dr n. med. Bogdan Wójcik

Chirurg ogólny, Traumatolog, Ortopeda

Moja opinia dot.pobytu bliskiej mi osoby w Szpitalu w Sosnowcu (trafiła tak wiele miesięcy temu) gdzie pan.W.jest ordynatorem. Trafila tam po uszkodzeniu endoprotezy biodra.Na podstawie zrobionego prześwietlenia pan ordynator stwierdził ,że nie podejmie się reoperacji na wysokie ryzyko śmierci z uwagi na fakt,że operacja jest bardzo skomplikowana. Jednocześnie poinformował pacjenta i mnie ,że pacjent będzie chodzić samodzielnie o chodziku więc operacja nie jest konieczna.Tymczasem ból był nie do wytrzymania.Po zasięgnieciu opinii innych specjalistów okazało się (na podstawie tego samego prześwietlenia , na bazie którego pan W.infomował,że o chodziku pacjent będzie ...

Jednocześnie poinformował pacjenta i mnie ,że pacjent będzie chodzić samodzielnie o chodziku więc operacja nie jest konieczna.Tymczasem ból był nie do wytrzymania.Po zasięgnieciu opinii innych specjalistów okazało się (na podstawie tego samego prześwietlenia , na bazie którego pan W.infomował,że o chodziku pacjent będzie chodzić),że jakiekolwiek chodzenie bez reoperacji (chodzik.kule...) jest niemożliwe z medycznego punktu widzenia.
Tak więc pan W.worowadził pacjenta w błąd i skazałby go na "wegetację" i ciągly ból.
Mogę zrozumieć,że operacja mogła przerastać jego zdolności (to żaden wstyd bo zabieg był trudny) ale powinien zaoroponować jakieś rozwiązanie gdzie szukać pomocy.
Tymczasem aktualnie pacjent jest po operacji (znaleźliśmy specjalistę) i aktualnie zaczyna rehabilitację.
Bez niej do końca życia pacjent leżałby z bólem w łóżku i byłb skazana na "wegetację"
Jak więc to możliwe,że pan W.widząc zdjęcia prześwietleń mógł powiedzieć pacjentowi ,że będzie poruszać się o chodziku bez reoperacji jeśli medycznie było to nierealne?Czy jeśli pacjentem byłby ktoś bliski panu W.postąpilby tak samo czy szukałby rowiązań?
Dodatkowo dodam,że jest arogancki i bardzo niemiły (nie wiem jak w przychodniach prywatnych ale tak zachowuje się w szpitalu).
Moja opinia dotyczy konkretnego przypadku i osoby ponieważ nie wiem jak wygląda podejście i leczenie prostszych przypadków.

Dr Bogdan Wójcik jest świetnym lekarzem .Zaangażowany i kompetentny w działaniu.Podejmuje bardzo trafne decyzje.Jestem pacjentką pana doktora od wielu lat i uważam że mało, który lekarz potrafi tak trafnie jak on odczytać wyniki badań RTG, czy TK. Profesjonalista podczas zabiegu operacyjnego i każdego badania.Cieszę się ,że trafiłam na tak cudownego lekarza .Pozdrawiam serdecznie .

Myślę że Pan dr Wójcik przerasta kompetencjami nie jednego specjalistę z Żor czy Galena. Jest skromny ale bardzo konkretny. Wykonał u mnie artroskopię kolana i jestem pewna że wszystko jest OK. Dziękuję Panie doktorze!

Dziękuję Panie doktorze!

Jestem kolarzem, amatorką. Kilka miesięcy temu złamałam rękę w kości promieniowej. Gdyby nie szybka diagnoza i pomoc pana doktora Wójcika, pewnie byłabym jeszcze w trakcie długiej rehabilitacji. Obecnie mam pełną sprawność ręki i jestem w trakcie leczenia kolan. Pan doktor jest bardzo uprzejmym, sympatycznym i profesjonalnym lekarzem i nie wyobrażam sobie wyboru innego specjalisty. Polecam w 100%!

mrukowaty i gburowaty.lekarzem jest podobno bardzo dobrym,Uprzejmość zerowa.przynajmniej w szpitalu.i to dla rodziny.dla chorych ponoć lepiej.mąż miał operację, w szpitalu,nie przez niego zresztą robioną,nie wiadomo czy jeszcze tam nie wróci.Zobaczymy jak wypadnie wizyta prywatna.ale mowa,że jest zdolny pochylić się nad pacjentem-to już gruba przesada.

Jestem w trakcie leczenia , to jest zadufany w sobie buc , nie ma dla niego znaczenia pacjent ! w momencie , gdy ja byłam na oddziale przyjęty był również pacjent , który był profesorem UŚ i tu Pan doktor był empatyczny i miał czas !nie polecam !

Nie wiem kto wystawiał takie pozytywne opinie i dla czego ???? Lekarz zarozumiały, nieuprzejmy , może dobry dla wybranych ??, Zwykłemu pacjentowi nie polecam

Nie wiem kto wystawiał takie pozytywne opinie i dla czego ????
Lekarz zarozumiały, nieuprzejmy , może dobry dla wybranych ??,
Zwykłemu pacjentowi nie polecam

Znakomity wybitny specjalista, cudowny, prawdziwy człowiek całym serce oddany pacjentom, poprostu lekarz z powolania , wyjatkowo kompetentny. Rzadko dziś spotyka sie takich lekarzy, polecam !!!!

Jest bardzo dobrym, uprzejmym lekarzem, który przy pierwszej wizycie wzbudza duże zaufanie. Właśnie poleciłam Pana doktora Wójcika swojemu mężowi, który ma problemy z kolanem.

zastanawiam się skąd te pozytywne opinie dla mnie ten lekarz może i jest dobrym specjalistą,nie wiem (nie przekonałam się o tym,a skoro nie wiem nie mogę tego ocenić),wiem,że jest bardzo niemiły dla Pacjentów,wyrzuca Ich z oddziału pod pretekstem braku funduszy na operację,na którą zostali skierowani i przyjęci przez Jego Pracowników,zbywa Pacjentów,jest nieuprzejmy i tym samym nie wzbudza zaufania uważam,że pierwszy kontakt Pacjent-Lekarz jest bardzo istotny,pozwala stwierdzić z jakim lekarzem ma się do czynienia,ten lekarz przedmiotowo traktuje Pacjentów,może na prywatnych wizytach jest milszy,tylko w takim razie po co przyjmuje "państwowo" skoro ...

zastanawiam się skąd te pozytywne opinie
uważam,że pierwszy kontakt Pacjent-Lekarz jest bardzo istotny,pozwala stwierdzić z jakim lekarzem ma się do czynienia,ten lekarz przedmiotowo traktuje Pacjentów,może na prywatnych wizytach jest milszy,tylko w takim razie po co przyjmuje "państwowo" skoro liczy się dla niego tylko kasa a nie pacjent