Art

Medycyna naturalna i jej rola w leczeniu chorób

12.12.2013
Medycyna naturalna i jej rola w leczeniu chorób

Medycyna naturalna zyskuje ostatnimi czasy szerokie rzesze zwolenników. Niezadowoleni ze skuteczności i skutków ubocznych, jakie wiążą się z tradycyjnym leczeniem, wspomagamy się metodami całkowicie bezpiecznymi i naturalnymi.

Pozytywne działanie wspomagające w leczeniu wielu chorób wykazują przede wszystkim różnego rodzaju zioła, a także zwłaszcza ekologiczne owoce i warzywa. Tego typu naturalne dobra natury wykazują bowiem wspaniałe właściwości wzmacniające wszelkie układy ludzkiego organizmu, w tym przede wszystkim układ immunologiczny.

Stosowanie metod naturalnych pozwala więc skutecznie ochronić organizm przed wszelkimi infekcjami i przeziębieniami. Naturalne leczenie sprawdza się świetnie również w leczeniu chorób bakteryjnych i wirusowych. Poleca się ponadto stosowanie medycyny naturalnej przy różnych alergiach, które dzisiaj stają się prawdziwą epidemią w zachodnim społeczeństwie.

Wszystko wskazuje także na to, iż naturalne metody mogą stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnego leczenia onkologicznego. Chorzy z nowotworami mogą - dzięki odpowiedniej diecie - spowolnić skutecznie rozwój komórek rakowych, a także znacznie lepiej znosić leczenie chemią czy radioterapią, zmniejszając nasilenie skutków ubocznych.  

Warto więc stosować medycynę naturalną, jako całkowicie bezpieczne uzupełnienie leczenia tradycyjnego. Dzięki temu, nasz organizm będzie znacznie lepiej przygotowany do skutecznej walki z chorobom, a tym samym uda nam się zdecydowanie szybciej powrócić do pełni zdrowa. Naturalne metody leczenia - o czym warto pamiętać - pełnią również niezastąpioną rolę w profilaktyce zdrowotnej wielu chorób.

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Jak zadbać o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie?

12.12.2013
Jak zadbać o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie?

Polacy chcą odżywiać się zdrowo, dlatego wyszukują w różnych źródłach (książki, telewizja, Internet) informacji na temat technik zdrowego odżywiania się. Dotyczą one przede wszystkim potraw, które zawierałyby wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także techniki ich przyrządzania.

Obecnie powstaje coraz więcej programów telewizyjnych, w których prezenterzy podkreślają, jak ważne jest zdrowie dla każdego człowieka oraz jak można o nie zadbać. Praktycznie każdy może to zrobić. Wystarczy, że będzie realizować podstawowe zasady, polegające na eliminowaniu pewnych składników ze swojej diety. W ten sposób można np. wyeliminować produkty z glutaminianem sodu lub te zawierające tłuszcz utwardzony.

Należy jednak uzmysłowić sobie, że narzucanie sobie zbyt dużego reżimu żywieniowego też nie jest dobrym pomysłem. Nie każdy ma przecież czas na czytanie każdej ulotki w sklepie spożywczym, a dodatkowo potrzebna jest także wiedza, aby odpowiednio interpretować informacje zawarte na opakowaniach produktów.

Oczywiście warto wybierać zdrowsze zamienniki i ograniczać produkty niezdrowe lub ubogie w składniki odżywcze. Ale to nie tylko prawidłowe odżywianie się. Oczywiście, aby zadbać o nasze organizmy nie możemy przykładać roli tylko do samego odżywiania się.

Musimy zadbać także o stały ruch, chociażby poprzez cykliczne spacery. Powinniśmy również ćwiczyć codziennie przynajmniej po pół godziny, a w trakcie pracy robić sobie krótkie przerwy np. na kilka ćwiczeń relaksacyjnych (głębokie oddychanie, ćwiczenia na mięśnie karku). Aktywność fizyczna jest niezbędna w naszym życiu, o czym chyba każdy się przekonał lub się przekona.

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Jak dbać o zdrowie?

12.12.2013
Jak dbać o zdrowie?

Każdy z nas chciałby się cieszyć dobrym zdrowiem od niemowlęctwa aż do późnej starości. W wieku niemowlęcym i przez całe dzieciństwo nasze zdrowie zależy od naszych rodziców. My sami niewiele możemy w tej sprawie zrobić, ale już w okresie dorastania i później mamy bezpośredni wpływ na to jak się odżywiamy, wypoczywamy, jak dbamy o higienę naszego życia. Nasza kondycja zdrowotna wynika z czasów, w jakich żyjemy, gdyż zagonieni, przemęczeni, źle odżywiający się, często zapadamy na choroby, jakie niesie cywilizacja.

Co powinniśmy więc zrobić, jakie działania podjąć by to zmienić?   Przede wszystkim, jeśli chcesz by ominęły Cię problemy zdrowotne nie czekaj zadbaj o zdrowie już teraz. Nieważne ile masz lat, im szybciej podejmiesz działania tym lepsze będą rezultaty. Na co przede wszystkim musisz zwrócić uwagę?

Po pierwsze na sposób odżywiania, czyli właściwą dietę, ruch i higienę życia. Dieta ma ona ogromny wpływ na twoje zdrowie, gdyż prawidłowo zbilansowana zapewnia dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, bez zbędnych tłuszczów i cholesterolu. Taką dietę, a w zasadzie zdrowy sposób odżywiania jesteś w stanie przygotować samodzielnie. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z piramidą żywieniową i postaraj się zastosować do zamieszczonych wskazówek, a na pewno zobaczysz efekty. Kieruj się nową piramidą żywieniową, gdyż uwzględnia ona zdrowe trendy w odżywianiu.

Jak wygląda taka piramida? Na spodzie piramidy znajdują się produkty mączne, ale mało przetworzone, pełnoziarniste, zawierające duże ilości błonnika regulującego pracę jelit. Chleb, zboża, ryż, makaron. Są tu także oleje roślinne zawierające zdrowe kwasy omega 3, 6, 7 i 9. Następna grupa to warzywa i owoce, które są bogate w witaminy i minerały. Warzywa możesz jeść w dowolnej ilości, z wyjątkiem strączkowych, natomiast w przypadku owoców dopuszczalne są dwie porcje. Zadbaj o to, by tej zasady przestrzegać, gdyż nadmiar węglowodanów i cukrów nie jest korzystny dla zdrowia. Warzywa strączkowe, jak również nasiona i orzechy są źródłem białka i znajdują się na kolejnym poziomie piramidy. Białko jest niezbędnym budulcem kości i źródłem energii, ale spożywane w nadmiernych ilościach obciąża wątrobę i nerki, a także tuczy, dlatego nie możesz go spożywać w dużych ilościach. Najlepszym źródłem białka są jajka, ryby i mięso drobiowe, ale nie musisz ich spożywać codziennie. Trochę mniej zdrowe są sery, mleko i czerwone mięso, dlatego ich spożycie musisz ograniczyć. Czerwone mięso, fast foody, jasne pieczywo, oleje, przyprawy, sól, mocno przetworzone dania znajdują się na szczycie piramidy i chcąc zachować dobre zdrowie powinno się ich unikać.

Twój sposób odżywiania ma, więc zasadniczy wpływ na twoją kondycję zdrowotną i samopoczucie. Pamiętaj też o ruchu, czyli aktywności fizycznej. Każda forma ruchu jest wskazana. Czy wiesz że już tylko 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej może z działać cuda, zwłaszcza, gdy jest systematyczna? Twój organizm się starzeje, ale dzięki aktywności możesz zachować dobrą kondycję zdrowotną przez długie lata, a także przedłużyć życie. Poprawisz krążenie, wzmocnisz układ kostny i stawy, zwiększysz elastyczność mięśni, przyśpieszysz metabolizm, który wraz wiekiem spowalnia i powoduje tycie. Regularna aktywność fizyczna sprzyja nie tylko twojemu zdrowiu fizycznemu, ale także psychicznemu. Zadbana sylwetka, wymodelowane mięśnie, sprawne krążenie, prawidłowe ciśnienie krwi i dobry cholesterol oraz bardzo dobra sprawność fizyczna - wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na twoje zdrowie psychiczne. Im lepsza jest twoja kondycja zdrowotna, tym większa pewność siebie i lepsze samopoczucie. Nie czekaj zadbaj o zdrowie poprzez ruch i systematyczną aktywność fizyczną, a twoje zdrowie tylko na tym zyska.

Nie zapominaj także o odpowiedniej higienie życia. Przede wszystkim zadbaj o odpowiedni odpoczynek, śpij co najmniej 7-8 godzin dziennie, jeśli to możliwe zdrzemnij się po południu. Krótka drzemka potrafi zdziałać cuda. Wypoczęty organizm dużo lepiej funkcjonuje, łatwiej wraca do sprawności po dużym wysiłku intelektualnym lub ciężkiej fizycznej pracy. Wysypiaj się, a jakość twojego życia znacznie się poprawi. Zafunduj swojemu organizmowi piękny wygląd stosując odpowiednie kremy i balsamy nawilżające i poprawiające kondycję twojej skóry. Regularne nawilżanie skóry, stosowanie kremów z filtrami, szczególnie w okresie jesienno-zimowym i letnim, jest konieczne dla zachowania jej prawidłowego wyglądu. Unikniesz suchości skóry, pierzchnięcia, czy odmrożeń w okresie zimy, a oparzeń latem. Nie mniej ważne dla zdrowia jest dobre samopoczucie psychiczne. Aktywny wypoczynek, dobry sen, ładny wygląd, odpowiednia dieta, a  co za tym idzie bardzo dobra kondycja fizyczna, to wszystko sprzyja zdrowiu psychicznemu. Zadbaj, więc o siebie, o swoje zdrowie, ciesz się każdym dniem i życiem, pięknym wyglądem i bez względu na to ile masz lat, bądź szczęśliwym człowiekiem.

Nie czekaj, zadbaj o zdrowie!

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Copyright ©2018 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się