Art

Zdrowe dziecko

12.12.2013
Zdrowe dziecko

Wychowanie dziecka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Każdy bowiem chce, aby dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Jak więc zapewnić mu prawidłowy rozwój i szczęście?

Każda mama powinna zadbać o to, już w okresie ciąży, gdyż jej sposób życia i odżywiania przekłada się na rozwój płodu i prawidłowe funkcjonowanie dziecka w przyszłości. Zdrowe dziecko, to takie, które jest odpowiednio odżywiane. Bardzo ważne jest by mama karmiła dziecko jak najdłużej jest to możliwe. Najlepiej do ukończenia przez nie pierwszego roku. Maleństwo karmione piersią jest zdrowsze i odporniejsze na choroby, a co bardzo ważne, w przyszłości ma mniejsze skłonności do nadwagi i chorób takich jak cukrzyca typu drugiego.

Nie zawsze jednak jest możliwe długie karmienie piersią wówczas mama musi wybrać odpowiednie mleko dla dziecka. Ze względu na to, że pełnotłuste mleko krowie ma dużą zawartość cholesterolu zaleca się karmienie mlekiem modyfikowanym. Pamiętać należy by stopniowo wprowadzać inne składniki żywieniowe dbając o wprowadzanie ich zgodnie z zasadami od 5- 6 miesiąca w przypadku karmienia piersią lub od 4 miesiąca przy mleku modyfikowanym. Producenci zadbali o duży asortyment produktów dla dzieci.

Wprowadzając nowe potrawy  dla dziecka pamiętajmy by nie przesalać ich, gdyż sól jest wprawdzie niezbędna dla rozwoju, ale w nadmiarze bardzo szkodliwa. Zdrowe i prawidłowo wychowane dziecko to nie tylko dobrze odżywione, ale także szczęśliwe.

Częste przytulanie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i zapewnia prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny.

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Medycyna naturalna i jej rola w leczeniu chorób

12.12.2013
Medycyna naturalna i jej rola w leczeniu chorób

Medycyna naturalna zyskuje ostatnimi czasy szerokie rzesze zwolenników. Niezadowoleni ze skuteczności i skutków ubocznych, jakie wiążą się z tradycyjnym leczeniem, wspomagamy się metodami całkowicie bezpiecznymi i naturalnymi.

Pozytywne działanie wspomagające w leczeniu wielu chorób wykazują przede wszystkim różnego rodzaju zioła, a także zwłaszcza ekologiczne owoce i warzywa. Tego typu naturalne dobra natury wykazują bowiem wspaniałe właściwości wzmacniające wszelkie układy ludzkiego organizmu, w tym przede wszystkim układ immunologiczny.

Stosowanie metod naturalnych pozwala więc skutecznie ochronić organizm przed wszelkimi infekcjami i przeziębieniami. Naturalne leczenie sprawdza się świetnie również w leczeniu chorób bakteryjnych i wirusowych. Poleca się ponadto stosowanie medycyny naturalnej przy różnych alergiach, które dzisiaj stają się prawdziwą epidemią w zachodnim społeczeństwie.

Wszystko wskazuje także na to, iż naturalne metody mogą stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnego leczenia onkologicznego. Chorzy z nowotworami mogą - dzięki odpowiedniej diecie - spowolnić skutecznie rozwój komórek rakowych, a także znacznie lepiej znosić leczenie chemią czy radioterapią, zmniejszając nasilenie skutków ubocznych.  

Warto więc stosować medycynę naturalną, jako całkowicie bezpieczne uzupełnienie leczenia tradycyjnego. Dzięki temu, nasz organizm będzie znacznie lepiej przygotowany do skutecznej walki z chorobom, a tym samym uda nam się zdecydowanie szybciej powrócić do pełni zdrowa. Naturalne metody leczenia - o czym warto pamiętać - pełnią również niezastąpioną rolę w profilaktyce zdrowotnej wielu chorób.

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Jak zadbać o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie?

12.12.2013
Jak zadbać o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie?

Polacy chcą odżywiać się zdrowo, dlatego wyszukują w różnych źródłach (książki, telewizja, Internet) informacji na temat technik zdrowego odżywiania się. Dotyczą one przede wszystkim potraw, które zawierałyby wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także techniki ich przyrządzania.

Obecnie powstaje coraz więcej programów telewizyjnych, w których prezenterzy podkreślają, jak ważne jest zdrowie dla każdego człowieka oraz jak można o nie zadbać. Praktycznie każdy może to zrobić. Wystarczy, że będzie realizować podstawowe zasady, polegające na eliminowaniu pewnych składników ze swojej diety. W ten sposób można np. wyeliminować produkty z glutaminianem sodu lub te zawierające tłuszcz utwardzony.

Należy jednak uzmysłowić sobie, że narzucanie sobie zbyt dużego reżimu żywieniowego też nie jest dobrym pomysłem. Nie każdy ma przecież czas na czytanie każdej ulotki w sklepie spożywczym, a dodatkowo potrzebna jest także wiedza, aby odpowiednio interpretować informacje zawarte na opakowaniach produktów.

Oczywiście warto wybierać zdrowsze zamienniki i ograniczać produkty niezdrowe lub ubogie w składniki odżywcze. Ale to nie tylko prawidłowe odżywianie się. Oczywiście, aby zadbać o nasze organizmy nie możemy przykładać roli tylko do samego odżywiania się.

Musimy zadbać także o stały ruch, chociażby poprzez cykliczne spacery. Powinniśmy również ćwiczyć codziennie przynajmniej po pół godziny, a w trakcie pracy robić sobie krótkie przerwy np. na kilka ćwiczeń relaksacyjnych (głębokie oddychanie, ćwiczenia na mięśnie karku). Aktywność fizyczna jest niezbędna w naszym życiu, o czym chyba każdy się przekonał lub się przekona.

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Copyright ©2018 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się