lek. med. Wojciech Wichłacz

Ortopeda dziecięcy, Ortopeda

Lek. Wojciech Wichłacz jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W 1979 roku ukończył Akademię Medyczną w Warszawie.

Specjalizację II stopnia w dziedzinie ortopedii uzyskał w 1987 roku. Swoje doświadczenie zdobywał w SPSK Nr CMKP w Otwocku, na oddziałach ortopedycznych i urazowych dla dzieci i dorosłych, a także na I Oddziale Urazowo-Ortopedycznym dla dzieci. Przez długi czas prowadził kursy specjalistyczne dla Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Lek. Wichłacz specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu operacyjnym i zachowawczym wrodzonych i nabytych wad kończyn u dzieci i dorosłych, m.in. stopy końsko-szpotawe, płasko koślawe, wrodzony niedorozwój stawów biodrowych, złamań i innych, wydłużanie kończyn dolnych.

Pomaga pacjentom po urazach kręgosłupa i jamy brzusznej. Leczy nerwobóle, dyskopatię, wady kręgosłupa oraz osteoporozę. Kieruje pacjentów na badania takie jak USG ortopedyczne, biopsja kości i artroskopia.

Posiada certyfikat w zakresie USG stawów biodrowych u dzieci.

Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Znajomość języków obcych:
- angielski

jest to wspaniały lekarz operował mojego synka dzięki tej operacji dziecko moje normalnie chodzi jest to lekarz o złotych ręcach polecam

Doktor Wchiłacz jako jedyny poznał się na mojej chorobie 10 lat temu. Dzięki niemu chodzę i nowmalnie funkcjonuje a mogłam być kaleką. Uważam go za bardzo sypmatyczną osobę lecz specyficzną. Ogólnie polecam

Byliśmy z naszą 18-miesięczną córeczką u dr. Wichłacza w centrum Babka Medica i powiem tak - zdecydowanie polecam. Wszystkie te negatywne opinie to chyba pisane są przez jakichś frustratów lub konkurencję. Bardzo uprzejmy, miły, komunikatywny - słowem świetny lekarz - polecam!

Bardzo uprzejmy, miły, komunikatywny - słowem świetny lekarz - polecam!

Miałam kilka dni temu operację stopy wykonaną przez doktora Wojciecha Wichłacza. Rozmawiał ze mną przed i po operacji, odpowiadał na pytania, kompetentny i wzbudzający zaufanie lekarz. Nie poświęca pacjentowi może tyle czasu co lekarze w serialach, ale tyle ile może i ile wymaga sytuacja. Nie potrzebuję więcej niż rzetelne wyjaśnienie jakiego mi udzielił, na każde moje pytanie. Jeszcze kilka wizyt pooperacyjnych odbędę u tego lekarza i jestem spokojna i moją stopę, bo jestem pod dobrą opieką.

Byłam pacjentką pana Doktora przez 14lat. Urodziłam się z końską-szpotawą dzięki temu lekarzowi chodzę normalnie!!! Jestem mu bardzo wdzięczna za udane leczenie:)POLECAM

Dr Wichłacz jest wspaniały! Miałam otwarte złamanie ręki i to on mi ją składał podczas operacji, a zrobił to perfekcyjnie, gdyż była bardzo dobrze złożona. Tydzień później przyszłam na zdjęcie szwów, zrobił to tak, aby nic nie bolało, a przy tym był bardzo uprzejmy. Dokładnie omówił ze mną przebieg choroby. Polecam go na przyszłosć!

Polecam pana doktora.Uprzejmy z poczuciem humoru.Córka miała spuchniętą nogę,po miesięcznym opatrunku gipsowym.Od miesiąca jeździliśmy od lekarza do lekarza,zaliczając również dwutygodniowy pobyt w szpitalu.Były diagnozy najróżniejsze w tym min.zapalenie stawów,zapalenie żył.Dostawała sterydy,zalecano zastrzyk dostawowy hormonalny,na który nie wyraziłam zgody dopóki nie skonsultuję tego z ortopedą.Okazało się,że zrobiłam słusznie.Doktor Wichłacz po obejrzeniu USG i innych badań oraz zbadaniu córki stwierdził,że to typowy stan po gipsie i absolutnie nie należy podawać leków.Rzeczywiście opuchlizna stopniowo ustępuje,bez leków.Pierwszy od dwóch miesięcy lekarz, z którym konkretnie rozmawiałam.Nie wymyśla diagnoz,tylko je stawia.Chętnie odpowiada na każde pytanie.Nie odnosi się wrażenia,że czeka na kolejnego pacjenta.Widać,że wie co mówi.Jeśli będzie taka konieczność,na pewno nie będę szukała innego ortopedy.

Godny polecenia lekarz. Wspaniały specjalista, miły, z poczuciem humoru, mający dobry kontakt z pacjentem. Zawsze wszystko wytłumaczy, odpowie na każde pytanie. Wizyty u Pana doktora są przyjemnością. Oby więcej było takich lekarzy!

świetny specjalista, naprawdę polecam.

świetny specjalista, naprawdę polecam.

Świetny specjalista, ludzkie i rzeczowe podejscie do pacjenta. Cierpliwy, jasno i logicznie wytłumaczy, rzeczowy. Po prostu dobry człowiek a przy tym cudowny lekarz.