Anna Kalinowska-Garbala

Położna

Super Babka, super Położna:) nie owija w bawełnę, dopinguje i wspiera zarówno podczas ciąży jak i w samym porodzie i zaraz po. O wszystko można zapytać, poradzić się, a sam poród przy Niej mimo,że wcale nie był lekki, wspominam z uśmiechem. Dodawała mi siły, otuchy, nie pozwalała się poddać! Szczerze polecam Anię wszystkim!

Zdecydowanie odradzam.Trzymała mnie do ostatniej chwili,mało nie urodziłam w samochodzie mężowi.Odradzam tą położną

Witam, od porodu z p. Anią minęło 3 lata i w zasadzie pierwszy raz komentuje jego przebieg i moją własną ocenę. Zacznę od tego, że p. Ania była położną opłaconą w szpitalu św. Zofii. Generalnie w trakcie porodu wg mnie było wszystko ok, był to mój pierwszy poród nie wiedziałam czego mam się spodziewać czego też mogę oczekiwać. Miałam jednak nadzieje, że skoro zapłaciłam (1600 zł za usługę) będzie wszystko ok. Jednak bardzo się pomyliłam. Panią Anię zgubiły pieniądze i to słyszę już od wielu osób. Wody odeszły mi w niedziele ok godz 24, wykonałam tel chodź wiem, że niedziela i pora nie ta...ale w końcu zapłaciłam i byłam zapewniana że tak mam zrobić. Po odebraniu tel p. Ania powiedziała głosem mniej uprzejmym niż przy podpisywaniu umowy, że w szpitalu św. Zofii mam się zjawić na 4. Tak też zrobiłam. Oczywiście na oddział zostałam przyjęta. Aby nie rozpisywać się zbyt długo napiszę tylko kilka konkretnych rzeczy które wpływają na fakt, że tej pani nigdy nikomu nie polecę. Pierwsza sprawa: zadałam pytanie (nie pamiętam jakie może błahe, może oczywiste ale to akurat mało ważne) odpowiedź p. Ani dość ironiczna była mniej więcej w stylu "widzicie nie chodziliście do szkoły rodzenia to teraz takich głupich rzeczy nie wiecie!!! Druga sprawa: nie byłam informowana o przebiegu porodu, jestem teraz przed drugim porodem i nie wyobrażam sobie tego abym była w takiej sytuacji ponownie. Trzecia: p. Ania przyjęła inny poród w trakcie mojego. Weszła do mojego pokoju cała zakrwawiona mówiąc, że akurat poród bratanka przyjmowała więc przeprasza!! Zastanawiałam się czemu u mnie nie było jej w tym czasie - dość długo z resztą. Zajmowały się wtedy mną cudowne (nieopłacone!!!) położne odpowiadając na moje pyt z uśmiechem na twarzy. W trakcie porodu było jeszcze kilka takich małych nieprzyjemności ale te powyższe są dla mnie najbardziej smutne. Potraktowano nas jak szybki zarobek i tyle. Mało tego leżąc w szpitalnym łóżku przez 7 dni nawet nie zajrzała do mnie nie zapytała czy wszystko ok itd. Prawdziwym zdziwieniem było dla mnie jak do koleżanki obok przyszła jej opłacana położna w odwiedziny z zapytaniem o samopoczucie o maleństwo. Miłe to było ale widać ta usługa już w cenie nie była. Generalnie nie polecam, szkoda ciężko zarobionych pieniędzy na tą panią.

Ania jest rewelacyjną położną, ale także świetnym psychologiem. Wie, jak rozmawiać z rodzącą, jak ją "podejść" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Potrafiła opanować moją panikę i zmęczenie. Cały czas informowała spokojnie o przebiegu porodu, tłumaczyła, co się dzieje. Proponowała różne rodzaje aktywności i trafiała w dziesiątkę. Dzięki niej urodziłam sprawnie i bez najmniejszych obrażeń. Poza tym jest po prostu fajną kobietą.

Z Anią rodziałam dwa razy. Przy pierwszym porodzie bałam się bardzo. Ania sprawiła, że była to dla mnie przyjemność. Przy niej czułam się bezpiecznie. Drugą córeczkę też rodziłam z Anią. Podobnie jak za pierwszym razem, poród to był nie tylko ból, ale miłe oczekiwanie na maleństwo. Ania zapewniła mi fachową opiekę. Gorąco polecam!!!

Po prostu genialna. Profesjonalna, miła, zawsze do dyspozycji. Dzięki niej ponad połowę porodu spędziłam w domu a nie zestresowana w szpitalu a dzięki jej wskazówkom i odpowiedniemu przygotowaniu uniknęłam cięcia krocza czy nawet najmniejszego pęknięcia. Za miesiąc rodzę drugie dziecko i już mam umowę z Anią. Nie wyobrażam sobie rodzić z kimś innym.

Jak najbardziej polecam. Ania to super położna, i jeśli będę rodzic kolejne dziecko to tylko z nią ;)))))

Pani Ania to wspaniała osoba- fantastyczna położna. To bardzo troskliwa ciepła a za razem kiedy trzeba potrafi być twarda i nie ustępliwa. Ja nie byłam łatwą pacjentko świetnie współpracującą podczas porodu ale dzięki opiece Pani Ani poród przebiegł szybko sprawnie i bez komplikacji. Poród był wywoływany ze względu na GDM i dzięki pomocy położnej trwał tylko 4 godziny. Po porodzie szybko wróciłam do siebie. Przed porodem i po po porodzie zawsze mogłam zadzwonić do położnej i poprosić i zapytać o to co się ze mną dzieje, a po porodzie uzyskać pomoc dotyczącą opieki nad niemowlęciem. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Ani za opiekę nad nami. Bardzo gorącą polecamy. Następny poród na pewno będę chciała przeżyć pod opieką Pani Ani.
Pozdrawiamy Ola i Tytus ( z marca 2012)

Choć gdy zaczął sie poród miałam wrażenie, że Ani zależy żeby to nie było tego dnia, to gdy już pojechałam do szpitala mogłam liczyć na jej pomoc. Nie nachalną, bo byliśmy z mężem, Ania dbała o to, żeby było to nasze przeżycie i pojawiła się na stałe w sali porodowej dopiero kiedy już naprawdę skurcze parte ruszyły na dobre. Wcześniej przychodziła badać i zostawiała nas mówiąc byśmy wołali gdy tylko będziemy jej potrzebować - i tak było. Dzięki Ani, która przekonywała mnie, że dam radę, poród który był najtrudniejszym i najboleśniejszym doświadczeniem mojego zakończył się siłami natury, urodziłam z pomocą Ani piękną córkę.

Zdecydowanie odradzam podpisywanie z P. Ania umowy na opieke okoloporodowa i sam porod w szpitalu Sw. Zofii. Jesli ktoras w Was ma taki pomysl to zdecydowanie radze porod w prywatnej klinice - przynajniej wiadomo za co sie placi i co sie w zamian dostaje. Tutaj placac 1600 PLN poloznej wlasciwie nie mozemy nic oczekiwac, a jesli mamy jakies problemy czy pytania to sa one bagatelizowane i w rezultacie musimy sobie z nimi sami radzic. Jak juz dotrwamy do porodu, to w szpitalu, za wszelka cene, nawet kosztem narazenia zdrowia dziecka, beda forsowac porod naturalny, ktory dopiero w ostatecznosci zakonczy sie cesarka. Od mojego porodu minelo kilka miesiecy, ale jeszcze nie doszlam do siebie.....i na pewno nigdy nie zapomne tego doswiadczenie......