Art

Nowe serwisy, nowi partnerzy!

28.02.2014
Nowe serwisy, nowi partnerzy!

Początek Roku przywitał naszą firmę kilkoma znaczącymi wydarzeniami. Do partnerów naszej firmy dołączył serwis PocztaZdrowia.pl

Dodatkowo wdrożyliśmy zupełnie nową odsłonę serwisu RankingLekarzy.pl, z odświeżoną stroną główną i listą wyszukiwania. Równolegle uruchomiliśmy wersję beta serwisu HaloDoktorze.pl, gdzie każdy pacjent może zapisać się na wizytę przez Internet - obecnie możliwy jest zapis do kilkuset lekarzy w Warszawie, a niedługo dołączą inne miasta. Uruchomiliśmy także serwis z artykułami o zdrowym stylu życia, leczeniu i tematach ogólnozdrowotnych - HaloZdrowie.pl - i to właśnie w ramach serwisu HaloZdrowie.pl będziemy współpracować z serwisem PocztaZdrowia.pl

Poczta Zdrowia
 to bezpłatny newsletter zawierający informacje o terapiach naturalnych, których skuteczność jest dowiedziona badaniami naukowymi. Wskazuje on czytelnikom jak żyć długo i zdrowo, koncentrując się na najważniejszych problemach medycznych, takich jak: choroby układu krążenia, cukrzyca, zapalenie kości i stawów, osteoporoza, problemy z prostatą, depresja, bezsenność, szum w uszach, a nawet nowotwory. Na końcu każdego artykułu znajdują się przypisy zawierające źródła naukowe podawanych informacji. Czytelnik może więc sam je sprawdzić, a także porozmawiać na ich temat ze swoim lekarzem.

Newsletter ten można bezpłatnie zaprenumerować na  www.PocztaZdrowia.pl

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

5 pomysłów na wspólne spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem!

28.02.2014
5 pomysłów na wspólne spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem!

Często mówi się, że to nie ilość czasu spędzanego z dzieckiem jest ważna, lecz jego jakość. Zastanawiamy się dzisiaj, co to tak naprawdę znaczy „spędzać z dzieckiem jakościowy czas” i dlaczego jest to ważne. Dla nas definicja jakościowego czasu z dzieckiem to moment, kiedy nasza uwaga jest skoncentrowana na byciu razem; na tym, co dzieje się między nami, wspólne bycie, z którego obie strony, zarówno rodzic jak i dziecko, czerpią przyjemność. Jego głównym celem nie jest edukacja czy wychowanie, lecz po prostu bycie. Nasze pomysły na taki właśnie czas to między innymi:

1. Wspólne czytanie Czytanie rozwija dziecięcą wyobraźnię, wprowadza małych słuchaczy w świat pełen różnych możliwości, wspiera kreatywność i twórcze myślenie. A co, jeśli rodzic nie lubi czytać na głos – bo tacy też się zdarzają? Nie ma problemu! Można opowiadać wymyślone historie. My bardzo lubimy tworzyć je wspólnie – każdy członek rodziny dodaje jedno zdanie – nawet małe dzieci potrafią się w to bawić. Lubimy też „skarpetkowe teatrzyki”. Skarpetki lubią się gubić pojedynczo. Wówczas z tych ocalałych egzemplarzy robimy pacynki – można doszyć guziki jako oczy, nitki, kokardki czy włóczki - jako włosy lub wykorzystać flamastry, a potem rodzinnie odgrywamy teatrzyki – wymyślone historie, znane bajki. Można też odtwarzać własne historyjki, pamiętajcie, że dzieci lubią się widzieć w roli bohaterów.

2. Wspólne harcowanie, kotłowanie się, zapasy, masażyki Dotyk dla ludzi, zarówno małych, jak i dużych, jest bardzo ważny. Dobry dotyk to energia. (Pokazanie dziecku, co to jest dobry dotyk, to też uczenie go, jak odróżnić ten zły i niechciany). W czasie wspólnych harców wyzwalają się hormony wspierające więź. Wiele inspiracji, jak można się bawić fizycznie (dla zabawy, ale i dla profilaktyki, czy rozwiązywania problemów w komunikacji) możecie szukać pod takimi hasłami jak Original Play (Pierwotna zabawa) lub w książkach Lawrence'a Cohena "Rodzicielstwo przez zabawę" (wyd. Mamania).

3. Wspólne wyprawy w teren Obserwowanie przyrody, szukanie na łąkach, trawnikach, pod drzewami oznak nadchodzących pór roku, śladów zwierząt czy poszukiwanie nowych okazów do rodzinnego pudełka skarbów. By zdrowo rosnąć nasze pociechy potrzebują świeżego powietrza, słońca, ruchu. W czasie marszu dziecko może też zechcieć nam opowiedzieć o czymś ważnym dla siebie.

4. Twórcze zabawy Plastyczne, np. z masą solną z przyprawami, malowanie, plastelina; także muzykowanie – butelki plastikowe wypełnione grochem, kaszą, wodą czy makaronem. Super sprawdza się kolorowanie znalezionych na spacerze kamieni czy szyszek, którymi można udekorować dom czy choinkę. Kreatywność jest w każdym z nas i warto jak najczęściej do niej sięgać. Dzieciom nie włącza się tak często "wewnętrzny krytyk", mówiący "nie umiem", "nie nadaję się", one po prostu tworzą. Wzmacniajmy to i jednocześnie uczmy się od dzieci. Muzykować, malować, tworzyć prosto z serca umie każdy – to świetny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków.

5. Zabawy sportowe Dzięki aktywności sportowej dzieci konstruktywnie pożytkują energię, mają okazję do odreagowywania trudnych chwil i oczywiście wzmacniają swoje ciało. Jednocześnie uczą się, że ruch może być przyjemny. Przy odpowiednio do wieku dobranych zabawach dziecko ma szybko okazję mieć poczucie kompetencji: jeszcze tego nie robiłem, próbuję, umiem. Czego mogę dokonać więcej? I ostatni pomysł - słodkie nicnierobienie, w czasie którego przyjść może wszystko - ciekawa rozmowa o ważnych rzeczach, na którą nie znalazło się czasu wcześniej, (nie)zwykłe zadowolenie z bycia razem, krótka drzemka, a może zwykła cenna nuda. Przede wszystkim pamiętajcie, że dzieci uczą się poprzez modelowanie, czyli obserwację dorosłych. Dlatego ważne jest, by poza obrazem zapracowanego dorosłego, spieszącego się na spotkania, "stale zajętego" obowiązkami domowymi czy zawodowymi, widziały też dorosłego, który bawi się, odpoczywa, a czasem nic nie robi.

Zaproszenie Magda Sendor i Joanna Berendt zapraszają Rodziców na warsztaty.      

Autorki: Joanna Berendt i Magdalena Sendor, E-Magazyn Endorfina,

Tekst pochodzi ze współpracującego serwisu: http://www.dojrzewalnia.pl/endorfina

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Łokieć tenisisty

27.02.2014
Łokieć tenisisty

Jest jedną z entezopatii . Pojęcie to obecnie oznacza uszkodzenie mięśnia na skutek sumujących się mikrourazów, spowodowanych przez nadmierne napięcie mięśnia lub więzadła . W późniejszym okresie w obszarze przeciążonym mogą wytworzyć się zwapnienia zwane entezofitami.  Najczęściej taką patologią objęte są przyczepy ścięgien mięśni prostowników w okolicy nadkłykcia kości promieniowej (zwłaszcza mięśnia prostownika nadgarstka promieniowego krótkiego). Obecnie za przyczynę uważa się procesy zwyrodnieniowe. Niekiedy tez jest to obecność czynnika reumatoidalnego i antygenu. Dolegliwości bólowe powstają w wyniku przeciążenia mięśni  prostowników nadgarstka i palców na skutek powtarzania ruchów wymagających nawracania i odwracania przedramienia oraz wyprostu w stawie łokciowym i nadgarstkowym. Łokieć tenisisty do schorzenie, które nie dotyczy wyłącznie osób grających tenisa. Jest wiele grup zawodowych zagrożonych tą jednostką chorobową, należą do nich między innymi: fryzjer, elektryk, skrzypek, pianista, sekretarka oraz inne zawody, w których osoby narażone są na długotrwałą pracę przy komputerze. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka poprzez podpieranie stawów łokciowych (na miękkim podłożu) w czasie pracy przy komputerze. A także unikanie pozycji wymuszonego wyprostu stawu łokciowego i nadgarstka. Objawem może być początkowo podwyższona temperatura skóry i obrzęk. Z czasem siła chwytu ręki zostaje osłabiona. Występuje szybka męczliwość mięśni ręki, a ból nasila się przy wykonywaniu bólu z oporem. Fizjoterapeuta może zdiagnozować łokieć tenisisty przy pomocy kilku testów, im szybciej wprowadzimy rehabilitację tym większe szanse na zachowanie sprawności w kończynie górnej. Podjęte działanie fizjoterapeutyczne mają na celu zwiększenie siły mięśniowej, poprawę wytrzymałości mięśni oraz redukcję dolegliwości bólowych pojawiających się w czasie ruchu. Metody dobierane są indywidualnie do pacjenta i pozwalają w pełni wrócić do aktywności fizycznej. Autorka: Daria Rogowska

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się