Dlaczego spada libido?

07.04.2017
Dlaczego spada libido?

Libido to inaczej popęd płciowy. Ma on na celu zaspokojenie potrzeb seksualnych. Jednak czasami może nastąpić jego obniżenie. Spadek libido może być długotrwały i uwarunkowany  zarówno poprzez czynniki fizyczne jak i psychiczne. Dotyka osoby w sile wieku jak i starsze, dlatego jeśli ktoś przez dłuższy czas nie wykazuje chęci na seks, zwłaszcza będąc w stałym związku, to najlepiej jest udać się do specjalisty, żeby ustalić z czego to wynika.

Seks jest znacznym wysiłkiem fizycznym, więc na jego uprawianie potrzeba sporo energii. Gdy jej nie ma, bo po prostu jesteśmy zmęczeni, to myślimy tylko o odpoczynku. Na miłosne harce w takim momencie nie mamy ochoty, bo nasze ciało potrzebuje regeneracji. Tak może być po pracowitym dniu pełnym obowiązków zawodowych i domowych, a także ciężkim treningu oraz ćwiczeniach na siłowni. Odpoczynek, sen i zdrowa dieta pozwolą się zregenerować i znów nabrać ochoty na seks.

Za spadek libido odpowiedzialny jest też wiek. Starzejąc się mamy mniejszą ochotę na seks. Nie jest on już tak intensywny i częsty jak u młodych osób. Dzieje się tak ze względu na obniżenie lub zanik hormonów. Tak jest np. po menopauzie u kobiet. Brak estrogenu skutkuje tym, że libido znacznie się obniża, a w niektórych przypadkach nawet dochodzi do tego, że panie nie czują potrzeby zaspokojenia popędu płciowego. U mężczyzn obniżony poziom testosteronu też hamuje libido, przez co odczuwają oni mniejszą niż w młodości chęć na seks. Obie płcie mogą sobie radzić z tym problemem kuracjami hormonalnymi i suplementacją.

Na seks mamy ochotę nie tylko wtedy, gdy czujemy się komfortowo pod względem fizycznym, ale również ważna jest sfera psychiczna. Jeśli zmagamy się z różnymi problemami, ciągle o czymś myślimy lub też mamy stresującą pracę, to miłosne igraszki spadają niestety na dalszy plan. Gdy problemy nas przytłaczają lub w naszym życiu zdarzyła się jakaś dramatyczna, traumatyczna sytuacja, to może dojść do depresji. Człowiek wtedy nie ma ochoty na seks, bo libido praktycznie zanika. Ratunkiem jest oczywiście udanie się do specjalisty, który zaleci odpowiednią terapię lub kurację farmakologiczną.

Spadek libido wiąże się też z chorobami takimi jak: anemia, gdzie pacjent nie ma siły na nic, a już na pewno nie myśli o seksie. Także cukrzyca znacznie obniża popęd płciowy. Bywa też tak, że przestajemy uprawiać seks pod wpływem przyjmowania niektórych leków. Również używki do których należą wszelkiego rodzaju narkotyki oraz alkohol mogą spowodować bardzo duży spadek libido.

Komentarzy: 0

Dieta oczyszczająca

06.04.2017
Dieta oczyszczająca

O organizm należy dbać i pamiętać, że to co do niego wprowadzimy w pokarmie wpływa na nasze samopoczucie, ogólną kondycję, wagę, energię życiową oraz zdrowie. Dobrze jest więc czasami dać odpocząć ciału i pozwolić mu się zregenerować poprzez zastosowanie oczyszczających diet.

Najlepiej jeśli stosujemy ją regularnie. Organizm się przystosuje, dzięki czemu taka dieta nie będzie dla niego zbyt wyczerpująca. Najważniejsze, że oczyścimy ciało z toksyn i szkodliwych substancji. Łatwiej będzie też zadbać o szczuplejszą i smukłą figurę, bo zrzucimy przy okazji zbędne kilogramy. Praca układu trawiennego będzie też wydajniejsza, gdyż podczas takiej kuracji damy mu nieco odpocząć.

Toksyny jakie wprowadzamy do swojego organizmu pochodzą przede wszystkim z alkoholu, pożywienia z tzw. fast-foodów, papierosów cukrów oraz żywności wysoko przetworzonej. Na czas diety, która powinna trwać od 10 do 14 dni całkowicie odsuwamy wyżej wymienione produkty, a także rezygnujemy z herbaty czarnej, kawy, tłuszczy oraz białek. Skupiamy się przede wszystkim na spożywaniu owoców, warzyw, produktów węglowodanowych z dodatkiem przypraw, ziół, soków. Ważną kwestią jest również picie od 1,5 do 2 litrów dziennie wody mineralnej, jednak nie w trakcie posiłków, gdyż to utrudniałoby trawienie, a dopiero po godzinie od spożycia pokarmu. Dobrze jest też po przebudzeniu wypić pół szklanki wody z wyciśniętym sokiem ze świeżej cytryny. Stosuje się też diety oczyszczające jedno lub dwudniowe raz na tydzień. To również pozwoli organizmowi na pozbycie się toksyn.

Przykładowy jeden dzień diety oczyszczającej może wyglądać tak: od 15 do 30  minut po przebudzeniu wypijamy wodę z cytryną. Na pierwszy posiłek sałatka z owoców, na drugi   miks warzyw z kuskusem oraz ziołami, na trzeci zupa krem z brokułów oraz gotowany ryż basmati, na czwarty świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, a do tego trzy łyżki orzechów włoskich, na piąty koktajl truskawkowo-bananowy.

Podczas stosowania diety oczyszczającej oprócz wypijania wody mineralnej można również przyjmować wywary z ziół, sok z pokrzywy, a także lemoniady przeciwzapalne z imbirem.

Komentarzy: 3

kening

20.04.2017

Napisz jakie efekty *roma, pozdrawiam

roma

09.04.2017

fajny artykul chyba sprobóje :) taki zestaw nie może być nie zdrowy :-)

keiton

08.04.2017

Ja słyszałem że takie diety są nie zdrowe! Ktoś mi to kiedyś powiedział, ale warto skonsultować na własnym przypadku z dietetykiem.

Dlaczego bolą plecy?

05.04.2017
Dlaczego bolą plecy?

Nasz organizm często reaguje bólem w różnych miejscach informując nas, że coś jest nie tak jak powinno. Tak naprawdę to cały czas należy dbać o własne ciało, aby nie dochodziło do dolegliwości, które w późniejszym czasie mogą być trudne do wyleczenia. Tak samo jest z bólem pleców. Jeśli nie zadbamy o to, aby ich nie nadwyrężać, to po pewnym czasie możemy doprowadzić do zwyrodnień i trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Siedzący tryb życia

Ból w plecach może pojawić się z wielu przyczyn. Jedną z nich jest przyjmowanie stale tej samej pozycji podczas wykonywania jakiś czynności np. w pracy lub w szkole. W tym przypadku możemy mówić o tzw. siedzącym trybie życia. Najpierw zmuszamy nasz kręgosłup do wysiłku przez kilka godzin ze względu na naukę lub wykonywanie danego zawodu, a następnie jeszcze raz, tylko tym razem w domu przesiadując np. przy komputerze. Często przyjmujemy też nieprawidłową pozycję dodatkowo przeciążając kręgosłup.

Niezdrowe nawyki

Ważna jest profilaktyka i dbanie o zdrowie zanim zaczną nas boleć plecy. Pamiętajmy, że jeśli np. podnosimy jakieś ciężkie przedmioty, to najlepiej jest robić to z przyklęku, a nie pochylając się. Taki nieprawidłowy sposób dźwigania może doprowadzić do przeciążeń kręgosłupa. Tak samo jest z chodzeniem na wysokich obcasach. Ubieranie ich codziennie np. do pracy też spowoduje przeciążenia, co zaowocuje bólem pleców. Lepiej jest zakładać ,,szpilki" tylko przy szczególnych okazjach. Często też po przebudzeniu odczuwamy bolesność w okolicach kręgosłupa. Jest to wynikiem nieprawidłowej pozycji podczas snu.

Dolegliwości i schorzenia

Ból pleców może też być przyczyną wielu chorób. Jedną z nich jest osteoporoza kręgosłupa. Bolesność pojawia się przy wysiłku związanym z prozaicznymi czynnościami, jak kaszel, czy wypróżnianie się. Również dyskopatia prowadzi do dużego dyskomfortu. Chory skarży się na bóle w krzyżu nawet wtedy, gdy chce się uśmiechnąć, a także pochylić ku podłożu. Dodatkowo pojawia się mrowienie w nogach, rękach.
Ból w plecach może też być oznaką przeciążenia kręgosłupa. Czasami dochodzi również do nadwyrężenia mięśni podczas wykonywania pracy fizycznej lub zbyt intensywnych ćwiczeń siłowych. Może też być objawem naderwania więzadła.

Komentarzy: 3

lewczuk

20.04.2017

a macie jakiś patent na nerwobóle? też mam siedzący tryb pracy PZDR

rocky

09.04.2017

trzba uważać na siłce, raz zrobiłem martwy ciąg bez przygotowania i tydzień bólu hehhhhhhh

pogoda

08.04.2017

Polecam basen, mi bardzo pomaga, też ma siedzący tryb pracy i często mnie bolało, a teraz jest lepiej jak już mieśnie się wyrobiły.