Art

Szukasz lekarza? Wystarczy wybrać HaloDoktorze.pl

19.03.2014
Szukasz lekarza? Wystarczy wybrać HaloDoktorze.pl

Nowa, przełomowa usługa, dzięki której umówienie się do lekarza będzie prostsze i bardziej efektywne – wystartowała platforma HaloDoktorze.pl. W zeszłym roku w ten medyczny start-up zainwestowali Michał Kiciński i Piotr Nielubowicz z kultowego CD PROJEKT, producenta światowych bestsellerów - gier Wiedźmin i Wiedźmin 2.

O realizację wizji polskiej służby zdrowia bez kolejek walczy projekt HaloDoktorze.pl. Obecnie dzięki platformie pacjenci bez wychodzenia z domu mają dostęp do kalendarza wizyt prywatnych u specjalistów, co umożliwia rezerwację terminu online – wygodnie, dyskretnie i w dowolnym momencie. Dzięki zastosowanej nowatorskiej funkcji ankiet wywiadu lekarskiego, które pacjent może wypełnić jeszcze przed wizytą, lekarze maja więcej czasu w trakcie spotkania na zbadanie objawów i właściwą diagnozę. Dodatkową funkcjonalnością serwisu są przypomnienia dla pacjentów o umówionym spotkaniu drogą mailową i sms. Dzięki HaloDoktorze.pl już teraz można umówić się do jednego z 570 lekarzy w Warszawie. Usługa docelowo będzie dostępna w całej Polsce. Na platformie znajduje się pełen przekrój specjalizacji od ginekologów przez chirurgów, ortopedów, pediatrów po endokrynologów. Równoległą platformą dla HaloDoktorze.pl jest RankingLekarzy.pl. udostępniający bazę 127 tys. lekarzy wraz z ocenami i opiniami na temat poszczególnych specjalistów. Dzięki współpracy obu serwisów pacjenci umawiając wizytę mogą kierować się nie tylko czasem dostępności danego lekarza, ale również opiniami innych pacjentów. Dodatkowo HaloDoktorze.pl jako jedyny już dziś umożliwia sprawne i szybkie sprawdzenie najkrótszego czasu oczekiwania na wizytę w placówce publicznej. Zdaniem Jakuba Pawluka, prezesa zarządu HaloDoktorze.pl, platforma wypełnia lukę, jaka istnieje na rynku polskim.

logoHD

- Trwają prace nad informatyzacją polskiej służby zdrowia. Został wdrożony system eWUŚ, ale ten segment rynku potrzebuje kolejnych rozwiązań technologicznych i informatycznych. Wciąż brakuje narzędzi, dzięki którym można łatwo i wygodnie umówić wizytę u lekarza. A HaloDoktorze.pl daje właśnie taką możliwość. Już teraz z naszych serwisów korzysta ponad milion pacjentów miesięcznie. Co ciekawe, efektem wspólnych działań z Narodowym Funduszem Zdrowia może być rozwiązanie problemu kolejek do specjalistów - mówi Jakub Pawluk. Potencjał medycznego projektu dostrzegli Piotr Nielubowicz i Michał Kiciński, współtwórcy CD PROJEKT. - Dzisiaj HaloDoktorze.pl jest jeszcze start-upem, ale jestem przekonany, że obok CD PROJEKT stanie się przedsięwzięciem, które na stałe się wpisze w nasz gospodarczy krajobraz. Nie jest tajemnicą, że w perspektywie kilku lat planujemy upublicznić spółkę – przekonuje Michał Kiciński, główny inwestor projektu. HaloDoktorze.pl tworzy duet młodych przedsiębiorców – Jakub Pawluk i Grzegorz Pieńkowski. Po zebraniu doświadczenia w korporacjach, nie bali się oni zaryzykować i rozpocząć własny biznes. Obydwaj są absolwentami studiów o kierunku informatyka w medycynie. - Nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem dziś aktywnym przedsiębiorcą. Jakiś czas temu przeszedłem na pozycję inwestora i konsultanta. Tym bardziej cieszy mnie, że mogę współpracować z kolejną generacją przedsiębiorców, takich jak Kuba i Grzegorz, dysponujących tak niesamowitą energią i entuzjazmem – dodaje Kiciński.

fotka2

W HaloDoktorze.pl, oprócz współtwórców CD PROJEKT, zaangażowany jest również Michał Wszoła - doktor nauk medycznych, transplantolog, pomysłodawca największej na świecie platformy video-edukacyjnej dla lekarzy MEDtube.net. W przyszłości platforma HaloDoktorze.pl planuje rozszerzyć wachlarz udogodnień dla pacjentów. Rozpoczęto rozmowy z placówkami państwowej służby zdrowia. Kalendarz wizyt online jest tylko początkiem rewolucji w interakcji pomiędzy pacjentem a lekarzem. Kolejnym etapem rozwoju HaloDoktorze.pl jest uruchomienie przeglądarki wyników badań online z wykorzystaniem Internetowego Konta Pacjenta Ministerstwa Zdrowia. Start-up pozyskał partnerstwo z innymi firmami z branży medycznej wprowadzającymi nowoczesne rozwiązania do służby zdrowia, m.in. z krakowska firmą COMARCH. W ramach tej współpracy HaloDoktorze.pl będą integrowali oficjalne kalendarze online, wykorzystywane w wielu placówkach prywatnych i publicznych.  

HaloDoktorze.pl to platforma umożliwiająca rezerwację online terminu wizyty lekarskiej. HaloDoktorze.pl jako jedyny umożliwia sprawdzenie najkrótszego czasu oczekiwania na przyjęcie w placówce publicznej oraz pozwala wypełnienie ankiety wywiadu lekarskiego przed spotkaniem ze specjalistą. Celem platformy HaloDoktorze.pl jest skracanie dystansu pomiędzy pacjentem a lekarzem. Równoległą platformą dla HaloDoktorze.pl jest RankingLekarzy.pl. udostępniający bazę 127 tys. lekarzy wraz z ocenami i opiniami na temat poszczególnych specjalistów. W start-up zainwestowali Michał Kiciński i Piotr Nielubowicz z CD PROJEKT, producenta światowych bestsellerów - gier Wiedźmin i Wiedźmin 2

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Plank - wszechstronne ćwiczenie

07.02.2016
Plank - wszechstronne ćwiczenie

Domowe treningi mogą być równie skuteczne jak te na siłowni, wystarczy odpowiedni plan treningowy. Warto włączyć ćwiczenia, które działają na całe ciało. Jednym z takich ćwiczeń jest plank, czyli deska. Do wykonania nie potrzeba żadnego sprzętu, wystarczy jedynie karimata.

Deska polega na utrzymaniu cała w pozycji równoległej do podłogi. Ciało powinno być proste, ułożone w jednej linii. Mata pomoże utrzymać równowagę i zapobiegnie ślizganiu po podłodze. To świetne ćwiczenie, które warto wpleść do każdego treningu. Jest kilka wersji tego ćwiczenia. Można wykonać ja na prostych rekach, ale też na przedramionach.  Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie?

Zaczynamy od leżenia na brzuchu. Przedramiona i dłonie powinny być oparte o podłoże pod kątem prostym. Unosimy ciało równolegle do podłoża, nogi są rozstawiona na szerokość bioder. Głowa znajduje się na przedłużeniu kręgosłupa. Biodra utrzymujemy prosto napinając przy tym mięśnie brzucha, co pozwala na odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W tej pozycji pracują mięśnie całego ciała, staramy utrzymać tę pozycje przez około 30 sekund. Z czasem można zwiększyć czas trwania. Jeśli na początek ćwiczenie sprawia dużą trudność można wykonać je na kolanach, wtedy ciężar spoczywający na dłoniach będzie mniejszy. W takim wariancie cało także powinno być utrzymane w linii prostej. Z czasem uda się wykonać trudniejszą wersję.

Pozycję można modyfikować i utrudniać, kiedy ciało będzie już silniejsze. Można przejść o krok wyżej i wykonać plank na prostych rekach. Kolejnym stopniem trudności będzie unoszenie rąk i nóg. Pozycją wyjściową może być deska na przedramionach lub prostych rękach. Dodaj naprzemienny wyprost rąk i wykonaj 10 razy na każdą stronę. Po krótkim odpoczynku dodaj naprzemienne unoszenia nóg, także 10 raz na każdą stronę. Wygląda niepozornie, ale to bardzo intensywne ćwiczenie, wymaga wiele siły.

Plak wykonywany bokiem będzie kolejnym wyzwaniem. Dzięki temu ćwiczeniu zaangażujesz mięśnie skośne brzucha, To zdecydowanie najtrudniejsza wersje tego ćwiczenia. Cały ciężar ciała opiera się na jednym przedramieniu lub ramieniu. Jest jedynie lekko wspomagane przez stopy. Ciało powinno znajdować się w jednej linii, początkowo można utrzymywać pozycję przed 10-15 sekund, po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń uda się wydłużyć ten czas nawet dwukrotnie. Ważne żeby wykonywać je w kilku seriach przeplatając z innymi mniej wymagającymi ćwiczeniami jak np. wypady nóg czy przysiady.

 

Daria Występek

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Sztuka w życiu dziecka

06.02.2016
Sztuka w życiu dziecka

Kontakt ze sztuką od najmłodszych lat dziecka daje ogromne korzyści. Poprawia pamięć, zwiększa wyobraźnię, a także pomaga budować niezależność. Sztuka w edukacji nie ma szczególnego miejsca, dlatego to rodzice muszą o to zadbać. W wielu placówkach organizowane są zajęcia czy spektakle dla dzieci, na które warto zabierać swoje pociechy od najmłodszych lat. Pokazywanie dziecku nowych form sztuki w przyszłości zaprocentuje. Badania pokazują, że dzieci obcujące ze sztuką łatwiej znajdują pasję, co znacznie poprawia jakość życia. Mają też lepszy kontakt z otoczeniem i łatwej nawiązują kontakty z ludźmi. Takie dzieci wyrastają na bardziej empatycznych dorosłych, są otwarci na nowe doświadczenia i bardzo zaangażowane w to czym się zajmują. Sztuka może przybierać różne formy, ważne jest czytanie dziecku, malowanie, oglądnie obrazów, słuchanie różnych dźwięków. Muzyka w życiu noworodka ma ogromne znaczenie, nie bez powodu zaleca się słuchanie muzyki kobietom w ciąży. Dzięki temu mózg dziecka jest bardziej stymulowany co sprzyja szybszej nauce mówienia, a także lepszej pamięci. Granie na instrumencie przekłada się często na lepsze wyniki w przedmiotach ścisłych. Nawet jeśli granie na instrumencie to tylko hobby, znacznie poprawia jakość życia i relacji z ludźmi. Na naukę gry nigdy nie jest za późno, jednak najlepsze efekty osiągają dzieci, które zaczynają nauką wcześnie. Dla dzieci, które nie lubią grać na instrumentach zostaje wiele innych dziedzin sztuki. Warsztaty plastyczne, oglądanie wystaw malarskich czy fotograficznych mają duży wpływ na rozwój. Sztuki wizualne mocno wzmacniają wyobraźnię i kreatywność od najmłodszych lat. Każde dziecko jest artystą, rolą rodziców jest wspieranie talentów i pokazywanie różnych form sztuki. Stymulowanie do lepszego rozwoju i pokazywanie wielu form sztuki umożliwia lepsze zrozumienie świata. Dzięki możliwości tworzenie dziecko wyraża siebie, pomaga rozładować emocje, których często nie potrafi wypowiedzieć. To bardzo ważna sfera życia, której nie należy zaniedbywać.   Autorka: Daria Występek

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się