dr hab. n. med. Andrzej Maciejczak

Neurochirurg

Miałem do czynienia z tym Panem kilkukrotnie. Pan doktor jest niesłychanie zadufany w sobie, uważa że jest najlepszym neurochirurgiem na świecie co pokazuje wpisując wszędzie gdzie się da swoje trofea lekarskie może dlatego jeżeli ktoś się mu sprzeciwi lub zarzuci mu cokolwiek dowie się jaki jest naprawdę. Pacjenci i inni lekarze się go boją bo uważają że nikt im nie uwierzy do czego ten docent jest zdolny i nie chodzi mi o pozytywne znaczenie tego słowa. Czy mam prawo do wypowiadania się o tym lekarzu? uważam że tak mimo że nigdy nie leczył mnie bezpośrednio tylko moją partnerkę którą się opiekuję, jednak opinia którą wystawiam jest w oparciu o bezpośrednie moje kontakty z tym lekarzem. Nazywam się Dariusz Niemiec moja najbliższa rodzina jest poinformowana że w razie wypadku nawet za cenę życia nie zgadzam się na hospitalizację na Oddziale Neurochirurgii w Tarnowie „Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza„ powód oczywiście jest jeden nazywa się „ Andrzej Maciejczak” a takich deklaracji nie podejmuję się na podstawie obrażenia się na lekarza czy też żalu do niego. Pamiętajmy, że neurochirurgia jest dziedziną która wymaga szczególnie zaufania do lekarza a przy wyborze nie kierujmy się tylko tytułami lekarskimi w nadziei że to one nas uzdrowią bo tak nie jest.

Do doc.Andrzeja Maciejczaka trafiłem po konsultacjach u kilku znanych lekarzy.Od paru z tych lekarzy usłyszałem ,, ma pan pecha" lub ,,życie jest niesprawiedliwe" ponieważ guz którego miałem na kręgosłupie w odcinku L4-L5 ,jest nieoperacyjny ,oporny na chemio i radioterapię.Po takich diagnozach można się trochę podłamać.Nadzieję przywrócił mi doc.Maciejczak w czasie pierwszej konsultacji w poradni neurochirurgicznej.Oznajmił że aby ratować mnie przed kalectwem i śmiercią, guz musi być usunięty,zrobiona stabilizacja ( uszkodzonego przez tego guza) kręgosłupa i że docent wykona mi te bardzo skomplikowane i niebezpieczne operacje.Przed operacją doc.Maciejczak zalecił mi wykonanie badania MR.Badanie to wykryło drugiego guza na kości krzyżowej.Pierwszą operacje,usunięcia guza kręgosłupa docent wykonał mi 23.11 2010. Drugą,usunięcie guza kości krzyżowej i stabilizację kręgosłupa 29.11.2010.Wszystko odbyło się bez żadnych komplikacji.07.12.2010. zostałem wypisany do domu.Z każdym dniem czuje się lepiej (pozwalam sobie na coraz dłuższe spacery) i dziękuję Bogu że trafiłem na tak wspaniałego fachowca i człowieka.Doc.Andrzej Maciejczak to wybitny specjalista,skromny i bezinteresowny człowiek,dla którego najważniejsze jest zdrowie i życie drugiego człowieka. Dziękuję Panie Docencie,życzę Panu dużo zdrowia i sukcesów w tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.Chorym którzy szukają dobrego neurochirurga bez wahania polecam doc.Maciejczaka jak również cały zespół neurochirurgów pracujących z doc. Maciejczakiem. Wdzięczny pacjent Marek T.

intensywna terapia od 1 sierpnia2010 neurochirurgia od ok 10 sierpnia2010 operacja 12 sierpień 2010 rehabilitacja ok 23 sierpnia do 13 wrzesnia! Dr. Maciejczak po części uratował mi życie Oraz Intensywna terapia i rehabilitacja, Byłam po tragicznym wypadku z upadku o wys. 24 metrów miałam złamany kręgosłup, mostek, żebra, oraz oskalpowaną czaszkę. Przywrócili mnie do życia na intensywnej Terapii bo miałam 1% na przeżycie, Dr Maciejczak sprawił że mimo naruszonej rdzeni kręgowej mogę chodzić i normalnie żyć, a na rehabilitacji pomogli mi abym powróciła do własnych sił, oraz doszła do tego ...

intensywna terapia od 1 sierpnia2010
neurochirurgia od ok 10 sierpnia2010
operacja 12 sierpień 2010
rehabilitacja ok 23 sierpnia do 13 wrzesnia!

Dr. Maciejczak po części uratował mi życie Oraz Intensywna terapia i rehabilitacja, Byłam po tragicznym wypadku z upadku o wys. 24 metrów miałam złamany kręgosłup, mostek, żebra, oraz oskalpowaną czaszkę. Przywrócili mnie do życia na intensywnej Terapii bo miałam 1% na przeżycie, Dr Maciejczak sprawił że mimo naruszonej rdzeni kręgowej mogę chodzić i normalnie żyć, a na rehabilitacji pomogli mi abym powróciła do własnych sił, oraz doszła do tego że mogę chodzić mimo zawrotów głowy i innych nieodległościach. Jestem 5 miesięcy po operacji miałam dwa kręgi razem ześrubowane, th11 i th12 o ile pamiętam . jestem w genialnej formie. jak na razie nie uprawiam innego sportu niż pływanie i tak będzie przez dłuższy czas. ok roku. Ale pływam. i wracają mi siły. nie mam bóli kręgosłupa już, nie noszę już gorsetu i co mi zostało to śruby blizna na kręgosłupie i blizna na czole. Jestem niesamowicie wdzięczna Załodze Neurochirurgi, intensywnej terapii na piętrze 1-szym, i rehabilitacji! Tak że uważam że Dr Maciejczak wykonał lepszą operacje z dobrymi skutkami niż ktokolwiek się spodziewał !!
Pozdrawiam ;)

Dr n. med. Andrzej Maciejczak jest utalentowanym, świetnym neurochirurgiem. Ma szczęśliwą rękę w operowaniu kręgosłupa. Podjął się 16 września 2010r. skompliowanej, niezmiernie trudnej operacji przepukliny jądra miażdzystego Th10-Th11 kręgosłupa/w miejscu trudno dostępnym/ i przeprowadził ją z pozytywnym skutkiem. Uratował mnie przed paraliżem dolnych kończyn, a może i dolnej części ciała. Mimo wyczerpania, po ponad 11 godzinnej operacji, znalazł kilkakrotnie czas, by poinformować rodzinę o moim stanie. Po wybudzeniumnie kontrolował czy poruszam kończynami. To dzięki takim osobom jak doktor A. Maciejczak trwa nasza wiara w lekarzy. Warto, jeśli zajdzie taka potrzeba, oddać się w tak dobre, precyzyjne, utalentowane ręce. Polecam doktora A. Maciejczaka- Ordynatora Neurochirurgii w Tarnowie. Jest nie tylko bardzo dobrym lekarzem, ale i bardzo dobrym człowiekiem. Doktorowi życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.Jan Rybczyk

Dziękuje Panu dr hab. nauk med. Andrzejowi Maciejczakowi i jego zespołowi lekarzy za uratowanie zdrowia mojemu tacie. Pan Docent jest wspaniałym fachowcem, miłym, kulturalny i mądrym, co przyczynia się do fachowo wykonywanej tak ważnej i trudnej pracy. Trudny zabieg jaki wykonywał mojemu tacie zakończył się dobrze, tato po 1 roku dochodzi do zdrowia, pracuje normalnie. Uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Zdecydowanie polecam Dział Neurochirurgii i zespół Pana Docenta Andrzeja Maciejczaka. Są to fachowcy , którzy cały czas doszkalają się i prowadzą badania, można się oddać w ich ręce z powodzeniem! Życzę ...

Życzę dużo zdrowia i pogody ducha, dla Pana Docenta jak również jego pracowników, min Pana Barnasia.
Jan K z żoną Elą i dziećmi córką Katarzyna, Krzysiem, Marcinem, podpisuje się też rodzina Pana Jana, składając jeszcze raz podziękowania i życzenia wielu sukcesów i zdrowia!

Znakomity specjalista i wspaniały człowiek. Jestem zachwycona z efektów Jego pracy. Operacja kręgosłupa, którą wykonał bardzo mi pomogła. Dziękuję Panu z całego serca. Bernadeta W.

Bernadeta W.

Panu Ordynatorowi dr hab.n.med.Andrzejowi Maciejczakowi oraz całemu personelowi Oddziału Neurochirurgii w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza pragnę gorąco podziękować za opiekę w czasie pobytu na oddziale oraz za pomoc w powrocie do zdrowia. Pan Doktor to wspaniały człowiek o wielkim sercu i jednocześnie wyjątkowy specjalista. Dzięki niemu mogę się cieszyć dobrym zdrowiem . Życzę panu doktorowi i całemu oddziałowi samych sukcesów w pracy zawodowej. Kazimierz Kaganek

Życzę panu doktorowi i całemu oddziałowi samych sukcesów w pracy zawodowej.
Kazimierz Kaganek

Pan dr hab. n. med. Prof. UR Andrzej Maciejczak jest znakomitym specjalistą i wspaniałym człowiekiem, który stara się pomóc każdemu pacjentowi. Prawdziwy lekarz z powołania może stanowić wzór do naśladowania dla innych, sympatyczny, życzliwy. Uratował życie mojemu tacie przeprowadzając skomplikowaną operację. Życzę Panu Docentowi zdrowia, wielu sukcesów na gruncie zawodowych i osobistym.

Składam serdeczne podziekowania Panu dr hab. nauk med. Andrzejowi Maciejczakowi z udaną operację usunięcia guza móżdżku. Dziękuje za dokładność, precyzję i fachowość, za czas poświęcony rodzinie na rozmowy, a przedewszystkim za to co chory potrzebuje najbardziej, czyli za życzliwość i uśmiech goszczący na twarzy Pana Ordynatora. Oddział Neurochirurgi w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie kierowany przez Pana docenta jest oddziałem przyjaznym dla pacjentów. Cały personel oddziału zawsze służy fachową pomącą i życzliwością. Moje słowa nie wyrażą mojej wdzięczności, dlatego napiszę najkrócej i najszczerzej - DZIĘKUJE PANIE DOCENCIE - pacjentka Elżbieta K.

Ze względu na ciężki stan zdrowia, wymagającego natychmiastowej operacji, zostałam skierowana przez na Oddział Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. Tu byłam operowana 19 XI 2010 przez wspaniałego specjalistę – Ordynatora Oddziału – Pana doc. Andrzeja Maciejczaka. Była to trudna operacja kręgosłupa ze wskazaniem dalszego leczenia rehabilitacyjnego. Pragnę skierować tą drogą serdeczne słowa wdzięczności dla Pana Docenta, który jest wspaniałym specjalistą, ma cudowne ręce i złote serce. Pracuje z pełnym poświęceniem i wraz z grupą neurochirurgów ratuje pacjentów przed kalectwem. Życzę zdrowia, sił i wytrwałości w dalszej służbie ...

Życzę zdrowia, sił i wytrwałości w dalszej służbie ludziom.

Wdzięczna pacjentka: Melania Wierdak