lekarz Anna Antosik-Wójcińska

Liczba opinii: 1
Średnia ocen:1,0/5
Opinie:1
Zaufanie do kompetencji
1,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
1,0
Poświęcony czas
1,0
Kompleksowość podejścia
1,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
1,0
Dodaj opinię

Opinie pacjentów

Sortuj wg
1/5
Zaufanie do kompetencji
1,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
1,0
Poświęcony czas
1,0
Kompleksowość podejścia
1,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
1,0

Zła diagnoza, złe leczenie depresji jednobiegunowej m.in. aripilekiem ( stosowanym w epizodach manii choroby afektywnej dwubiegunowej i w schizofrenii) prawdopodobnie spowodowało pogorszenie depresji. Potem lekarka – kierownik oddziału F7 IPiN – skierowała pacjenta do szpitala na swój oddział zamknięty i przekazała fałszywą informację o jego stanie zdrowia zespołowi lekarskiemu. Kłamliwa informacja dotycząca rozmowy z pacjentem zdecydowała o rozpoczęciu leczenia silnymi lekami przeciwpsychotycznymi i natychmiastowym elektrowstrząsami. 3 października 2017 r. pacjent wieczorem zadzwonił do dr Antosik-Wójcińskiej z prośbą o zwolnienie lekarskie, bo mu trudno było pracować. 3 tyg. wcześniej lekarka wspominała ...

Zła diagnoza, złe leczenie depresji jednobiegunowej m.in. aripilekiem ( stosowanym w epizodach manii choroby afektywnej dwubiegunowej i w schizofrenii) prawdopodobnie spowodowało pogorszenie depresji. Potem lekarka – kierownik oddziału F7 IPiN – skierowała pacjenta do szpitala na swój oddział zamknięty i przekazała fałszywą informację o jego stanie zdrowia zespołowi lekarskiemu. Kłamliwa informacja dotycząca rozmowy z pacjentem zdecydowała o rozpoczęciu leczenia silnymi lekami przeciwpsychotycznymi i natychmiastowym elektrowstrząsami.
3 października 2017 r. pacjent wieczorem zadzwonił do dr Antosik-Wójcińskiej z prośbą o zwolnienie lekarskie, bo mu trudno było pracować. 3 tyg. wcześniej lekarka wspominała o tej możliwości. Teraz odpowiedziała, żeby przyszedł po nie jutro do szpitala do niej na oddział. Kiedy przyszedł, bez żadnego badania i rozmowy wręczyła mu skierowanie do szpitala na swój oddział zamknięty. Tego dnia został przyjęty do szpitala. Wg informacji z karty wypisowej rozpoznanie na skierowaniu brzmiało: Ciężki epizod depresyjny ze zmianami psychotycznymi w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej. Dalej wg karty wypisowej ze szpitala - cytuję dosłownie : „ W okresie kilku tygodni przed bieżącą hospitalizacją gwałtownie narastające pogorszenie stanu psychicznego, deficyt energii, brak aktywności, smutek, występowanie myśli rezygnacyjnych oraz samobójczych. Z relacji lekarza kierującego pacjent w dniu poprzedzającym przyjęcie wypowiadał treści o charakterze urojeń depresyjnych katastroficznych.” Tak dr Antosik- Wójcińska uzasadniła natychmiastową hospitalizację. TO OSTATNIE ZDANIE TO BYŁO CAŁKOWITE KŁAMSTWO. RÓWNIEŻ INFORMACJA O WYSTĘPOWANIU MYŚLI SAMOBÓJCZYCH w ostatnich tygodniach. ALE TA INFORMACJA PRZEKAZANA ZESPOŁOWI LEKARSKIEMU ZDECYDOWAŁA O LECZENIU.
Wiele miesięcy temu, w lipcu 2016 r. w szpitalu ( oddział F7 IPiN) pacjent miał objawy psychotyczne, rozpoznano u niego ciężką depresję jednobiegunową ze zmianami psychotycznymi ( był to pierwszy raz w życiu). Urojenia ustąpiły na początku września 2016 r. po 6 elektrowstrząsach. Nigdy później żadne urojenia się nie powtórzyły. Kiedy pacjent miał myśli samobójcze zimą i na początku wiosny 2017 r. żaden z lekarzy nie skierował go do szpitala. Myśli samobójcze ustąpiły po zmianie leczenia na początku kwietnia i nigdy więcej się nie powtórzyły. Chory spędził w szpitalu 3 miesiące na oddziale zamkniętym, jego stan się pogarszał. Po elektrowstrząsach miał ogromne zaburzenia pamięci i rozumowania, a poprawy klinicznej nie było. Częściowa poprawa nastąpiła później po antydepresantach. W szpitalu potwierdzono diagnozę depresji jednobiegunowej.

WięcejMniej
Dodaj opinię

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza.
Przeczytaj poradnik dodawania opinii.

  • Zaufanie do kompetencji
  • Poświęcony czas
  • Godny polecenia
  • Tłumaczenie choroby i leczenia
  • Kompleksowość podejścia
  • Uprzejmość
Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się
display statdisplay statlastseen stat