chyba się ciągle kształci. W każdym razie dzięki niemu mogę normalnie żyć, bo dwie poprzednie lekarki nie pomogły.

Specjalista godny polecenia. Dokładny, skrupulatny, dociekliwy konkretny, miły, taktowny. Choroby immunologiczne to jego specjalność. Polecam, mi pomógł.

Polecam, mi pomógł.