dr n. med. Artur Bogucki

3,2
2,9
2,9
2,6

Ja byłam u tego lekarza wiele lat temu w sprawie gorsetu. Oczywiście uważał, że inni lekarze się nie znają itp., ogólnie odbierałam go na zasadzie, że on się zna dobrze, a inni nie. Jeden z lekarzy mnie odesłał do niego na zasadzie, że w moim województwie proponuje się gorset Milwaukee, którego ludzie nie chcą nosić, psuje się krtań od niego i parę innych rzeczy, że lekarze wiedzą, że ten gorset jest zły, ale go zlecają, żeby technicy wyrabiający gorset mieli pracę, bo jakby nie zlecali gorsetu Milwaukee, tylko odsyłali od razu do takiego dr Boguckiego po inny gorset, to ich technicy straciliby pracę, ale lekarz stwierdził, że nie chce mnie już tak męczyć i mu się żal robi, że tak się męczę, więc mnie odesłał do dr Boguckiego, żeby dał mi gorset. Dodam, że do jego gorsetów nie było dofinansować z ówczesnych kas chorych i trzeba było płacić ponad 1 tysiąc zł za gorset i trzeba było go dosyć często wymieniać, a dochodziły przejazdy pociągiem w obie strony, jeździłam razem z mamą, a to spore pieniądze jak dla nas. Jak przyjechałam w gorsecie z mojej miejscowości, to było oczywiście komentowanie lekarzy ode mnie itp., ogólnie podejście, że te gorsety i ogólnie leczenie u mnie to szajs. Podważał też sens rehabilitacji (a moim zdaniem ćwiczenia nigdy nie zaszkodzą, poza tym jak ktoś siedzi i się nie rusza, to robią się zwyrodnienia). Po pewnym czasie podesłał mnie do swojego kolegi na operację, to było trochę wcześnie, ale lekarz mnie zoperował metodą jak dla dorosłych, chociaż jeszcze rosłam, ale lekarz umiał dosyć dobrze namówić mnie i moją mamę. Po operacji miałam i mam cały czas ból, jak zrobię kilka kroków, to mam piekący ból w odcinku lędźwiowym (jestem usztywniona od 1 kręgu piersiowego do 5 kręgu lędźwiowego i jakiś czas po operacji usłyszałam od innego lekarza, który mnie konsultował, że można by mnie usztywnić np. od 3 kręgu piersiowego do 3 kręgu lędźwiowego, to nie miałabym takiego bólu, poza tym taki długi pręt, to murowana dyskopatia w młodym wieku i lekarz się nie mylił, poza tym usłyszałam, że można by chociaż jeszcze z rok przeczekać i można by zrobić operację w połowie czerwca, po wystawieniu ocen w szkole, a we wrześniu normalnie wróciłabym do szkoły). Ale po prostu myślało się, że tacy lekarze wiedzą co robią i zostałam zoperowana, a lekarz do którego zostałam odesłana był wtedy pokazywany w telewizji wielokrotnie jako jeden z najlepszych specjalistów w Polsce itp., to się myślało, że to taki nowoczesny lekarz i w ogóle. Skończyło się na tym, że robiłam szkołę na nauczaniu indywidualnym, lekcje miałam na leżąco, bo nie usiedziałabym tych 45 minut na jednej lekcji. Po liceum przeszłam na rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, bo żaden lekarz by mi nie podpisał papierów do pracy, poza tym ja nie dałabym rady pracować czy funkcjonować jak przeciętny człowiek

Po wielu miesiącach leczenia mojego barku u kilku lekarzy tylko dr Bogucki rzetelnie i profesjonalnie pomógł mi w pełnym dojściu do zdrowia. Nie jest super sympatyczny ani nie sypie dowcipem ale za to jest lekarzem "starej daty" i zna się na tym co robi. Dziękuję

Bardzo was proszę, jeżeli nie chcecie zrobić sobie dużej krzywdy, omijajcie tego "lekarza" z daleka. Człowiek ze skoliozy zdołał stworzyć kilka objawów kwalifikujących się na operację, jego zalecenia w związku z gorsetem przełożyły się na zanik większości mięśni stabilizujących kręgosłup. Wszyscy, ale to dosłownie wszyscy, od neurologów, przez ortopedów po fizioterapeutów jednogłośnie stwierdzili, że ten człowiek zniszczył mi kręgosłup.

Nie macie Państwo pojęcia o pracy pana doktora Artura Boguckiego. Opiekował się moją córką 10 lat. Uratował ją przed operacją. Profesjonalista. Dziękuje, że mgr Całka poleciła mi Pana. Nawet osławiony dr Michalski z Warszawy nie dorówna dr Boguckiemu wiedzy, umiejętności diagnozy, kompetencji, wyczucia problemu, z jakim boryka się rodzina w przypadku choroby dziecka.

Lekarz jest dość nie przyjemny, nie słucha pacjenta.Coś sobie pisze, wszyscy są zdrowi w jego mniemaniu.W kartę wpisuje ból pleców na czym kończy wizytę.Nie chodźcie, może zrobić krzywdę.Lekceważący stosunek do pacjenta, przyjmuje na ilość!!

Lekarz niekompetentny, nie mający podejścia do małych dzieci. Obchodził się niedelikatnie z kilkutygodniowym dzieckiem. Stwierdził, że dziecko się pręży, bo się nudzi. Absurd. To pierwsza i ostatnia wizyta u tego lekarza.

Poniżej krytyki. Cham i prostak. Spóźniona na wizytę 15 minut (z powodu OGROMNYCH korków na mieście spowodowanych poważnym wypadkiem), z 7-tygodniową córeczką na rękach, usłyszałam (w skrócie): "nie przyjmę Pani, bo tu nie mieszkam". Na moją uprzejmą uwagę "Przepraszam bardzo za spóźnienie, (tu wytłumaczyłam powód), rozumiem, że Pan tu nie mieszka, ale ja też nie i bardzo proszę o badanie", mniej więcej w momencie wypowiedzenia przeze mnie słowa "rozumiem", usłyszałam "Skoro Pani rozumie, to wynocha z gabinetu". Dodam, że była to "wizyta naprawcza" z tej przychodni, gdyż pierwsza została odwołana na godzinę i 10 minut przez jej ustaloną godziną (gdy byłam już w drodze), bo "wie, Pani, lekarz nie stawił się w pracy". W dodatku na tę wizytę biegłam z wózkiem od kina Ochota na Al. Wyzwolenia, by tylko zdążyć (nikomu, kto ma małe dziecko) nie muszę chyba tłumaczyć, jak ciężko dojechać gdziekolwiek z wózkiem głębokim, gdy komunikacja miejska zawodzi (w dodatku w październiku). Ocena ogólna: zachowanie lekarza poniżej pasa i krytyki. Szkoda słów, poczułam się jak nie przymierzając "popychadło" w obliczu lekarza wrzeszczącego na mnie przy mojej zdezorientowanej córeczce.

Zdecydowanie nie polecam, jeżeli o skoliozę chodzi. Krytykuje innych lekarzy i odradza rehabilitację. Ale za to od razu (skrzywienie 20st) proponuje operacje w prywatnej klinice. Zlecił zrezygnować z rehabilitacji, „nic nie ruszać, bo jeszcze gorzej się zrobi” i za pół roku zrobić rtg, a w razie powiększenia skoliozy, to wspomniana operacja. Przy czym musiał, jako lekarz wiedzieć o tym, że w tym właśnie okresie nastąpi u mojego dziecka szybki wzrost. Po pół roku oczywiście nastąpiło pogorszenie. Nie muszę pisać jak skomentowali to lekarze, do których się wtedy udałam wiedząc, że „nic nie ruszając” właśnie pomogłam zepsuć mojemu dziecku kręgosłup jeszcze bardziej.
Przez tego lekarza strąciliśmy bardzo cenny czas.
Do tego wszystkiego do pracy przyjechał spóźniony i był bardzo nieuprzejmy. Szkoda czasu i pieniędzy.

Ten pan doktor sprzedaje i sam robi amerykańskie gorsety typu boston koszt 4200pln ,dałam się nabrać na dwa takie gorseciki, zapomniałam dodać, że pan doktor tak wyliczył kąt skrzywienia, że dodał prawie 8 stopni , żeby namówić na swój fenomenalny gorset. Dziecko przy prawidłowym wyliczeniu nie powinno być zakwalifikowane do gorsetowania. Zakazał rehabilitacji, bo twierdził ,że przyniesie więcej szkód niż pożytku.Skutki były opłakane.Na szczęście w porę zmieniliśmy lekarza, intensywna rehabilitacja i zmiana gorsetu na asymetryczny bardzo poprawiła szkody z leczenia u pana Boguckiego, który na wizytach prywatnych w swoim dworku w Ryni był doprawdy bardzo miły.Gdyby dziecko był od początku prawidłowo leczone uniknęłoby wielu cierpień dlatego Ostrzegam i nie polecam .

To już piąty ortopeda, u którego szukałam pomocy dla mojej kilkuletniej córki; jak dotychczas - to jestem najbardziej zadowolona z podejścia do córki i problemu, kompetencji i kompleksowego podejścia do choroby, a nie jak większość specjalistów - traktują pacjenta jak jeden narząd lub jeden układ, którego dotyczy schorzenie - a tak się po prostu nie da. Na razie córka jest w trakcie leczenia, z którego jestem bardzo zadowolona - co będzie dalej czas pokaże - ale mam nadzieję. Dziękuję Panie Doktorze