lek. med. Bogusława Kraj

Neurolog

2,6

"Specjalizacja - neurologia. Studia medyczne ukończyła na Wydziale Lekarskim na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Następnie uzyskała tytuł specjalisty w zakresie neurologii oraz licencji EMG.
Praktykę zdobywała na stażach podyplomowych oraz zawodowych w Szwajcarii (Strasburg), Francji (Lile), Wielkiej Brytanii (Londyn) i Polsce (Bielsko Biała, Wilkowice, Kraków).
Brała udział w kursach podyplomowych: Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych szyi i mózgu, Warsztaty z elektrom...

Jestem bardzo zadowolona z kilku wizyt, które odbyłam i mam nadzieję dalej leczyć się u pani doktor. Potraktowała mnie poważnie (a objawy, z którymi przyszłam, przez inną lekarkę były zignorowane jako wynik niedoboru witaminy D), zleciła odpowiednie, badania, znalazła przyczynę problemów. Poza tym zauważyła kilka innych rzeczy, o których nie mówiłam, czym zdobyła u mnie zaufanie do swoich wysokich kompetencji. Poza tym bardzo miła i uprzejma, wizyta u niej to przyjemność.

Po co pacjentowi z dolegliwością rwy kulszowej test na błędnik...? Zero wywiadu, zero zainteresowania, zero empatii i jakiegokolwiek zaopiekowania pacjenta. Wizyta NFZ- 10 minut ( z czego połowa czasu to wypisywanie recept i skierowań

Pani dr. Bogusława Kraj postawiła mi trafną diagnozę ratującą zdrowie a może i życie. Bardzo dziękuję Pani doktor :) Po wielu latach tułania się po różnych lekarzach i moich tłumaczeniach, że boli to Pani dr. uwierzyła mi, własnoręcznie zrobiła badanie EMG trafnie je ziterpretowała, zleciła rezonans i okazało się, że nie udaję. Stenoza, mielopatia w kręgosłupie również cieśnie nadgarstków ale przy tamtych schorzeniach to pestka. Obecnie jestem po dwóch operacjach kręgosłupa i dwóch zabiegach cieśni. Nadal bardzo boli ale żyję, poruszam rękami i nogami (a było takie zagrożenie, że przestanę)i nie poruszam się na wózku a na własnych nogach. Mam nadzieję na przyszłość ale też wiedzę co mi dolega dzięki trafnej diagnozie Pani Doktor Bogusławie Kraj.
Trafna diagnoza jest kluczowa choć uśmiech, spokój i troska, którą otacza Pani doktor pacjenta jest też nie do przecenienia.

Rzeczywiście "dziwna wizyta", to najlepsze określenie. Wierzę, chcę wierzyć, że badanie dobrze zrobione, tylko kontakt z panią doktor dość ograniczony. Przypuszczam, że to taki geek medyczny, który świetnie - mam nadzieję - ogarnia technologie, parametry i wskaźniki, a mniej dobrze interakcje międzyludzkie ;)

Dziwna wizyta. Zero wywiadu, zero komunikacji. Badanie miało trwać 15 minut, trwało w sumie 10. Zero omówienia wyniku. Lekarz niekntaktowy, albo tylko lasy na kasę.