Pozytywne nastawienie gwarancją sukcesu życiowego

19.04.2017
Pozytywne nastawienie gwarancją sukcesu życiowego

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zależy od naszego wewnętrznego nastawienia w stosunku do innych osób, problemów i podjętych działań. Bywa tak, że już na początku możemy się do czegoś zrazić zupełnie niesłusznie. Później rzutuje to na dalszych naszych krokach i może przyczynić się do porażki. Natomiast pozytywne podejście potrafi przełamać przysłowiowe lody, stopić mur nieufności innych w stosunku do nas oraz pozwolić nam na osiągnięcie sukcesu.

Człowiek, który skupia się tylko na problemach, może być tak zaślepiony, że nie zauważa nic pozytywnego wokół siebie. W ten sposób buduje i otacza się takim negatywnym, niewidzialnym kręgiem, poza którym nie dostrzega nic wartościowego. Przez takie podejście nie cieszy się życiem. Coraz bardziej pogrąża się w marazmie. Trudno jest mu odnieść sukces, bo i tak uważa, że żadne działania nie przyniosą skutku. Natomiast ten, kto cieszy się nawet z najmniejszych sukcesów, a także uważa, że problemy są po to by je rozwiązywać, a nie się  nimi tylko przejmować, z cierpliwością będzie dążył do pokonania trudności. Jeśli mu się to uda, to jeszcze bardziej uwierzy w siebie. Jego poczucie wartości wzrośnie. Natomiast w przypadku niepowodzenia, będzie próbował dalej. Dla takiego człowieka nie będzie rzeczy niemożliwych do wykonania.

Często ludzie odsuwają się od wiecznych malkontentów i osób wciąż narzekających. Chcą być szczęśliwi, cieszyć się życiem, patrzeć pozytywnie na to co zgotuje im los, a przebywanie z kimś kto wiecznie marudzi, jest po prostu w pewnym momencie mało przyjemne.

Te osoby, które stawiają na pozytywne podejście do życia potrafią zauważyć swoje mocne strony, nawet w sytuacjach wydawałoby się prawie bez wyjścia. Ten, kto się poddaje, ciągle ma do innych pretensje o swoje porażki i uważa siebie za ofiarę. Niestety z takim podejściem  nie odniesie sukcesu. Co więcej jego złe samopoczucie psychiczne i negatywne podejście może odbić się również na zdrowiu. Ciągły stres potrafi wpędzić w nerwicę, depresję, a nawet doprowadzić do osłabienia organizmu, co może skutkować różnymi chorobami, nawet nowotworowymi. Warto więc mieć pozytywne nastawienie, aby móc cieszyć się zdrowiem i pokonywać pojawiające się na naszej drodze życiowej różne przeszkody.

Jarosław Cieśla

Komentarzy: 3

popo

25.04.2017

Ja zawsze patrzę optymistycznie! Ale chyba jak u każdego kryzysy się zdarzają. Kiedy wszystko funkcjonuje normalnym trybem to nie ma problemu. Gorzej jak pojawią się jakieś przeszkody. Mimo to walcze!

zmonter

21.04.2017

fajnie się czyta, ale trudnie wprowadzić w życie

luki_83

20.04.2017

Wszędzie coaching :D bleeeeeee

Uroda a smog

18.04.2017
Uroda a smog

Polska niestety jest w czołówce jeśli chodzi i poziom zanieczyszczenia powietrza. Maski antysmogowe powoli stają się normą na ulicach, zwłaszcza większych miast. Korzystają z nich osoby, które dojeżdżają do pracy na rowerze, a także biegacze. Zły stan powietrza zagraża górnym drogom oddechowym. Nie jest też obojętny dla naszej skóry, która jest największym organem naszego ciała.

Substancje smoliste i drobne cząsteczki unoszące się w powietrzu są powodem stresu oksydacyjnego dla skóry. Przyspieszają starzenie, ale też mogą wpłynąć drażniąco na skórę. Smog nasila alergie, podrażnia stany zapalne, zwiększa reakcje alergiczne. Duże stężenie szkodliwych substancji to także większe ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych- nowotworów, cukrzycy, miażdżycy, astmy, POChP i wielu innych schorzeń układu oddechowego.

Jak się chronić?

Maska ochroni jedynie drogi oddechowe, a co ze skórą? To bardzo ważne żeby chronić ten ważny życiowo organ. Stan skóry odzwierciedla stan zdrowia. Ochrona jest konieczna na każdym etapie życia. Zanieczyszczenie powietrza powoduje stras oksydacyjny, żeby go uniknąć konieczne są antyoksydanty. Znajdziesz je głównie świeżych owocach i warzywach. Istotny jest także dobór odpowiedniej pielęgnacji. Antyoksydanty nie tylko działają przeciwzmarszczkowo, ale także ochraniają, nawilżają i odżywiają naszą skórę.

Wybieraj naturalne oleje tłoczone na zimno, które zawierają dużą dawkę cennych składników mineralnych i witamin. Częściej nakładaj na skórę maseczki nawilżające i odżywcze. Dbaj o dobre nawilżenie i wypijaj odpowiednią ilość wody każdego dnia.

Odżywiaj skórę od środka

Dieta i dobór odpowiednich ziół są bardzo istotne. Ważną rolę odgrywają produkty bogate w witaminy- A, C i E, a także karotenoidy, polifenole i bioflawonoidy. W połączeniu z odpowiednią ilością wody pomogą utrzymać skórę z zdrowiu.

Jakie zioła wybrać?

Ładnej skórze sprzyja czystek, działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie. Fiołek trójbarwny oczyszcza skórę oraz drogi oddechowe, wspomaga oczyszczanie z toksyn, działa przeciwzapalnie. Oba zioła można wałczyć do swojej diety, wystarczy jeden napar dziennie.

Daria Występek

Komentarzy: 2

jinks

25.04.2017

Chyba teraz nie będzie już problemu ze smogiem? Z tego co wiem to głównie domy jednorodzinne (palenie śmieciami) w zimę tak zanieczyszczały? Czy się mylę????

wp11

Ten smog jest okropny:(

Co pyli na wiosnę? Nie daj się alergii

17.04.2017
Co pyli na wiosnę? Nie daj się alergii

Wiosna to szczególnie uciążliwy czas dla alergików. Wczesnokwitnące drzewa zaczynają pylić, zaczyna się uciążliwy katar i łzawienie oczu. Natężenie pyłków w czasie marca i kwietnia jest bardzo duże. Dowiedz się jakie drzewa pylą w tym okresie?

Olcha

Pyli od pierwszych dni kwietnia, powoduje nieżyt nosa, częste kichanie, łzawienie oczu i zaczerwienienie spojówek. W zależności od temperatury, jeśli marzec jest cieplejszy może zacząć pylić wcześniej.

Leszczyna

Może pylić nawet w styczniu i często objawy alergii mogą być mylone z przeziębieniem. To często występujące drzewo. Można spotkać je w parkach miejskich i lasach.

Najwięcej pyłków uwalnia w kwietniu, szczególnie w ciepłych rejonach Polski, na zachodzie i w centrum kraju.

Topola

Pod koniec marca pylą odmiany męskie,produkujące więcej pyłków, a w kwietniu żeńskie. To bardzo popularne i ładne drzewo, można spotkać je w wielu parkach i ogrodach. Nie uczula zbyt często, ale powoduje uciążliwy katar i łzawienie oczu.

Cis

Pyli w ostatnich tygodniach marca, pyłki podrażniają śluzówkę gardła i nosa. Cis jest bardzo popularna rośliną ozdobną, występuje w parkach i przydomowych ogrodach.

Wierzba

Bazie są zakazane dla osób mających uczulenie na wierzbę. Wiele miodów także zawiera jej zarodki. W miastach wierzby są jednymi z bardziej popularnych drzew, co jest przyczyną częstych alergii. Wierzba pyli od połowy marca, prawie do końca kwietnia.

Najczęstsze symptomy alergii to katar sienny, jednak możesz zaobserwować też zmiany skórne. Kichanie i uczucie świądu wewnątrz nosa to bardzo powszechne objawy. Pieczenie oczu może być mocno uciążliwe i nie należy ignorować objawów. Stany zapalne w organizmie wymagają szybkiej eliminacji. Staraj się jak najmniej przebywać w okolicy drzew, które wywołują objawy. Zbyt długie wdychanie pyłków może skutkowa nawet podwyższoną temperaturą ciała, bólami głowy, rozdrażnieniem i problemami z koncentracją.

Jeśli nie masz pewności na jakie pyłki jesteś uczulony możesz zrobić proste testy, które pomogą namierzyć alergeny.

Daria Występek

Komentarzy: 2

slough

21.04.2017

Ja mam chyba na wszystko z tej listy łeeeee:(

ferren

20.04.2017

a ile kosztują takie testy? w Białymstoku gdzie najlepiej?