Art

Co spowalnia metabolizm?

14.07.2016
Co spowalnia metabolizm?

Spowolniony metabolizm często utrudnia utratę wagi. Może to skutecznie pogorszyć samopoczucie i sprawić, że stracisz degenerię i ochotę na aktywność fizyczną. Warto szybko podjąć działania i wyeliminować błędy, które mogą wpływać na zaburzenia przemiany materii. Przyjrzyj się swojemu menu, nanieś poprawki na swój plan treningowy i skutecznie podkręć swoją przeminą materii.  Oto kilka najczęściej popełnianych błędów:

Nie jesz śniadania lub jesz zbyt mało

Żeby schudnąć wcale nie musisz jeść mało, na pewno nie ma śniadanie. Pierwszy posiłek powinien dostarczyć energii na kilka godzin. Rano potrzebujemy dużo energii, pożywne śniadanie sprawi, że nie będziesz mieć ochoty na przekąski. Niskokaloryczne śniadania sprawiają, że po krótkim czasie rozglądasz się za czymś do zjedzenia. Łatwiej zachować kontrole nad jedzeniem po zjedzeniu energetycznej porcji owsianki, jaglanki, czy domowej granoli. 

Unikanie węglowodanów

Dieta uboga w węglowodany nie jest dobrym pomysłem. Szczególnie kiedy jesteś aktywna fizycznie pamiętaj o dodatkowej porcji węglowodanów. To mit, że węglowodany tuczą, nadmiar tłuszczu sprawia, że przybierasz na wadze. Unikając ich w diecie sprawiasz, że ciało jest pozbawione energii, tracisz dobre samopoczucie i nie masz ochoty na aktywność fizyczną. Nie bój się węglowodanów, możesz jeść je w każdym posiłku, ogranicz ilość tłuszczu i przetworzonego jedzenie. Pełnowartościowe węglowodany jak ziemniaki, ryż, pełne ziarna, kasze, bataty to najlepsze źródła węglowodanów, które sprawią, że każdego dnia będziesz mieć dużo energii.

Aktywność fizyczna

Postaw na trening kardio i ćwiczenie wzmacniające. Biegaj, pedałuj na rowerze lub spaceruj szybkim tempem minimum 3 godziny tygodniowo. Treningi wspomóż ćwiczeniami z obciążeniem, np. hantlami. Wykonuj kilka serii ćwiczeń wzmacniających- przysiady, wypady, wykroku, pompki, deska, ćwiczenia na mięśnie brzucha. Mięśnie spalają więcej kalorii nawet w czasie spoczynku, warto więc zadbać o formę i cieszyć się lepszą sylwetką. Trening z dodatkowym obciążeniem to najlepszy sposób na wypracowanie jędrnego i wyrzeźbionego ciała.

Za dużo cukru

Unikanie słodyczy i napojów gazowanych jest oczywiste, jednak jest wiele ukrytego cukru w produktach, po których się tego nie spodziewasz. Musztarda, ketchup i  wiele „zdrowych” przekąsek ma wiele cukru w składzie. Zastąpienie go inną przetworzoną substancją słodzącą nie zmniejszy problemu. Jeśli chcesz poprawić swój metabolizm postaw na zdrowie cukry występujące w owocach. Dzięki temu możesz odkryć wiele nowych smaków. Zdziwisz się ile dobrych słodyczy można wykonać na bazie orzechów, daktyli i owoców. Są zdrowe i bardzo smaczne.  

Daria Występek

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Zalety biopsji mammotomicznej

13.07.2016
Zalety biopsji mammotomicznej

Nie daj się pociąć!

Skieruj się na biopsję mammotomiczną piersi do gabinetu Medycyna Dąb w Warszawie.

Pierwszy miesiąc tak precyzyjnych zabiegów cieszył się sporą popularnością wśród pacjentek, które chciały uniknąć konieczności kładzenia się pod skalpel. 

Zalety biopsji mammotomicznej

Mammotomia to najnowocześniejsza i najbardziej precyzyjna technika badania zmian (guzków) piersi – a co najważniejsze – już w trakcie badania umożliwia usunięcie guzka. Precyzyjne badanie jest jednocześnie mało inwazyjne. Nie ma cięcia i blizny, nie wymaga pobytu w szpitalu - w przeciwieństwie do operacji, w której, niestety, trzeba dać się pociąć.

Zabieg nadaje się też m.in. dla pacjentek po przebytych operacjach guzków piersi, przy zwyrodnieniach wielotorbielowych, a także dla pacjentek z implantem, bez konieczności jego usuwania. Pozbycie się guzka piersi trwa nie więcej niż 15 minut.

Kiedy pacjentka wykrywa u siebie guzka, należy przede wszystkim go zbadać. Potrzebne jest pobranie tkanki w celu ustalenia charakteru zmiany. Natomiast dlaczego od razu nie usunąć problematycznego guzka?“ – pyta dr n. med.Piotr Bednarski, chirurg przeprowadzający zabiegi biopsji mammotomicznej.

Pacjentki muszą zrozumieć - nie ma potrzeby kłaść się pod skalpel. Zabieg biopsji mammotomicznej przeprowadzany jest punktowo, jest precyzyjny a co najważniejsze - jest mało inwazyjny, dlatego polecam go wszystkim pacjentkom.“ – podsumowuje doktor.

Dlatego właśnie ośrodek diagnostyki i leczenia piersi Medycyna Dąb od 1.06.2016 otworzył swój gabinet diagnostyczny w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 (Zespół Przychodni Specjalistycznych PRIMA). Zapisy przez tel. 790 750 099

W ramach działalności zapewniono możliwość skorzystania z badań takich jak biopsja mammotomiczna, z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez doświadczonego specjalistę chirurga, a postęp i prawidłowość pozbywania się guzka z piersi lekarz na bieżąco kontroluje na ekranie USG.

nie daj się pociąć

Medycyna Dąb

Medycyna Dąb Warszawa
Klinika mieści się w budynku MD Clinic Przychodnia Wielospecjalistyczna w centrum Warszawy
ul. Sienna 83 / wejście od ul. Żelaznej, 00-815 Warszawa - tel. 577 161 600

http://medycynadab.pl/warszawa/ 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Już co 13 Polak rezygnuje z leczenia z powodów finansowych

12.07.2016
Już co 13 Polak rezygnuje z leczenia z powodów finansowych

Lekarze biją na alarm!

Z badania Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że Polacy coraz częściej są zmuszeni dokładać do własnego zdrowia. Osoby, które nie posiadają oszczędności, w przypadku nagłej choroby czy uszczerbku na zdrowiu są postawione pod ścianą. Jak jest naprawdę z dostępem do opieki zdrowotnej w Polsce i ile to nas kosztuje?

Zgodnie z postanowieniami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdy ma równe prawa do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Głównym źródłem takiego finansowania są ubezpieczenia zdrowotne w NFZ, na które składają się obowiązkowe składki ubezpieczeniowe. Jednak, jak się okazuje, praktyka znacznie się różni od teorii. To, że prawie każdy Polak jest objęty ubezpieczeniem z NFZ w cale nie oznacza, iż nie musimy zaglądać do portfela w celu sfinansowania naszego leczenia.

Dlaczego Polacy płacą dodatkowo za swoje leczenie?

Głównym problemem, który zmusza miliony Polaków do samodzielnego finansowania opieki medycznej, są ogromne kolejki. Nie chcemy czekać miesiącami na wizytę u państwowego lekarza, zwłaszcza kiedy pomocy potrzebujemy na już. Z danych GUS-u wynika, że już co czwarty mieszkaniec Polski, którego stan zdrowia wymaga kontroli lub jest przewlekle chory doświadczył opóźnień w dostępie do opieki zdrowotnej z powodu zbyt długiego oczekiwania na wizytę. Kolejki do internisty średnio wynoszą 1-3 dni, a przecież wizyta u takiego lekarza jest podstawą do zdiagnozowaniu choroby lub dalszej rekonwalescencji. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z wizytami u lekarzy specjalistów. Do najbardziej obleganych, takich jak endokrynolog, alergolog lub okulista, trzeba poczekać od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Nie dziwi, więc fakt, że z prywatnej opieki medycznej regularnie korzysta w Polsce nawet kilka milionów osób. Przeciętny miesięczny wydatek na zdrowie z własnej kieszeni w ubiegłym roku wyniósł 58 zł na jedną osobę, co znaczy, że łącznie wydaliśmy na prywatnych lekarzy prawie 27 miliardów złotych.

Jak często korzystamy z usług medycznych?

Według subiektywnej oceny Polaków stan ich zdrowia nieznacznie się polepszył w porównaniu do ubiegłego roku. Mimo to, 59 proc. dorosłych osób zadeklarowało występowanie dolegliwości zdrowotnych lub chorób przewlekłych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie brakowało także osób potrzebujących hospitalizacji. Jak wynika z danych GUS-u blisko 12 proc. Polaków poddało się leczeniu szpitalnemu, natomiast co drugi miał wizytę u lekarza specjalisty. Najczęściej odwiedzaliśmy lekarzy rodzinnych, z usług których skorzystało blisko 80 proc. respondentów. Z drugiej strony, nie brakuje osób, którym nie udało się skorzystać z usług lekarzy. Jak pokazują badania Głównego Urzędu Statystycznego, co 13 pacjent, który potrzebuje opieki medycznej oraz co 9, któremu zależy na opiece dentystycznej,  musiał zrezygnować ze względu na swoją sytuacje finansową.

Gdzie szukać środków na sfinansowanie swojego leczenia?

Wizyty u lekarzy nie należą do najprzyjemniejszych momentów, jednak chodzić do nich i regularnie się badać po prostu trzeba. Czy to w celu zdiagnozowania choroby, czy na wizyty kontrolne i zabiegi profilaktyczne. Czasami jest to wręcz niezbędne, ponieważ problemy zdrowotne potrafią bardzo utrudniać nasze życie, sprawiać nam cierpienie, zakłócając normalne funkcjonowanie. Dlatego nie możemy zwlekać z wizytą u lekarza. Tylko co możemy zrobić kiedy potrzebujemy pomocy w jak najszybszym czasie, ale nie mamy odpowiedniej ilości pieniędzy w portfelu? Jednym z prostych i szybkich rozwiązań stają się pożyczki pozabankowe. Coraz częściej są one udzielane za pośrednictwem internetu, co znacznie usprawnia proces pożyczania. Jesteśmy w stanie otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki nawet w ciągu 15 minut. Nie trzeba chyba wspominać, ze to właśnie czas liczy się najbardziej w zwalczaniu jakiejkolwiek choroby. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z sektora FinTech (finanse i technologia) możemy być pewni, że zaciągnięcie pożyczki online jest niemniej bezpiecznym rozwiązaniem niż kredyt w banku. Jedyna różnica polega na tym, że nie trzeba stać godzinami w kolejkach, a potem jeszcze kilka tygodni czekać na decyzję, ponieważ odpowiedź otrzymujemy w bardzo krótkim czasie, a wszystkie formalności załatwiamy za pośrednictwem internetu. W wyborze najlepszej oferty bardzo pomocne są specjalistyczne portale nt. branży FinTech takie jak porównywarka pożyczek przez internet – pozyczkaportal.pl, gdzie eksperci na bieżąco recenzują wybrane oferty. Ważna jest także kwestia opłat. U pożyczkodawców otrzymujesz w pełni przejrzystą umowę, gdzie są zaznaczone wszystkie opłaty razem z całkowitym kosztem pożyczki, więc nic nie będzie mogło Cię zaskoczyć, kiedy przyjdzie czas uregulowania należności. Ponadto wiele firm pożyczkowych, aby zachęcić nowych klientów oferuje pierwszą darmową pożyczkę. Nie ma tutaj żadnych haczyków, spłacasz tylko tyle, ile pożyczyłeś. Jedynym warunkiem jest dotrzymanie wyznaczonych terminów. Dzięki takiej ofercie możemy pożyczyć nawet 2000 zł bez żadnych prowizji i odsetek.

Pożyczaj rozsądnie - porównuj oferty!

„Na rynku powstało tak dużo instytucji pozabankowych, że klient, który po raz pierwszy planuje zaciągnąć pożyczkę może łatwo się zgubić w różnorodności przedstawianych ofert. Warto więc skorzystać z pomocy specjalistycznych porównywarek, gdzie znajdziemy przygotowane przez ekspertów analizy pożyczek pozabankowych, a także dużą ilość informacji finansowych oraz porad, które będą pomocne w wyborze odpowiedniej dla nas pożyczki”- dodaje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Porównywarka pożyczek przez internet - pozyczkaportal.pl to serwis, który powstał w celu budowania świadomości Polaków na temat pożyczek, chwilówek, kredytów i innych zobowiązań finansowych. Na portalu eksperci  koncentrują się na branży pozabankowej, ponieważ jest to nowy i szybko rozwijający się sektor pożyczek, z którego korzysta coraz więcej osób, jednak świadomość zalet i zagrożeń wynikających z zadłużenia w tych instytucjach cały czas jest dosyć niska. Na portalu znajdują się również merytoryczne informacje o kredytach gotówkowych, aktualności i wiadomości z rynku finansowego.

 

pożyczka portal

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się