Wyprawka do szpitala

28.01.2015
Wyprawka do szpitala

Mamy i maluchy, jeśli nie ma przeciwwskazań, wypisywane są ze szpitala w 3 dobie po porodzie. Na ten czas należy zabezpieczyć się we wszelkie niezbędne rzeczy. Szpitale często zwracają uwagę, by torby pakowane do szpitala nie były zbyt duże i ciężkie. Choćby ze względu na to, że kobiety po porodzie nie powinny dźwigać, a i miejsca na bagaż niestety nie ma zbyt wiele.

Dokumenty niezbędne w momencie przyjęcia do porodu:

1. Dowód tożsamości (np. dowód osobisty, paszport),

2. Karta przebiegu ciąży,

3. NIP pracodawcy

Niezbędne wyniki badań z okresu ciąży:

1. grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał),

2. morfologia i badanie moczu - z ostatnich 6 tygodni

3. HBS Ag - wykonane w ciąży,

4. WR - wykonane w ciąży,

5. wynik posiewu z przedsionka pochwy i odbytu w kierunku nosicielstwa bakterii  Streptoccocus agalactiae (paciorkowiec typu B) - wykonanego po 35 tygodniu ciąży,

6. wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży,

7. inne istotne wyniki badań i/lub konsultacji np.: konsultacja okulistyczna, kardiologiczna, ortopedyczna itp.

Torbę należy spakować na trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu. Powinny się tam znaleźć następujące rzeczy:

Dla mamy:

-      2-3 wygodne, nie krępujące ruchów koszule, które będą umożliwiać karmienie piersią;

-      szlafrok, klapki (najlepiej z tworzywa sztucznego, w których można wejść pod prysznic);

-      biustonosz do karmienia piersią;

-      dwie paczki zwykłych jednorazowych pieluch poporodowych np. Bella;

-      przybory toaletowe (najbardziej neutralne w zapachu);

-      dwa ręczniki;

-      ręczniki papierowe (przydatne przy ususzaniu krocza po kąpieli);

-      woda mineralna niegazowana;

-      rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie spędzenia czasu w Szpitalu,

-      paczka zwykłych podpasek

W domu przygotuj ubranie, w którym wrócisz ze szpitala. Często zestresowany tata w emocjach może zapomnieć o jakiejś części garderoby.

Dla Dziecka:

• 4 szt body z krótkim rękawem

• 4 szt body z długim rękawem

• 3 pary śpioszków lub 3 pajacyki;

• dziesięć pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych;

• dwie bawełniane czapeczki;

• dwie pary skarpetek;

• kocyk lub rożek;

• ręcznik;

• mały jasiek przydatny przy karmieniu lub poduszka rogal do karmienia;

Należy pamiętać, aby wszystkie rzeczy przeznaczone dla malucha były uprzednio wyprane. Niestety wiele dzieci uczula się na środki piorące (nawet te przeznaczone dla dzieci najmłodszych), dlatego warto mieć w domu zwykły proszek lub płyn (np. Biały jeleń), który będzie służył całej rodzinie. Jakiekolwiek czerwone krostki lub plamki na ciele dziecka w znacznej ilości mogą oznaczać reakcję alergiczną. Należy obserwować dziecko i w razie potrzeby wyeliminować nowowprowadzony produkt na jakiś czas.

Przed wizytą w szpitalu należy zmyć oraz skrócić paznokcie. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo mamy i dziecka. Na płytce paznokcia najszybciej widać, jeśli z mamą dzieje się coś niepokojącego, a krótkie paznokcie ułatwią opiekę nad maluchem. Warto także wszystkie wartościowe rzeczy pozostawić w domu.

Jeśli tata wyraża chęć uczestniczenia w tym wspaniałym momencie, jakim jest poród, również powinien się do niego przygotować. Dobrze, aby spakował osobną torbę lub plecak z następującymi rzeczami:

• wygodne ubranie na zmianę

• klapki lub kapcie

• coś do jedzenia i picia

• ogromny zapas siły, wyrozumiałości i spokoju, który w trakcie porodu przeleje na rodzącą

Podane informacje mają pomóc w przygotowaniu się do wizyty w szpitalu. Należy pamiętać, że każdy szpital ma inne wymagania, dlatego warto zorientować się w tym temacie zanim zaczniemy kompletować dokumenty oraz wyprawkę.

Autorka: Matvijewna Grządkowska

Komentarzy: 0

26 stycznia - Dzień Transplantologii

26.01.2015
26 stycznia - Dzień Transplantologii

26 stycznia obchodzony jest w Polsce Dzień Transplantologii. Jest to rocznica pierwszego w Polsce udanego przeszczepu nerki, który odbył się w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621. taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954). Co 5 dni w Polsce umiera jedna z osób oczekujących na przeszczepienie narządu… Umiera nie z powodu braku leczenia, ale z powodu braku narządów do transplantacji. Znalezienie odpowiedniego dawcy nie jest proste. By przeszczep zakończył się powodzeniem, muszą być spełnione następujące warunki:

• zgodność tkankowa
  • właściwy dobór dawcy i biorcy
  • zastosowanie dobrego płynu prezerwacyjnego i metody prezerwacji dla transplantu
  • odpowiednie leczenie immunosupresyjne
  • umiejętność rozpoznania i leczenia procesu odrzucania narządu przez organizm biorcy
  • zapobieganie powikłaniom i ich leczenie

TransplantacjeUE

Ustawa z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów wprowadza pojęcie zgody domniemanej na pobranie po śmierci komórek, tkanek i narządów. Oznacza to, że każda osoba zmarła może być potencjalnym dawcą komórek, tkanek i narządów o ile za życia nie wyraziła sprzeciwu.

Komentarzy: 3

joybill

04.12.2021

Hello everyone, I want to say a special thanks to Dr Idedia. for helping me get cured from herpes infection 2020, I contacted him base on the testimonies I saw about him on the internet I was diagnosed of HERPES INFECTION i have tried all I can to get cured but all to know avail, until i saw a post in a health forum about a herbal man who prepare herbal medication to cure all kind of diseases including HERPES INFECTION, at first i doubted if it was real but decided to give it a try I was cured by his herbal medicine and natural herbs, kindly contact him today through his email: dr.idediatraditionalhealinghome@gmail.com or text/call: +2349126592869

He’s waiting to help you.

HE ALSO SPECIALIZE IN THE FOLLOWING Illness;

If you have any sickness like : H I V/AIDS , CANCER , HERPES 1 or 2 , GENITAL WARTS (HPV), and Hepatitis B. Trichomoniasis Gonorrhea, Epilepsy, and Syphilis.

Dr Ali

23.02.2018

Naprawdę bardzo się cieszę z mojego życia; Nazywam się Maquilla Gemma Protacio, nigdy nie myślałem, że będę żył na ziemi przed końcem roku. Od 5 lat cierpię na śmiertelną chorobę (HIV); Spędziłem dużo pieniędzy, przechodząc z jednego miejsca do drugiego, z jednego kościoła do drugiego, szpitale były moją codzienną rezydencją. Stałe kontrole były moim hobby dopiero w zeszłym miesiącu, szukałem przez Internet, widziałem świadectwo o tym, jak DR.ALI EKER pomógł komuś w leczeniu choroby HIV, szybko skopiowałem jego e-mail, który jest (ekerali553@gmail.com ). Rozmawiałem z nim, poprosił mnie, żebym zrobił pewne pewne rzeczy, które zrobiłem, powiedział mi, że dostarczy mi zioła, co zrobił, a następnie poprosił mnie, abym udał się na badania lekarskie po kilku dniach po użyciu lek ziołowy, byłam wolna od śmiertelnej choroby, prosił mnie tylko, abym wysłał świadectwo przez cały świat, wiernie robię to teraz, proszę braci i siostry, on jest wielki, jestem mu winien w moim życiu. jeśli masz podobne problemy, po prostu napisz do niego (ekerali553@gmail.com). po prostu whatsapp go na: +2348057817433. Może również leczyć choroby takie jak rak, cukrzyca, opryszczka, zapalenie wątroby typu B, itd. Możesz skontaktować się ze mną poprzez e-mail: maquillagemmaprotacio@gmail.com

Dr Ali

23.02.2018

De hecho, estoy muy feliz por mi vida; Mi nombre es Maquilla Gemma Protacio, nunca pensé que viviría en la tierra antes de que se acabe el año. He estado sufriendo de una enfermedad mortal (VIH) durante los últimos 5 años; Había gastado mucho dinero yendo de un lugar a otro, de una iglesia a otra, los hospitales han sido mi residencia diaria. Los cheques constantes han sido mi pasatiempo hasta que el mes pasado estuve buscando en Internet, vi un testimonio sobre cómo DR.ALI EKER ayudó a alguien a curar su enfermedad del VIH, rápidamente copié su correo electrónico que es (ekerali553@gmail.com ) Hablé con él, me pidió que hiciera algunas cosas ciertas, lo que hice, me dijo que me iba a dar la hierba, lo que hizo, y luego me pidió que fuera a un chequeo médico después de algunos días después de usar el medicamento. remedio herbal, estaba libre de la enfermedad mortal, solo me pidió que publicara el testimonio en todo el mundo, fielmente estoy haciéndolo ahora, por favor hermanos y hermanas, él es grandioso, le debo a él en mi vida. si tiene problemas similares, solo envíele un correo electrónico (ekerali553@gmail.com). simplemente qué le aplique: +2348057817433. Él también puede curar enfermedades como Cáncer, Diabetes, Herpes, Hepatitis B, Etc. Puede contactarme por correo electrónico: maquillagemmaprotacio@gmail.com

Capoeira

23.01.2015
Capoeira

Capoeira to wywodząca się z tradycji afrykańskiej, a także brazylijskiej dynamiczna sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Ważnym elementem capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność ruchów tej sztuce nie znajdziemy statycznych pozycji, dzięki dynamice ruchów jest bardzo widowiskowa. Bardzo ważnym elementem capoeiry jest muzyka. Ta sztuka walki pozwala na kompletny rozwój psychofizyczny trenującego. Regularne zajęcia rozwijają kondycję fizyczną, gibkość, siłę, szybkość, a także refleks i koncentrację.

Została stworzona w XVIII i XIX wieku w Brazylii przez niewolników, była formą rozrywki i zabawy, a także sposobem manifestowania swojej odrębności.

Jest odpowiednia zarówno dla kobiet, mężczyzn, a także dzieci. Zgodnie z jej pierwszymi ideami współczesna capoeira nie zna granic, wieku, płci czy koloru skóry. W capoeirze wyróżnia się różne style:

-regional- najbardziej praktyczna z zastosowaniu do walki, jest bardzo widowiskowa i dzięki temu najpopularniejsza,

- angola- to tradycyjne forma, która zawiera mniej elementów wywodzących się ze sztuk walki. Jest bardziej nastawiona na taniec,

- moderna- to nowoczesna capoeira, która czerpie z tradycyjnych ruchów- regional i angola, jednak modernizuje techniki,

- carioca- liczy się w niej jedynie walka i skuteczność, zrezygnowano w niej z muzyki. Bardzo brutalna forma, której nauka została zaprzestana.

W Polsce capoeira po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku, od tamtej pory robi się coraz bardziej popularna. Coraz częściej organizowane są warsztaty i pokazy dla osób, które są zainteresowani taką formą aktywności fizycznej. Jeśli masz wątpliwości czy sobie poradzisz na początek możesz obserwować jak wyglądają zajęcia. W wielu szkołach pierwsze zajęcia są bezpłatne, są także organizowane pokazy dla osób z zewnątrz, żeby zachęcić nowe osoby do tej formy aktywności. Grupy capoeiry są otwarte na każdego kto ma ochotę zacząć. Do ćwiczeń nie potrzeba specjalnego stroju, wystarczy wygodne i nie krępujące ruchów ubranie. Podobnie jak inne sztuki walki capoeirę ćwiczy się na boso. Jeśli masz ochotę spróbować zapisz się nie zajęcia, nie czekaj na lepszy moment, albo lepszą formę. Na początku każdy ma trudności, ale z każdym treningiem jest coraz lepiej.

Autorka: Daria Występek

Komentarzy: 0