Bartłomiej Stępień

Chirurg stomatolog

Bardzo dobry specjalista - polecam, p. Bartłomiej usuwał mi 2 ósemki - wszystko szybko , sprawnie i "w miarę" bezboleśnie. Polecam wszystkim w potrzebie :)

Pan doktor usunął mi zatrzymaną ósemkę. Zabieg był trudny, ale zakończył się sukcesem. Myślę, że inni chirurdzy mogliby nie dać rady. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Pan Stępień jest konkretny, szybki i sprawny. Robi swoje bez ceregieli (niektórym może przeszkadzać takie podejście). Ceny są korzystne w porównaniu z innymi lekarzami. Co ważne, nie brał pieniędzy za konsultacje czy za wizytę kontrolną (np. zmiana opatrunku). To budzi zaufanie, które straciłem do wielu stomatologów.

Przed 2 tygodniami dr Stępień usunął mi zatrzymaną dolną ósemkę. Zabieg trwał 10 minut + 5 minut oczekiwania na zadziałanie znieczulenia. Wszystko odbyło się w zasadzie bezboleśnie, a jedyną mało przyjemną rzeczą były charakterystyczne odgłosy piłowania i łamania zębów oraz nacisk na szczękę podczas dłutowania. Ważne, że doktor cały czas uprzedzał o tym co będzie się działo: ukłucie, ucisk, trzask itp. Bardzo pocieszające i dające nadzieję na szybki koniec zabiegu (nie oszukujmy się, że mimo wszystko nie jest to wyjście do kina :p) były dla mnie z kolei słowa Pana ...

Bardzo pocieszające i dające nadzieję na szybki koniec zabiegu (nie oszukujmy się, że mimo wszystko nie jest to wyjście do kina :p) były dla mnie z kolei słowa Pana doktora: "nie ma pani połowy korony; nie ma pani drugiej połowy korony; nie ma pani jednego korzenia; ząb usunięty!" Uff :D

Zachęcona tym doświadczeniem i brakiem jakichkolwiek komplikacji już wczoraj wybrałam się na usunięcie drugiej dolnej ósemki. Usytuowanie analogiczne do powyższego, z tym, że ząb okazał się bardziej kruchy więc zabieg trwał 15 minut (+ 5 znieczulenie) i lekki ból pojawił się znacznie wcześniej, czyli aż tak "przyjemnie" nie było.
Pomimo różnicy w trudności usunięcia zębów, widzę, że nazajutrz odczucia są identyczne jak poprzednim razem więc powinno być ok :)
W obu przypadkach zastosowanie Ketonalu było konieczne tylko raz, zaraz po ustąpieniu znieczulenia.

Biorąc pod uwagę przebieg wczorajszego zabiegu, na kolejne "rwanie" wybrałabym się już z mniejszym entuzjazmem, ale chirurga i tak bym nie zmieniła.
Doktora Stępnia polecam wszystkim z czystym sumieniem :)