lekarz Barbara Ziółkowska-Hańce

Dermatolog

W mojej ocenie wizyty u lekarzy przy odpowiednio poprowadzonej rozmowie i jasnej komunikacji potrzeb i obaw pacjenta, zawsze kończą się finalnie dobrymi doświadczeniami opartymi o wspólny konsensus. Niestety tym razem było zupełnie inaczej. Uważam za skrajny brak profesjonalizmu sytuację w której lekarz diagnozuje pacjenta po pierwszych minutach wizyty, a o jakimkolwiek wywiadzie zapomnijmy. Po pytaniach z mojej strony i zgłaszanych obawach związanych ze zmianami naskórnymi dostałem komentarz, że stan zapalny powstaje bo Pan sobie tam ,,kuta’’. Wizyta podczas, której pani doktor wykazała się ignorancją, pobieżnością i lepszą znajomością mojego życia niż ja sam. Nigdy więcej nie zdecyduje się na prywatną wizytę u tego specjalisty.

Wizyta odbyła się z powodu kontroli znamion barwnikowych oraz zmian trądzikowych na plecach. Spośród licznych znamion do zbadania Pani Doktor zbadała 3 zupełnie losowo przez siebie wybrane, akurat te, które miała na wysokości wzroku. Co do reszty - powiedziała, ze nie będzie ich dziś badać, bo nie. Dopiero jesienią moze je zbadać, bo teraz nawet gdyby któreś ze znamion okazało się do wycięcia, to bez sensu - zostanie blizna, jest lato świeci słońce. Zawsze wydawało mi się, ze usunięcie znamienia, gdyby okazało się niebezpieczne to lepsza opcja niezaleznie od pory ...

Zawsze wydawało mi się, ze usunięcie znamienia, gdyby okazało się niebezpieczne to lepsza opcja niezaleznie od pory roku, niż czekanie az się rozwinie zmiana nowotworowa. Ale najwidoczniej Pani Doktor ma inne zdanie i pora roku jest dla niej wystarczającym powodem niezbadania pacjenta.
Na trądzik zapisała maść i zaleciła odstawienie STERYDÓW I ENERGETYKÓW oraz WIOSŁOWANIA NA SIŁOWNI. Pani Doktor NIE PRZYJMOWALA DO WIADOMOŚCI, ze nie spożywam energetyków ani sterydów, ani nie chodzę na siłownię. Pani Doktor wydaje się pracować za karę, niechętna do zbadania pacjenta. Jest niemiła i odpychająca, człowiek ma wrażenie, że mówi co tylko jej do głowy przyjdzie, bez zadnej refleksji, czy jest sens, to powiedzieć czy nie, pozwalając sobie przy tym na personalne uwagi w kierunku pacjenta. Odradzam wszystkim szczerze wizytę u tej lekarki. Lepiej zaczekać trochę dłużej na termin do kogoś innego niż tracić czas i nerwy na tę osobę.

Świetny lekarz. Po prostu. Byłam i uratowała mi życie i godność. Wysypka czyniła ze mnie osobę wysoce podejrzaną. Dr uratowała mnie :)

No cóż p doktor stwierdziła, że z tym co przyszłam to się chodzi do znachorki a nie do lekarza. Jej maści, które jednak zapisała nie pomogły ale zaszkodziły. Nie polecam.

Na pierwszy rzut oka Pani doktor jest bardzo miła, uprzejma. Bez problemu można umówić się z dnia na dzień na NFZ, to jest duży plus, bo gdy potrzebowałam wypisania recepty to odpowiadało mi to. Oprócz trądziku, którego nie leczyłam u Pani doktor, tylko kontynuowałam leczenie od innego lekarza, zapytałam kiedyś o jakiś nowy lek na rogowacenie przymieszkowe (okołomieszkowe). Pani doktor kazała mi się rozebrać i pokazać nogi, na których mam to schorzenie. Wspominałam jej o tym, że mam to od dzieciństwa, od innych lekarzy wiem, że jest to choroba genetyczna i teoretycznie nie można jej wyleczyć. Jednak Pani doktor powiedziała, że na pewno mam takie "krostki po goleniu". I żeby było jeszcze śmieszniej wmawiała mi to. Moje tłumaczenia, że mam tak od dzieciństwa nic nie pomogły. Pani doktor stwierdziła, że ona to dopiero ma pacjentów poważnie chorych, a że ja wyolbrzymiam i podkreślała cały czas golenie nóg. Jestem zaskoczona, że wykwalifikowany lekarz dermatolog nie ma pojęcia o istnieniu takiej choroby. Fora Internetowe, zarówno te polskie jak i zagraniczne trzęsą się od prób wyleczenia tego przykrego schorzenia. Jestem niezwykle zaskoczona takim poziomem wiedzy. Gdyby to był lekarz innej specjalizacji, to byłabym skłonna to zrozumieć, ale tak podstawowej choroby nie znać, to już jest przesada. U innych lekarzy przechodziłam próby leczenia mocznikiem itp. Kto cierpi na to schorzenie, wie o co chodzi. :) Poza tym Pani doktor bawi się trochę w psychologa, co też średnio mi się podobało. W każdym razie z pewnością jest miłą kobietą. Mam nadzieję, że wyleczyła wielu pacjentów. :)

Pani doktor na NFZ podchodzi do problemu bardzo pobieżnie, w moim przypadku jak byłem dwa razy to badanie polegało na 15-sekundowych oglądnięciu skóry gołym okiem i 15-sekundowym wywiadem. W jednym i drugim przypadku mi nie pomogła. Na dodatek oszukuje fundusz NFZ - sprawdziłem sobie dzisiaj w tym nowym systemie ZIP na co i gdzie szły pieniądze na moje leczenie, w jednym badaniu wpisała mi dermatoskopię której oczywiście nie było, a w drugim wypadku wpisała mi dermatoskopię i videodermatoskopię! Której na oczy nie widziałem, dermatoskopem też mnie nie badała. Za to badanie z niby videodermatoskopem wzięła z funduszu 110 zł, oczywiście wyślę skargę do NFZ na panią doktor jak wyciąga na lewo od nich kasę.
Nie polecam!

Pani dermatolog ma w zwyczaju wysylac pacjentow do kosmetyczki, ktora przyjmuje obok. Efektem jest wyrzucenie 150 zl na "oczyszczanie twarzy", powodujace wiecej szkod niz korzysci. Potem sa proby naciagniecia na kolejne zabiegi. Prosby o polecenie odpowiednich kosmetykow do pielegnacji lub o przepisanie jakiegos, koncza sie lekcewazeniem. Po zabiegu u pani kosmetyczki moja twarz dochodzi juz miesiac do siebie, a poprawy nie widze zadnej.

Tragedia!!! Nie polecam, wręcz ostrzegam! Tej kobieta nie powinna absolutnie być dopuszczona do zawodu! Leki przepisuje "standardowo na pierwszy raz" te same każdemu. Bez najmniejszego przyjrzeniu się problemowi. (cytat p. Ziółkowskiej-Hańce). Na lekki trądzik dostałam bardzo silne leki, co jest kompletnym nieporozumieniem. Do tego "pani doktor" próbowała zabawić się w psychologa na wizycie dermatologicznej... Straciłam tylko czas i nerwy, ostrzegam! Nie wiem, skąd tak wiele tutaj pozytywnych opinii, ale wydają się być podejrzane skoro nawet nie ma żadnego konkretnego komentarza przy nich. Przypuszczam że ta kobieta (nie nazwę jej nawet ...

Straciłam tylko czas i nerwy, ostrzegam!

Przypuszczam że ta kobieta (nie nazwę jej nawet doktorem...) ma podpisany kontrakt z jakimś koncernem farmaceutycznym. Więc proszę przygotować się na to, że nie patrząc na Was przepisze "cudowne leki..."

Zdcydowanie nie polecam tego człowieka, bo lekarzem tej pani nazwać niestety nie można. Nie uprzejma nie miła, łaske robi że w ogóle przyjmuje pacjenta. Źle odczytała wyniki co mogło się skończyć tragicznie!!!!!!!! Powinna dostac zakaz wykonywania zawodu!

Ciepła , uśmiechnięta , naprawdę godny polecenia lekarz- człowiek na odpowiednim miejscu :)