lekarz Andrzej Obojski

Pulmonolog, Alergolog, Internista

Lekarz zna się na alergiach oraz astmie, ale na tym jego wiedza się kończy. Nie słucha pacjenta, nie przyjmuje do siebie, że może czegoś nie wiedzieć lub się mylić. Nie aktualizuje swojej wiedzy o najnowsze wyniki badań. Zostałam źle potraktowana, gdy zasugerowałam, że objawy, które mam, mogą wskazywać na nietolerancję histaminy. Lekarz uparcie twierdził, że takie schorzenie nie istnieje - mimo że jest uznane przez WHO i wystarczy znaleźć najnowsze publikacje w PubMed o nietolerancji histaminy. Doprowadził mnie do płaczu i nie chciał słuchać moich argumentów, mówiąc, że jestem niezrównoważoną emocjonalnie kobietą, ponieważ dowiedział się, że przyjmuje także leki z grupy SSRI, czym także wykazał się wielką ignorancją. Zaczął obrażać także farmaceutkę, która nie wydała recepty w aptece, ponieważ pan doktor błędnie wystawił receptę, mówiąc, że współczuje mężowi tej kobiety i że jest nienormalna. Nie przepisał mi żadnych dodatkowych badań. Więc nie polecam.

Według tego lekarza wszyscy mają covida. Gdzie później stwierdził że mam tylko anginę. Jak dla mnie był bardzo niesympatyczny. Stawiał fochy z byle powodu.

Fantastyczny lekarz. Kompetentny, uważny i dociekliwy. Przy tym z serdecznością i empatią podchodzący do pacjenta. Wyrozumiały, cierpliwy. Godny polecenia że względów merytorycznych, a też po prostu ludzkich.