dr n. med. Andrzej Kotwicki

Ortopeda, Chirurg ogólny, Traumatolog

1,9
1,7
1,7

Swietnie ocenił uszkodzenie stawu. Wykonał USG, objaśnił co mam zerwane w stawie skokowym i jak to leczyć.Bardzo kompetentny i przyjazny.Stopa i staw skokowy wyleczone.Oceniam doktora bardzo wysoko jako fachowca w swojej dziedzinie. Internauci czując się anonimowo w sieci wypisują opinie,które są naruszeniem dóbr osobistych i jako takie podlegają odpowiedzialności karnej. Zniesławienie jest przestępstwem przeciwko czci i polega na pomówieniu innej osoby. Przekazywana informacja nie musi poniżyć pomówionej osoby w opinii publicznej lub narazić na utratęzaufania potrzebnego dla danego stanowiska,zawodu lub rodzaju działalności. Wystarczy aby informacja taka umożliwiała opisywany skuteki nie ...

Wystarczy aby informacja taka umożliwiała opisywany skuteki nie jest niezbędne aby taki skutek odniosła.
Rozgłoszenie informacji może być dokonane publicznie lub niepublicznie.
W przypadku publicznego podniesienia zarzutu jego prawdziwość nie przesądzao braku przestępności pomówienia.
Zarzut może być prawdziwy a i tak będziemy mieli do czynienia z przestępstwem.
W przypadku publicznego zarzutu oskarżony o pomówienie musi udowodnić
że doszło do dozwolonej krytyki.
Osoba ,która dopuściła się pomówienia ,podlega karze grzywny,ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
Surowszą karę kodeks przewiduje dla pomówienia dokonanego za pomocą środków masowego komunikowania(np.prasa,internet)
Tu sankcją jest grzywna ,ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2.
Dodatkowo ,zarówno w przypadku "zwykłego zniesławienia" jak i dokonanego za pomocą mas mediów,sad może orzec nawiązkę (dziesięciokrotne najniższe wynagrodzenie) na rzecz pokrzywdzonego lub Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny.

Jeśli pokrzywdzony złoży odpowiedni wniosek wówczas sąd orzeknie podanie wyroku do publicznej wiadomości( np. przez publikację w prasie).

Warto dodać, że brak przestępstwa ze względu na działanie w ramach dozwolonej krytyki nie wyłącza odpowiedzialności sprawcy za zniewagę,a więc ze względu na formę zarzutu(np.zarzut sformułowany obraźliwie).

Zniesławienie jest również naruszeniem dóbr osobistych i jako takie może być przedmiotem procesu cywilnego.
Oprócz odpowiedzialności karnej , zniesławiający naraża się na odpowiedzialnośc cywilną w postaci konieczności zapłaty zadośćuczynienia zniesławieniu albo zapłaty określonej sumy pieniędzy na wskazany cel społeczny.
Niezależnie od tego można domagać się usunięcia skutków zniesławienia,czyli np. publicznych przeprosin.

Witam wszystkich tutaj się wypowiadających, ludzie zastanówcie się co tu piszecie w pierwszej kolejności poprawcie swoją ortografię-poniżej krytyki jesteście sami w swojej pisowni, a co dopiero w kontakcie z kimś, kto ukończył medycynę. Każdy czyta w internecie i potem udaje się do lekarza i jest mądrzejszego niż osoba, która tak naprawdę jest gotowa nam pomóc, ale to my sami niedopuszczamy specjalistów do słowa "ponieważ wiemy lepiej" a jeśli wiemy lepiej, to po co ruszać w ogóle tyłek z domu?! Postawcie się na miejscu takiego lekarza ja chodzę sporadycznie, do dr Kotwickiego trafiłam z polecienia nie sugerując się wypowiedziami tutaj i dobrze!!! Zastanówcie się zanim coś napiszecie, to są tacy sami ludzie jak my, mają uczucia i takie słowa bolą. Wyobraźmy sobie, że to my jesteśmy na ich miejscu i przychodzi ktoś taki jak my: "upasiona matka z płaczącym dzieckiem-wiedząca wszystko lepiej", następny, który włosów nie mył od tygodnia min., kolejna córka upocona z starą matką, której płaszcz pralni nie widział roku co najmniej-to są moje spostrzeżenia z poczekalni. Ludzie to jest tragedia, przeglądnijcie się w lustrach zanim udacie się na umówioną wizytę. Jest mi niezręcznie czekając na swoją kolej, że muszę do kogoś z doświadczeniem wchodzić po kimś, który swoją woń pozostawił i wychodząc sieje ją dalej. Jest mi wstyd chodzić do kogoś tak rzetelnego jak lekarze, a potem czytać takie opinie poniżej poziomu, ale tak może napisać tylko "pleps"

A ja jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Doktora. Według mnie to życzliwy i uprzejmy lekarz, który podchodzi z szacunkiem do pacjenta. Przynajmniej tak było w naszym przypadku, dlatego ja nie mogę o nim powiedzieć złego słowa.

Witam wszystkich którzy tok jak ja szukali dobrego lekarza dla dziecka chorego na skoliozę. Po wielu godz. szukania trafiłam na prof. Kotwickiego. Długo czekałam na wizytę,jadąc do niego przez pół Polski,spotkałam człowieka który moim zdaniem nie powinien być lekarzem. Potraktował mnie i moje dziecko potwornie!!!!!! Po krótkich oględzinach pleców mojego dziecka powiedział mi tylko tyle, że jedyne co mogę zrobić to zapisać ją na operację którą on oczywiśćie w swojej cudownej klinice przeprowadzi. Wizyta trwała dwie minuty,dziecko ubierało się już na korytarzu,kasując za to 220 zł. Byłam w ciężkim szoku i nie wiedziałam jak zareagować wtedy. Załamani wróciliśmy do domu. Odebrał jednym zdaniem całą nadzieję jaką miałam. Zadufany w sobie gbur a nie lekarz! NIKOMU NIGDY NIE POLECAM!!! Po za tym,moje dziecko cały czas ćwiczy,prowadzone przez dobrych rehabilitantów i o zadnej operacji teraz nie ma mowy.

Serdecznie polecam!!!! Pan Doktor jest zawsze miły, uprzejmy. Jego pomoc jest bezcenna. Za każdym razem kiedy u niego byłem to trafnie postawił diagnozę i od razu mi pomógł.

Pan Doktor bardzo mi pomógł z moimi problemami z kręgosłupem. Od dawna szukałam właśnie takiego specjalisty, jakim jest Doktor Kotwicki. Serdecznie polecam. To człowiek wart zaufania.

Pan Doktor to prawdziwy specjalista godny zaufania. Bardzo dokładnie wszystko tłumaczy, poświęca pacjentowi tyle czasu, ile potrzeba. Do tego miły i sympatyczny człowiek.

Byłam u pana doktora na przeswietleniu bioderek i raz : rodzic ma byc jasnowidzem i powinnam wiedziec ze machniecie reka pana doktora oznacza ze nosidelko ma zostac na korytarzu Dwa : powinnam wiedziec ze kilkutygodniowe malenstwo rozebrac na korytarzu, 3: ani be ani me po usg, gryzmoly w ksiazeczce zdrowia ktorych nikt mi nie umial rozczytac. 4: po kolejnej wizycie ubieranie dziecka zimą na korytarzu bo panu doktorowi sie spieszy i 5 : na zakonczenie dwuminutowej wizyty pan doktor powiedzial ze juz nie trzeba pieluchowac.... czyli to zalecenie pieluchowania bylo tymi gryzmolami... szok w trampkach, takiego lekarza to ja nigdzie jeszcze nie widzialam!

Wizyta u tego lekarza to strata czasu. Jedyne zalecenia wydane przez lekarza to stosowanie diety Kwasnieskiego, ponoc pomaga na wszystko.To jakis zart, nie rozumiem jak mozna zatrudniac takiego lekarza. Nie polecam!!!

Wizyta u tego lekarza to strata czasu.
Nie polecam!!!

Tragedia. Mam wrażenie że byłem z mamą u dietetyka a nie u ortopedy. Nic na temat choroby i żadnej pomocy. NIE POLECAM !

Wciąż poszukujesz "Ortopeda Ostrów Wielkopolski"?

Piotr Gross

Chirurg ogólny
gabinety poliklinika Raszyn
None
Śmigielskiego 20
Ostrów Wielkopolski
ul. Wysocka 13 Ostrów Wlkp.
63-400 Ostrów Wielkopolski
ulica Wysocka 13