lekarz Augustin Sebiguli-Marishekome

Pediatra

Wspaniały lekarz, prowadził córkę w poradni metabolicznej w CZD, do której została skierowana w wieku 3 miesięcy ze względu na bardzo małe ciemiączko (na szczęście po kilku wizytach kontrolnych otrzymaliśmy informację, że dziecku nic nie dolega). Na wizytach kontrolnych szczegółowo badał córkę, ze spokojem odpowiadał na wszystkie pytania, pomimo wielu pacjentów nie spieszył się. Wskazówki jakie dostarczył znacząco różniły się od tych, które przekazywała pediatra z przychodni i to jego okazały się trafne. Lekarz ewidentnie z powołania kierujący się rozsądkiem i nie ulegający trendom farmaceutycznym (które często się zmieniają). Bardzo rozsądny i godny polecenia, ze względu na jego fachowość przeniosłam dziecko z przychodni, którą mam niemalże pod nosem i zapisałam ją do tej, w której przyjmuje pomimo, że dojazd zajmuje średnio 30-40min.

Trafiliśmy z rocznym dzieckiem do szpitala MSWiA na nocny dyżur z podejrzeniem odczynu poszczepiennego. Choć objawy były bardzo różnorodne i typowe dla wielu różnych chorób, lekarz bardzo szybko połączył je nie ze skutkami szczepienia, a z atypowym zapaleniem płuc, czego ani my, ani lekarz z przychodni nie brał pod uwagę. Diagnoza okazała się właściwa. Pomimo nawału pracy na samodzielnie pełnionym dyżurze, doktor poświęcił nam dużo czasu i chętnie odpowiadał na pytania.