lek. med. Artur Oponowiczlek. med. Artur Oponowicz - zdjęcie profilowe

lek. med. Artur Oponowicz

Gastroenterolog, Internista, Gastrolog

lek. Artur Oponowicz - absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2006r.), uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych (2013r.), od 2009r. szkolił się w zabiegach endoskopowych (m.in. indywidualny kurs kolonoskopii CMKP w Warszawie) co pozwoliło na zdobycie Certyfikatów Umiejętności z zakresu Panendoskopii i Kolonoskopii Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego na przełomie 2015/2016r.). Tytuł specjalisty gastroenterologa uzyskał w 2016r. Od 2017 roku rozpoczął wykonywanie zaawansowanych zabiegów endoskopowych: ECPW (interwencje na drogach żółciowych i trzustkowych - zwieńczone uzyskaniem certyfikatu umiejętności Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego z zakresu ECPW w 2023r. Od 2021 wykonuje także badania EUS, pozwalające z wysoką rozdzielczością określanie zaawansowania czy charakteru zmian chorobowych dotyczących trzustki i przewodu pokarmowego oraz pozwalające na pobranie biopsji ze zmian podejrzewanych o nowotworowe co niejednokrotnie stanowi podstawę do wdrożenia ukierunkowanej terapii chirurgicznej lub onkologicznej. W specjalistycznym Oddziale Gastroenterologicznym, w którym pracuje wdrożona jest tzw. "szybka ścieżka onkologiczna" oraz program terapii żywieniowej z zakładaniem przezskórnej gastrostomii (PEG) włącznie. W Oddziale przeprowadza również inne typy zaawansowanych zabiegów endoskopowych (np. paliatywne protezowanie guzów przełyku protezami SEMS, protezowanie przełyku protezami biodegradowalnymi, przedoperacyjne protezowanie guzów jelita grubego w określonych sytuacjach klinicznych, opaskowanie żylaków przełyku, koagulacja plazmą argonową (APC) zmian popromiennych odbytnicy i inne..)

Chciałabym z całego serca podziękować lekarzom-Panu doktorowi Łukaszowi Wolańskiemu,a w sposób szczególny Panu ordynatorowi Arturowi Oponowiczowi z oddziału gastroenterologicznego szpitala powiatowego im.Siostry Faustyny w Łęcznej za uratowanie mi zdrowia.Całemu personelowi pielęgniarskiemu za miłą i serdeczną atmosferę panującą na oddziale.Życzę im dużo zdrowia,wielu sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym-wdzięczna pacjentka-Leokadia Białas

Bardzo dobry i przy tym miły i uprzejmy specjalista. Fachowe i kompleksowe podejście do pacjenta. Dokładnie tłumaczy faktyczny stan chorobowy, mało tego- nawet poświęci swój cenny czas żeby zobrazować za pomocą rysunku. Pomimo młodego wieku posiada ogromną wiedzę i w pełni angażuje się w swoją pracę, właśnie takich lekarzy nam trzeba w polskiej służbie zdrowia! Z całego serca polecam Pana doktora jak i oddział gastroenterologii w Łęcznej.

Kolonoskopia i gastroskopia u pana doktora bez zbędnego strachu.Pan doktor jest miły, nic na siłę,przed kolonoskopią pyta czy znieczulać.

Bardzo dobry, młody i kompetentny specjalista. Zleca potrzebne badania i stawia trafną diagnozę. Miły i życzliwy. Bardzo dokładnie wyjaśnia problem, nawet rysuje, na czym polega i jak się go pozbyć. Świetny w dziedzinie endoskopii.Ostatnio miałam wykonany zabieg ECPW na przewodach żółciowych. Z pełnym zaangażowaniem mi pomógł. Serdecznie dziękuję.Polecam

Bardzo dobry ,młody lekarz .Cierpliwy ,spokojny ,kompetentny.Od badania do usunięcia polipa byłam pod dobrą opieką. Polecam .Dziękuję

Kompetentny lekarz, dużo czasu poświęca pacjentowi, tłumaczy, chętnie odpowiada na wszelkie pytania. Wykonuje również badania endoskopowe, tzn gastroskopie i kolonoskopie, delikatnie, sprawnie i z wyczuciem. Polecam.

Lekarz wspaniały, ma zawsze czas dla pacjenta, uprzejmy cierpliwy na zadawane pytania nieraz kilka krotnie te same, jest młodym zdolnym i kompetentnym lekarzem takich nam potrzeba. Polecam !!!!!!!!.

Bardzo dobry lekarz ,kompetentny , życzliwy i każdemu pacjentowi potrafi pomoc , doradzić . Polecam .

Bardzo kompetentny, choć młody lekarz. na wizycie poswięcił mi duzo czasu, nie spieszył się. Spokojnie wytłmaczył wszystko o co pytałam. Godny polecenia.