mgr Anna Gruszczyńska-Hrynyk

Tytuł naukowy: Mgr pedagogiki i resocjalizacji

Absolwentka:

Tytuł naukowy: Mgr pedagogiki i resocjalizacji

Absolwentka:

Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Nauk historycznych i pedagogicznych, kierunek pedagogika i resocjalizacja oraz Medycznego Kształcenia Podyplomowego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w zakresie psychoterapii

Specjalizuje się w:

w psychoterapii osób cierpiących na depresję, nerwicę oraz uzależnionych od alkoholu, innych środków psychoaktywnych i hazardu, pomocy osobom znajdującym się w stanach kryzysowych.

Pomag...

Byłam na terapii 2 lata temu, po kilku miesiącach wówczas nie rozumiałam w ogóle jej sensu i uważałam za stracony czas, teraz po 2 latach mam jeszcze gorsze zdanie na jej temat. Trudno nawet nazwać te spotkania "terapią". Brak zaangażowania ze strony pani prowadzącej, brak jakichkolwiek sensownych pytań, spotkania polegały na tym że sama miałam wymyślać tematy, o których chcę mówić (nie rozmawiać bo to był raczej monolog) a pani wgapiała się we mnie. Czuję zażenowanie na wspomnienie o tymi żałuję że nie zakończyłam tego od razu kiedy miałam wątpliwości jednak liczyłam, że kolejne spotkania przyniosą zmianę i być może pani po prostu potrzebowała więcej czasu aby mnie bardziej poznać. To jednak nie nastąpiło. Spotkania były niekomfortowe, sprawiały że tak na prawdę nie miałam ochoty mówić o swoich problemach ponieważ nie miałam zaufania, dlatego najczęściej miałam pustę w głowie, a prowadzącej to nie przeszkadzało. Zamiast poprowadzić dyskusję wolała milczeć. Piszę tę opinię aby przestrzec innych przed skorzystaniem, nie warto tracić czasu.

Miałam kilka lat temu terapię u p. Gruszczyńskiej, uważam to za zmarnowany czas. Brak pytań pomocniczych, brak empatii i profesjonalizmu, słaby kontakt z pacjentem. Nie będę przytaczać szczegółowych sytuacji ani zachowań, może jedno gdy autentycznie terapeutka obraziła się po sesji na której się nie stawiłam (do rejestracji nie dało się kilka dni dodzwonić i tym samym odwołać spotkania). Wiem, że terapeutka nie ma być przyjaciółką, ale ważny jest element zaufania i życzliwosci, poczucia że naprzeciwko siedzi osoba, która chce nam pomóc. Tego wszystkiego brakowało u p. Gruszczyńskiej. Nie polecam

Nie polecam