Witam, byłem u Pana dr-a Grzeli na wizycie w Publicznej przychodni. Niestety nie przeprowadził on wtedy żadnych badań tylko od razu wysłał mnie do swojej prywatnej przychodni (oczywiście odpłatnie). Już wtedy wydało mi się to dziwne ale co tam, koszt podstawowego badania proktologicznego prywatnie miał wynieść 50 zł. Byłem ciekaw co powie podczas takiej wizyty, więc się zapisałem. Prywatnie dr Grzela zdiagnozował kilka dolegliwości naraz: radził leczenie wszystkich hemoroidów (za każdy około 300 zł) oraz wycięcie ropnia też kilkaset złotych. Ja się nie znam na takich dolegliwościach i nie mogę póki co zaprzeczyć jego diagnozie (mam nadzieję, że jednak się mylił) ale mam wrażenie jakkolwiek to nie zabrzmi, że próbował zarobić na mojej d... Tym bardziej, że wcześniej byłem z tym problemem u dwóch innych lekarzy - lekarza w poradni ogólnej oraz lekarza przeprowadzającego kolonoskopię, którzy zaprzeczali temu, że mam problem z hemoroidami. Nie wiedziałem komu mam wierzyć, tym bardziej, że dolegliwości nie ustępują.
Bardzo zaskoczyła mnie długa lista zdiagnozowanych przez dr-a Grzelę dolegliwości i chciałem dostać potwierdzenie tej diagnozy na piśmie. Dr Grzela bardzo się skrzywił i dopiero po namowach mi tą diagnozę napisał na kartce. Wydaje mi się, że profesjonalny lekarz powinien diagnozę wystawiać na piśmie bez proszenia się. Chciałbym to co powiedział Pan Grzela zweryfikować jeszcze u innego lekarza. Poza tym te wspomniane 50 zł dr Grzela przyjął u siebie w gabinecie do ręki, bez wystawiania paragonu (tłumaczył się, że kasa jest gdzieś na górze i trochę by to trwało). Po przeczytaniu kilku poprzednich wpisów negatywnych na tym forum, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że powinienem iść z tym problemem do innego lekarza. Nie mogę jednoznacznie powiedzieć, że dr chciał mnie naciągnąć ale mimo wszystko nie będę ryzykował dalszego leczenia u tego Pana. Nie będę podważał też jego kompetencji ale wyraźnie widać u tego Pana parcie na kasę co też osłabia zaufanie do jego osoby.

U tego doktora badania profilaktyczne przeprowadzałam wiele lat. Zawsze był kompetentny i miły. A przy wykrytym guzie pomógł mi podjąć decyzję o operacji. Zawsze profesjonalny,ale z poczuciem humoru i pozytywnym nastawieniem do pacjenta ! Lekarz godny polecenia ! Czekam na jego cudowny powrót do zdrowia i zawodu !

Witam wszystkich byłych i przyszłych pacjentów dr Grzeli Mam 40 lat i miałam kontakt z lekarzami różnych specjalizacji od onkologa do alergologa. Nigdy nie spotkałam lekarza o tak dobrym sercu dla pacjent jak dr Grzela. Jestem mieszkanką małopolski i moim zdaniem najlepsi lekarze są na Śląsku a wśród nich na czele stoi dr GRZELA. Zabieg usunięcia guza piersi, który wykonywał mi pan doktor był w maju 2011 r. Pan dr przed badaniem oraz przed zabiegiem potrafi rozładować napięta atmosferę że pacjent czuje się jakby pan dr był jego najlepszym przyjacielem. ...

Witam wszystkich byłych i przyszłych pacjentów dr Grzeli
Mam 40 lat i miałam kontakt z lekarzami różnych specjalizacji od onkologa do alergologa. Nigdy nie spotkałam lekarza o tak dobrym sercu dla pacjent jak dr Grzela. Jestem mieszkanką małopolski i moim zdaniem najlepsi lekarze są na Śląsku a wśród nich na czele stoi dr GRZELA. Zabieg usunięcia guza piersi, który wykonywał mi pan doktor był w maju 2011 r. Pan dr przed badaniem oraz przed zabiegiem potrafi rozładować napięta atmosferę że pacjent czuje się jakby pan dr był jego najlepszym przyjacielem. Nie zgadam się z negatywnymi opiniami na jego temat. Do dnia dzisiejszego pan dr jest moim lekarzem i nigdy nie zmienię zdania na jego temat.
Wdzięczna pacjentka Kasia B.

Pierwsza wizyta odbyła się w ramach NFZ. Gr.Grzela był bardzo uprzejmy, profesjonalnie wszystko wytłumaczył,czym zbudził moje zaufanie. Jednak nie wykonania żadnego badania i stwierdził, że konieczne są badania w prywatnej klinice, których koszt wynosi 100zł. Poszłam i już na miejscu okazało się, że mam do usunięcia trzy hemoroidy (metodą Barrona, każda za 300zł)i przycięcie czegoś co on określił jako chorągiewki w odbycie (oczywiście odpłatnie). Nie wystawił mi żadnego paragonu potwierdzającego, że wizyta i badania miały miejsce, a jego asystentka stwierdziła, że pokwitowanie otrzymam przy następnej wizycie. Był niechętny do wystawiania diagnozy z badań na piśmie. Czego zresztą nie zrobił. Byłam u rożnych lekarzy ale zawsze wyniki badań otrzymywałam do rączki. Po wizycie miałam wrażenie że doktór bardzo chciał zarobić na moim schorzeniu. Postanowiłam, że poszukam innego lekarza, który zweryfikuje diagnozę dr. Grzeli.

Zdecydowanie polecam dr Grzelę innym pacjentom. Leczę się u dr Grzeli od trzech lat. Zawsze jest uprzejmy, grzeczny i kompetentny. Nigdy nie zdarzyło mi się trafić na tzw. gorsze dni do których każdy ma przecież prawo. Zanim trafiłam do dr Grzeli byłam u lekarza, który tylko niepotrzebnie mnie wystraszył stawiając diagnozę jakby dzieliło mnie "trzy ćwierci od śmierci". Dr Grzela uspokoił mnie całkowicie podważając diagnozę kolegi po fachu. A że diagnoza dr Grzeli była trafna niech świadczy fakt,że do dzisiaj nic nie potwierdziło się z tego o czym mówił ów kolega po fachu. Ostatnio poddałam się zabiegowi usunięcia guzka piersi. Na sali zabiegowej dr Grzela stworzył tak sympatyczną atmosferę, że cały stres związany z zabiegiem prysł niczym bańka mydlana.
Gdybym na swojej drodze spotykała tylko takich lekarzy jak dr Grzela, nie byłoby powodu do narzekania na polską służbę zdrowia.
Pacjentka z os. Ziętka.

U doktora Grzeli wyleczyłam swoje hemoroidy laserowo, także w Euro-Klinice. Oceniam tego lekarza pozytywnie – fachowe tłumaczenie zabiegu i przyczyn powstawania hemoroidów, uprzejmość i profesjonalizm – to sobie cenię.

Ktoś napisał, że metoda Barona nie jest dobra? A co by ten ktoś powiedział, jakby miał wisieć z tyłkiem do góry przez 2...3 tygodnie po operacji? Leczyłem się u dr Grzeli jakieś 6 lat temu. Miałem 6 zabiegów i wszystkie bardzo dobrze wspominam. Choć do kliniki miałem prawie 300 km spokojnie po zabiegu wracałem do domu samochodem. Dr uratował mój tyłek a może i życie. Bardzo żałuję, że już w Onclinic nie przyjmuje bo życzyłbym sobie znowu do niego trafić. A co do kosztów leczenia, no cóż, każdy przed zabiegiem dostaje kosztorys i ma do wybrania: płacić (wcale nie tak wiele) albo lewatywa i calowa rura w tyłek na NFZ HAHAHA. Serdeczne pozdrowienia Panie doktorze. Tomasz (Glina)

Niedawno miałam usuwane guzy piersi. Zabieg przebiegał w bardzo miłej i luźnej atmosferze. Serdecznie polecam. Lekarz kompetentny,rzeczowy,miły.Specjalista jakich mało.Pozdrawiam.

Pan Dr,Grzela - myślałam że jest dobry. Ale zmieniłam zdanie i lekarza chyba za późno. Chodziłam na wizyty od ponad 2 lat z powodu wycieku z brodawki ostatni rok nawet co 2-3 miesiące że niby wszystko ok nic się nie dzieje tak zapewniał ale wspominał że trzeba się dowiedzieć z czego jest wyciek bo to nic dobrego nie wróży, i tak chodziłam i chodziłam.... Od ostatniej wizyty po tygodniu znalazłam się u innego doktora i w ciągu 8dni miałam usg, mammografie i biopsję, ponieważ w badaniu usg na którym nic nie widział dr,Grzela ten doktor widział guza i bardzo powiększone w.chłonne. Teraz czekam na wynik i bardzo się go boję bo niestety ale może być zły. Więc nie polecam doktora Grzeli po moim doświadczeniu

Doktor Grzela zajmował się mną w Euro Klinice. Kompetentny, miły lekarz, z odpowiednim podejściem do pacjenta. Wytłumaczył mi, na czym będzie polegał zabieg (chodziło o usuwanie hemoroidów), na co muszę się nastawić. Ogólnie jestem zadowolona i mogę polecić dalej.

Wciąż poszukujesz "Chirurg ogólny Bytom"?

ZOZ w Świętochłowicach Sp. z o.o.
ul. Chorzowska 38
40-060 Katowice
Zbigniew Mazan Klinika Chirurgii Mazan
ulica Brzozowa 54
40-170 Katowice
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Energomontaż Chorzów" Sp. z o.o.
Szczecińska 10
41-500 Chorzów