Art

Dlaczego warto przejść na wegetarianizm?

01.10.2015
Dlaczego warto przejść na wegetarianizm?

Wegetarianizm

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wegetarianizmu! Co wiesz o wegetarianiźmie? Mamy dla Was garść wiedzy i ciekawostek w postaci infografiki! 

wegetarianizm infografika

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Art

Witamina E - musisz to wiedzieć!

29.09.2015
Witamina E - musisz to wiedzieć!

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma witamina E?

Jakie są symptomy jej niedoboru?

W których produktach spożywczych jej szukać, by uzupełnić braki?

Przygotowaliśmy dla Was garść informacji w postaci infografiki!

Witamina E

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Art

Slide fitness

28.09.2015
Slide fitness

Ciężko nadążyć za trendami w sporcie i fitnessie, ciągle docierają do nas nowe techniki i przyrządy. Moda na aktywność fizyczną jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, dzięki temu dbamy nie tylko o wygląd, ale tez o zdrowie. Ćwiczyć można wszędzie, w domu, w parku, na siłowni czy w klubie fitness. Do wyboru mamy wiele form aktywności, każdy może wybrać to co sprawia mu przyjemność.

Slide fitness to program treningowy wykorzystujący ruch ślizgu. Zajęcia są podobne do tradycyjnych zajęć fitness, jednak wzbogacone o ćwiczenia z wykorzystaniem ślizgów. Pomagają one wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawiają postawę i skutecznie kształtują sylwetkę. Trening jak zawsze rozpoczyna się rozgrzewką, która przygotowuje mięśnie do pracy. Rozgrzewka może być standardowa, lub przeprowadzona w wykorzystaniem techniki ślizgów.

Czego potrzebujesz do wykonanie takiego treningu? 

Dużym plusem jest to, że nie potrzeba specjalnego sprzętu. Jeśli ćwiczysz na podłodze wystarcza ściereczki do kurzu, do ćwiczeń na dywanie lepsze będą plastikowe podkładki. Dzięki nim uzyskujemy płynny ruch. Przykładowe ćwiczenie: uklęknij, wyprostuj plecy i ramiona na wysokości braków, pod dłoniami ułóż ściereczki. Ćwiczenie polega na przybliżaniu klatki piersiowej do podłogi, spokojnie wykonując ślizg raz jedną dłonią w prawo, a raz w lewo. Ściereczki można podłożyć też pod kolana czy stopy i wykonywać wiele ćwiczeń wzmacniających w różnym ułożeniu ciała. Mogą to być brzuszki, wypady czy przyciąganie nóg do klatki piersiowej i podporze przodem. Ćwiczenia angażują mięśnie całego ciała, wymuszają spięcie brzucha w celu zachowania równowagi. Jest to trening kardio, który najlepiej utrzymywać na średniej intensywności, wtedy będziemy obserwować najlepsze rezultaty.

Slide fitness jest odpowiedni zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wyglądające na proste ćwiczenia, skutecznie męczą mięśnie. Dobrze sprawdzają się w treningu obwodowym, np. 3 obwody po 4 ćwiczenia, a każde powtórzone 10 razy.

Przykładowe ćwiczenia


  1. Ćwiczenia w podporze na dłoniach, ślizgi wykonujemy rękoma schodząc do boku lub ślizgając się do przodu i wracając. Ślizgi można wykonywać też kolanami lub stopami, zbliżając i oddalając nogi w stronę tułowia.

  2. W pozycji stojącej ćwiczenia polegają na przenoszeniu nóg do przodu, do tyłu, lub do boku.

  3. Brzuszki, które mogą być połączone ze ślizgiem kończyn dolnych.

  4. Ćwiczenia w podporze tyłem, głównie wzmacniające pośladki.


Ćwiczeń jest znacznie więcej i wszystkie wymagają wysiłku, ale to również zapewniają  rezultaty w postaci wyrzeźbionej sylwetki i mocniejszych mięśni. Dzięki temu, że ruch jest spokojny i dokładny, dlatego nie ma obawy o kontuzje czy obciążanie stawów. Taki trening będzie odpowiedni także dla osób początkujących czy z nadwagą.


Autorka: Daria Występek

 

Dodaj komentarz
Komentarzy: 0

Copyright ©2018 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się