Art

Antywirusowy czystek

08.06.2015
Antywirusowy czystek

Czystek to zioło o wielu dobroczynnych właściwościach, które ostatnio staje się coraz popularniejsze. Warto pić herbatkę z czystka z wielu powodów:

1. Jest bogata w polifenoli, w związku z czym szybko rozprawia się z drobnoustrojami (wirusami) w naszym organizmie. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, pomaga szybciej pozbyć się symptomów.

2. Usuwa metale ciężkie z organizmu, co jest istotne szczególnie dla osób palących papierosy. Czystek jest im bardzo zalecany, pity regularnie daje bardzo dobre efekty odtruwające.

3. Ze wzglądu na własności antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne czystek przyniesie ulgę cierpiącym np. na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Pomoże nawet tym, którym nie pomagają już żadne antybiotyki. Ma także działanie antyalergicznie (antyhistaminowe).

4. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.

5. Zawiera całą masę antyoksydantów i dzięki temu zwalcza wolne rodniki. Działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm.

6.Działa także na krętka wywołującego boreliozę. Pomaga wzmocnić ciało aby nie doszło do zakażenia, a jeśli już jest za późno, czystek skraca czas rekonwalescencji. Mogą go pić także nasze zwierzaki domowe w ochronie przed pchłami i kleszczami.

7.Napar z czystka jest znakomitym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej. Przepłukanie buzi po umyciu zębów naparem z czystka śmiało zastąpi wszelkie drogeryjne płyny do płukania ust, w których najczęściej jako substancja antybakteryjna używany jest toksyczny triklosan.

8.Regularne picie naparu z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała. Jeśli ktoś ma problem z nieprzyjemnym zapachem potu i nadmierną potliwością, po kilku tygodniach picia herbatki z czystka zauważy znaczną redukcję przykrego zapachu.

Najważniejsze, żeby pić napar z czystka regularnie, przynajmniej przez dwa tygodnie aby zobaczyć pożądane efekty.

 

Autorka: Daria Występek

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Dysplazja stawów biodrowych i noworodków

07.06.2015
Dysplazja stawów biodrowych i noworodków

Dysplazja stawu bio­dro­wego jest wadą wro­dzą o nie do końca zna­nej etio­lo­gii, która polega na nie­do­ro­zwoju panewki sta­wo­wej. Lekarz w trak­cie bada­nia oce­nia głów­nie wygląd panewki, głowy kości udo­wej i ich wza­jem­nego poło­że­nia wzglę­dem sie­bie, dla wykluczenia innych powikłań. Częstość wystę­po­wa­nia jest zależna od płci, rasy i sze­ro­ko­ści geo­gra­ficz­nej. Wada ta jest jedną z naj­częst­szych wad spo­ty­ka­nych w popu­la­cji euro­pej­skiej i czę­ściej u nie­mow­ląt płci żeń­skiej. Nie leczona dys­pla­zja prowa­dzi do uty­ka­nia dziecka i szyb­szego roz­woju zmian zwy­rod­nie­nio­wych stawu bio­dro­wego w dorosłym życiu. Dlatego bardzo ważna jest wczesna diagnostyka i podjęcie leczenia.

Przyczyna dysplazji nie jest do końca poznana, może mieć podłoże genetyczne, ale także hormonalne czy mechaniczne. Najczęściej występuje u dzieci z dużą masą urodzeniową, dziecko nie ma wtedy wystarczająco dużo miejsca w brzuchu matki, a kończyny mogą układać się asymetrycznie.

Dysplazja stawu bio­dro­wego cha­rak­te­ry­zuje się jego nie­sta­bil­no­ścią. Duże zna­cze­nie dia­gno­styczne ma dodat­nie objawy prze­ska­ki­wa­nia-Ortolaniego i wywa­ża­nia-  Barlowa. W jed­no­stron­nej dys­pla­zji stwier­dza się względne skró­ce­nie koń­czyny. Objawami o mniej­szej war­to­ści dia­gno­stycz­nej są: ogra­ni­cze­nie odwo­dze­nia w stawie, zwięk­szona rota­cja wewnętrzna koń­czyny w uszko­dzo­nym sta­wie, zmniejszona rucho­mość koń­czyny, tzw. objaw pom­po­wa­nia, widoczna asy­me­tria fałdów tłusz­czo­wych u nowo­rodka: udo­wych, pachwi­no­wych i poślad­ko­wych. Dzieci uczące się cho­dzić mogą uty­kać lub cho­dzić na palcach.

Leczenie

O postępowaniu decyduje lekarz, w zależności od diagnozy może wybrać leczenie zachowawcze lub operacyjne. Leczenie zacho­waw­cze polega na pra­wi­dło­wym ustawie­niu ele­men­tów stawu i utrzy­ma­nie go przez odpo­wied­nio długi okres czasu. Zleca się tzw. szerokie pieluchowanie, tak aby nóżki była rozstawione szeroko. Można zastosować też specjalne ortezy np. poduszkę Frejki lub pajacyka Grucy, które umożliwiają prawidłowe ułożenie stawów biodrowych. Zalecane jest także częste układanie dziecka na brzuchu.

Dzieci u któ­rych wcze­śnie wykryta dys­pla­zja wystar­czy leczenie zachowawcze. W nauce chodzenia nie powinno stosować się zbędnych pomocy jak np. chodziki. Dziecko powinno stopniowo czworakować, a następnie samoistnie nauczyć się chodzić. Jest to bezpieczne dla stawów i nie należy przyspieszać tych procesów.

 

Autorka: Daria Występek

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Rajstopy uciskowe - ulga dla zmęczonych nóg

06.06.2015
Rajstopy uciskowe - ulga dla zmęczonych nóg

Wiele kobiet z zaburzeniami krążenia ma problem z bolesnymi i ociężałymi nogami w ciągu dnia. Dotyczy to szczególnie osób, które większość czasu spędzają w pozycji stojącej. Z czasem może to prowadzić do powstawania żylaków, które nie zawsze moją podłoże genetyczne, w większości przypadków odpowiada za to styl życia.

Jeśli układ żylny nie  jest w pełni wydolny, kończyny dolne są opuchnięte i towarzyszy temu uczucie ciężkości, rajstopy kompresyjne mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Nawet jeżeli dokuczliwe objawy nie towarzyszą w ciągu całego dnia warto wspomóc się w tych gorszych momentach.

Kompresjoterapia to metoda zapobiegania i leczenia zaburzeń krążenia mogących prowadzić do powstawania żylaków. Przy zastosowaniu odpowiedniego ucisku na kończyny z wykorzystaniem np. bandaży, pończoch, rajstop czy podkolanówek uciskowych. Ucisk w nich jest zmienny,  tzn. najsilniejszy w kostce i słabnący ku górze. Podstawowym parametrem jest ucisk wywierany na kończyny dolne w poszczególnych obwodach, wyrażany w mmHg (milimetry słupka rtęci) albo w kilopascalach . Można wyróżnić cztery klasy kompresji, ważne  by o wyborze klasy kompresji produktu zdecydował lekarz- I klasa to ucisk łagodny i powierzchowny, ostatnia daje głęboki efekt uciskowy.

Rajstopy kompresyjne są tak zaprojektowane, by uciskać nogi w sposób sprzyjający przepychaniu krwi ku górze. Wybierając je warto zasięgnąć rady lekarza, fizjoterapeuty lub farmaceuty. Ich noszenia ma sens tylko kiedy są dobrze dopasowane do naszego rozmiaru i potrzeb. W innym wypadku wywierany nacisk może być za słaby lub za silny. W obrębie jednego rozmiaru można wybrać rajstopy o różnej grubości, im grubsze tym mocniejszy nacisk.  To, które wybierzemy, powinno zależeć od stopnia dolegliwości i naszych planów, np. jeśli czeka nas wielogodzinne stanie, lepiej jest założyć te silniej uciskające.

Takie rajstopy polecane są przy dolegliwościach bólowych nóg, żylakach, pajączkach na nogach, obrzękach i tendencji do nich. Rajstopy uciskowe do doskonały sposób na problemy  z nogami. Pękające żyłki na nogach i  pajączki to jeden z pierwszych objawów, który może być sygnałem alarmowym. Warto wcześnie zareagować na zbliżający się problem z żylakami. Zapobieganie żylakom  jest łatwiejsze niż ich leczenie.

Autorka: Daria Występek

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się