lek. med. Bartosz Wachulski

Laryngolog, Otolaryngolog

podejście do pacjenta - Dno i 2 metry mułu. wizyta endoskopi laryngologicznej - trwała 5 min. z zegarkiem w ręku! doktor skasował kasę (ok 250pln) - wizyta w LuxMed Marriott. próbowałem się czegokolwiek dowiedzieć to poinformował tylko, że lekarz który dał skierowanie na badanie postawi diagnoze... jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem. co do punktacji "ilość poświęconego czasu" w przypadku tego doktora powinna pojawić się ocena "0".

Szokujące jest to, z jaką łatwością pan doktor wyciąga rękę po niemałe pieniądze, za wizytę, w trakcie której nie udziela żadnej porady. Co więcej, kieruje do kolegi o tej samej specjalizacji, który przyjmuje odpłatnie w sąsiednim gabinecie z informacją, że w razie braku udzielenia konkretnych wskazań przez kolegę, zaprasza na ponowną płatną wizytę u siebie. Nie stawia żadnej konkretnej diagnozy, nie proponuje konkretnego leczenia. Jak przecież powszechnie wiadomo, migdałki można wyciąć, przyciąć, jak również zostawić - decyzja należy do osoby najbardziej kompetentnej w gabinecie, czyli do pacjenta. Nie wiem jakim lekarzem jest pan doktor, nie wiem czy zna się na rzeczy, wiem, że jest pazerny na pieniądze. ODPOWIEDŹ LEKARZA: Szanowna Pani Beato P.

W dniu napisania przez Panią tzw opinii, zgłosiła się Pani do Kliniki Sinus Medical z problemem

zalegania detrytu w kryptach migdałkowych. Nie wiązało się to u Pani z innymi dolegliwościami jak

nawracające zapalenia migdałków, anginy czy ropnie okołomigdałkowe. Więc obecność tej substancji

w Pani migdałkach stanowiła jedynie dolegliwość w postaci przykrego zapachu z ust i wydostawania

się większej lub mniejszej ilości mas detrytu. Została pani zbadana laryngologicznie z pełną oceną

wszystkich okolic anatomicznych podlegających temu badaniu. Następnie w rozmowie została Pani

poinformowana o wszystkich możliwościach leczenia tej dolegliwości zaczynając od mechanicznego

usuwania, poprzez wapolaryzację krypt migdałkowych, kończąc na tonsillektomii ( usunięciu

migdałków). W każdym razie nie rozmawialiśmy o przycięciu migdałków, o którym Pani wspomina w

swoim tekście. Nie zalecałem Pani tonsillektomii jako pierwszej metody leczenia. Ryzyko możliwych

powikłań tej operacji wyklucza tonsilektomię jako metodę pierwszego wyboru w Pani przypadku. Z

tego powodu skierowałem Panią do pracującego w Klinice Dr Szymańskiego w celu wykonania

wapolaryzacji laserowej krypt migdałkowych( jedynie on wykonuje ten zabieg), w celu ich spłycenia i

zamknięcia , co może spowodować pozbawienie Pani tych przykrych dolegliwości. Oczywiście

zaprosiłem Panią na ponowną konsultacje u mnie, ale tylko w przypadku braku oczekiwanych

rezultatów wapolaryzacji. Cała konsultacja jest udokumentowana w Pani Historii Choroby.

Dochodząc do sedna , czyli do zarzutu pazerności. Po konsultacji zapłaciła Pani 150 zł do kasy Kliniki,

otrzymując paragon fiskalny. Decydując się tę konsultację mam nadzieję, że była Pani świadoma jej

kosztów. Uważam, że cena ta nie jest wygórowana i jest porównywalna z cenami konsultacji

laryngologicznych w Warszawie. Cena obejmuje koszt mojej pracy, pracy Pań recepcjonistek,

sterylizacji narzędzi, prądu, telewizji, którą mogła Pani oglądać w poczekalni i wielu innych jeszcze

składowych. Jak Pani zauważa moje wynagrodzenie stanowi tylko pewien procent ceny konsultacji.

Uważam więc, że zarzut pazerności jest pomówieniem. Niestety bardzo łatwo hejtować nie

podpisując się później nazwiskiem. Nie oczekuję przeprosin. Natomiast kolejna niezgodna z faktami

ocena, zmusi mnie do podjęcia kroków prawnych.

Z wyrazami szacunku Bartosz Wachulski

Nie polecam,zwłaszcza do małych dzieci, dr jest niedelikatny i badanie potęguje stres u dziecka. Na pytania odpowiada zdawkowo, nieprzyjemnym, gburowatym tonem. Byliśmy w podbramkowej sytuacji, nie pomógł ani fachową wiedzą ani dobrym słowem. Wyszliśmy po 5 minutach bardziej zdezorientowani niż przyszliśmy. Więcej za takie pieniądze nie zgodzę się na ofukiwanie!

W kompetencje nie wątpię. Poza tym pomógł mi wykonać biopsię w dość krótkim terminie za co jestem wdzieczna. Ale nad podejściem do pacjenta doktor mógłby popracować. Traktował mnie protekcjonalnie. Niczego nie wyjaśniał. Zupełnie nie zainteresowany historią choroby. Nie czułam się pewnie ani przed, ani po zabiegu, nie wiedziałam czy ból któy odczuwałam to norma, czy powinnam coś zrobić. Czułam się jakbym była kawałkiem mięsa który trzeba rozciąć a potem przerzucić na następny stos.

Pan Bartosz Wachulski jest lekarzem przez duże "L". Podchodzi do pacjenta kompleksowo jeśli widzi że problem nie leży w jego zakresie specjalizacji pokieruje pod właściwy adres. Bardzo dużo mu zawdzięczam w moich przypadkach medycznych związanych z laryngologią i nie tylko. Wycinał mi migdałki bez żadnych powikłań. Polecam

mam 23 lata,od gimnazjum leczę się u różnych larygologów od enel medu do państwowych poradni, ale to właśnie jego polecam, a trafiłam zupełnie przypadkiem bez sił i wiary, ze cokolwiek się uda juz z moim zdrowiem zrobic, jest profesjonalny, rzetelny i nie zgadzam się z ze jest gburem, dziś miałam endoskopie i biopsie i traktował mnie troskliwie jak dziecko wraz z drugą lekarką, przez poł roku lecznia u niego wiem więcej niż przez 10 lat wcześniejszego leczenia. Polecam bardzo, o tym ze jest super lekarzem świadczy okres oczekiwania na wizytę i ilość pacjętów, ale cóż lepiej poczekać miesiąc- dwa na wizytę niż leczyć się bez skutku do końca życia i byc odprawianym z kwitkiem tak jak np. w enel medzie

Bardzo miły człowiek i lekarz. Wyrozumiały dla pacjenta, z humorem wszystko tłumaczy. Najmilszy z lekarzy z jakimi miałam do czynienia, a trochę ich było z powodu namnażających się infekcji górnych dróg oddechowych. Wraz z pielęgniarkami i innymi lekarzami z oddziału laryngologicznego w Szpitalu Bródnowskim tworzy zgrany zespół otwarty na potrzeby pacjenta. Owszem, ma mało czasu, ale jest to spowodowane dużą ilością pacjentów, po operacji przegrody nosowej zauważyłam jak dużo ludzi ma pod swoją opieką. Jak najbardziej polecam.

Kilka dni temu miałam robioną przegrodę nosa w szpitalu Bródnowskim. Doktor zrobił mi zabieg, natomiast opieką przed i po operacji zajmowali się inni lekarze i pielęgniarki. Opieka bardzo miła i fachowa. Myślę, że w tym szpitalu jest taki właśnie podział obowiązków - Dr Wachulski konsultuje do zabiegu i operuje, a inni lekarze zajmują się pacjętem przed i po operacji. Ja osobiście polecam.

Pan dr Bartosz Wachulski jest świetnym specjalistą, po mistrzowsku wręcz przeprowadził moją operację usunięcia ślinianki i gaza na niej bez jakichkolwiek skutków ubocznych w formie paraliżu nerwów, czy problemów z kontrolą twarzy. Wzbudza zaufanie, dokładnie wyjaśnia, na czym polega problem. Polecam każdemu. Stanisława Woźniak

niemiły wręcz odpychajacy. Podczas wizyty sprawia wrażenie jakby go pacjent denerwował a praca byla irytujaca