dr hab. n. med. Anna Kuryliszyn-Moskal

Reumatolog, Internista

Pani profesor poświeciła mi dużo czasu, szczegółowo zebrała informacje o mojej chorobie, stosowanym dotąd leczeniu, dokładnie zbadała i zaproponowała uzupełnienie badań, które miałam przy pierwszej wizycie. Ustaliła leki, po których czuję się dużo lepiej. Porada była bardzo fachowa, pani profesor cierpliwie, kompetentnie i zrozumiale odpowiedziała na moje pytania; teraz czuję się tez bezpieczna,bo wiem że jestem pod dobrą opieką.

Poszłam do niej, bo kierowałam się tym, że jest kierowniczką białostockiej rehabilitacji i jest generalnie znana. Faktycznie dużo czasu poświęca pacjentowi (siedziałam za biurkiem ponad godzinę, kiedy ludzie byli u pani profesor umawiani co pół godziny). Sama też weszłam prawie 60 minut po umówionej godzinie. Trzeba zaznaczyć, że sama bardzo mało mówiłam, ponieważ to ona cały czas mówiła. Nie skierowała mnie na żadne badania a moje deformacje palców uznała za nieznaczne. Powiedziała mi coś o tym, żebym sama zrobiła u różnych specjalistów badania na ogniska zapalne. Jeśli płacę dość duże pieniądze (jak na Białostockie warunki) za takie spotkanie z lekarzem to chciałabym dostać szczegółowe wytyczne w tej kwestii. Wyszłam od niej zmieszana. Jakiś czas później poszłam do innego reumatologa, który zlecił mi dokładne badania pod kątem RZS, potwierdziło się, że mam tą chorobę i w tej chwili się leczę na tą chorobę.
Nie polecam pani profesor, wg mnie jest to idealny przykład teoretyka i osoby przekonanej do własnych teorii ("JA, Pani profesor").

Owszem, Pani docent jest miła, przeprowadza dokładny wywiad na pierwszej wizycie, ale to wszystko. Na kolejnych wizytach nie jest już tak zainteresowana, nie ogląda RTG, wystarczą jej opisy. Lekceważy informacje o nowych dolegliwościach. Dopiero po wypytywaniu przez pacjenta zaproponowała jakieś ćwiczenia czy rehabilitację, ale bez przekonania. Rozważam zmianę lekarza.

Popieram opinię poprzednika, gdyż osobiście doświadczyłam, że Pani docent autentycznie dokładnie i rzetelnie zajmuje się pacjentem i jego dolegliwościami, przeprowadza skrupulatnie wywiad lekarski i dogłębnie analizuje wyniki badań.A ponadto jest bardzo uprzejma w relacji z pacjentem.

Pani doktor jest swietnym fachowcem,cechuje sie ogromną wiedzą,którą stale pogłębia.Duzo czasu poświęca na wysłuchanie pacjenta,dokładnie i rzetelnie analizuje wyniki badań.Ma duże doświadczenie i niesamowitą intuicję.Jest też serdeczna i miła w kontaktach z pacjentami.