prof. dr hab. n. med. Bohdan Włodzimierz Wasilewskiprof. dr hab. n. med. Bohdan Włodzimierz Wasilewski - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Bohdan Włodzimierz Wasilewski

Psychiatra, Psychoterapeuta

Prof. ndzw. Dr hab. med. Bohdan Wasilewski jest specjalistą psychiatrą, licencjonowanym psychoterapeutą, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, psychosomatycznych, problemów rodzinnych i osobistych, w tym seksualnych. Jako dyrektor medyczny i profesor nadzwyczajny, kieruje działalnością kliniczną i naukową Instytutu Psychosomatycznego, w tym zespołem poradni specjalistycznych Centrum Medycznego IPS. Prof. B. Wasilewski pełnił przez wiele lat funkcję ordynatora w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz następnie funkcję Kierownika Zakładu Psychosomatyki, Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Jest autorem lub współautorem 47 publikacji książkowych oraz licznych artykułów naukowych z zakresu postępów nauk medycznych. Prof. B. Wasilewski jest redaktorem naczelnym czasopisma „Sztuka Leczenia”, oraz członkiem redakcji lub recenzentem kilku międzynarodowych czasopism naukowych. Jest autorem podręczników uniwersyteckich z zakresu medycyny i nauk pokrewnych oraz członkiem władz znaczących polskich i międzynarodowych towarzystw medycznych. Przez szereg lat pracował jako naukowiec i lekarz w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu w Monachium oraz w innych znanych ośrodkach klinicznych w tym: Uniwersytecie Harward’a, Uniwersytecie w Kolonii, Uniwersytecie w Londynie i Uniwersytecie w Leeds. Prof. B. Wasilewski w okresie swojej wieloletniej działalności nieprzerwanie pozostawał praktykującym lekarzem i psychoterapeutą, działając jednocześnie jako nauczyciel akademicki oraz opiekun psychologów i lekarzy specjalizujących się w zakresie psychoterapii i psychiatrii.

Specjalizacje zawodowe (zgodne z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty):
- Drugi stopień specjalizacji z zakresu psychiatrii
- Certyfikat psychoterapeutyczny Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
- Certyfikat lidera grup Balinta Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego oraz International Balint Society.

Udział w towarzystwach naukowych, członek:
- NY Academy of Sciences,
- IPPNW,
- European Association of Psychosomatic Medicine,
- Polskie Towarzystwo Lekarskie,
- Warszawskie Towarzystwo Lekarskie
- i innych stowarzyszeń naukowych

Działalność kliniczna:
Od 1972 r. nieprzerwana kontynuacja praktyki psychiatrycznej a następnie również psychoterapeutycznej. Od 1980 r. do chwili obecnej poza praktyką własną kierowanie zespołem psychiatrów i psychoterapeutów.

Znajomość języków obcych:
- język angielski,
- niemiecki,
- rosyjski

Publikacje:
Jest autorem ponad 145 publikacji naukowych, krajowych i zagranicznych , w tym autorem lub współautorem 47 publikacji książkowych. Jego publikacje są szeroko cytowane w światowej literaturze naukowej (indeks cytowań w czasopismach listy Filadelfijskiej CIF - 320), w tym jedna z jego prac, bardzo często cytowana, została zaliczona przez czasopismo Current Contents do klasyków literatury naukowej.

Nagrody i wyróżnienia:
- Srebrny krzyż zasługi
- Oznaka – Zasłużonemu Polskie Towarzystwo Lekarskie
- Medal Felix’a Boenheim’a - Niemcy
- Prof. B. Wasilewski jest współautorem uniwersyteckiego podręcznika z zakresu Psychoterapii, pod redakcją prof. L. Grzesiuk, który uzyskał liczne wyróżnienia w tym Ministra Nauki oraz Rektora UW.

Przebyte staże:
Staże krajowe:
- Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (12 lat),
- Klinika Endokrynologii CMKP – Warszawa ( 6 m-cy),
- Szpital Dziecięcy przy ul Niekłańskiej – Warszawa ( 4 lata)
Długotrwałe zagraniczne staże naukowe:
- London Univ.
- Leeds Univ.
- Rosyjska Akademia Nauk – Moskwa
- Universita di Milano

Bardzo dobry lekarz, cierpliwy w słuchaniu i skuteczny w leczeniu. Bardzo polecam, leczyłam się z powodu depresji, uprzednio inni lekarze mieli kłopoty ze skuteczną terapią. Nareszcie znalazłam odpowiedniego lekarza, pewnym problemem są trudności w uzyskaniu terminu, który trzeba ustalać z wyprzedzeniem

Niezwykły specjalista. Profesjonalizm i kompetencje na najwyższym poziomie. Tytuł naukowy na pewno nie przez przypadek. Dobry człowiek o wielkim sercu. Z czystym sumieniem polecam!

Lekarz po prostu niemal doskonały :) Bardzo miły i cierpliwy, a przy tym wnikliwy i z zaangażowanym podejściem do pacjenta. Dobiera leki indywidualnie i adekwatnie do schorzenia i potrzeb pacjenta. POLECAM.

Dobry lekarz, bardzo rzetelny, odpowiedzialny. Wczuwa się w problemy chorego, zależy mu na pacjencie. Sama rozmowa już mi pomogła, leki też zostały dobrze dobrane. Depresja mi ustąpiła, lepiej śpię, łatwiej mi jest w pracy. Polecam tego lekarza, jest dobrym fachowcem i życzliwym człowiekiem. Nie naciąga na wizyty i na drogie leki. Jest kompetentny w tym co robi.

Polecam wszystkim, którzy szukają psychiatry.

Polecam wszystkim, którzy szukają psychiatry.