lekarz Czesław Błaszczyszyn

Neonatolog, Pediatra

Lekarz przepisał mojemu dziecku syrop homeopatyczny, nie informując mnie o tym. Nie stosuję takich pseudoleków bo uważam, że te lekarstwa są po prostu pozbawione działania. Współczesna wiedza z zakresu chemii i fizjologii wskazuje, iż nieprawdziwym jest twierdzenie, że lek homeopatyczny ma nabywać właściwą siłę działania poprzez wielokrotne rozcieńczanie pierwotnej substancji, zwykle wodą lub słabym roztworem alkoholu, często aż do rozcieńczenia "symbolicznego". Twierdzenie, że dopiero homeopatyczne rozcieńczanie substancji pozwala na uzyskanie bodźca ("potencji"), który jest zdolny uaktywnić zaburzone funkcje organizmu do walki z chorobą, jest nie do zaakceptowania na gruncie współczesnej ...

substancji pozwala na uzyskanie bodźca ("potencji"), który jest zdolny uaktywnić zaburzone funkcje organizmu do walki z chorobą, jest nie do zaakceptowania na gruncie współczesnej fizjologii. Ponieważ wiadomo, że reakcje chemiczne i receptorowe wymagają stężeń substratu powyżej 1:107, nie jest możliwe działanie leków otrzymanych poprzez rozcieńczenie do potencji np. C12 (co odpowiada 1:1013) i większych, gdy np. w rozcieńczeniu D22 (1:1022) w 100 ml "leku" może występować zaledwie 1 cząsteczka pierwotnej substancji, a tym bardziej przy jego jeszcze dalszym rozcieńczaniu (homeopaci stosują nawet preparaty o "potencji" D200).Stwierdzenie homeopatów, że działania ich leków nie da się wyjaśnić utartymi, obecnymi uniwersyteckimi wyobrażeniami, powoduje, że często szukają oni tłumaczenia mechanizmu działania produktów homeopatycznych poprzez tworzenie spekulatywnych koncepcji, odwołujących się do magii.

Niewłaściwe jest określanie preparatów homeopatycznych mianem "leki", ponieważ nie mają one udowodnionej skuteczności oraz nie spełniają wymagań stawianych przy rejestracji produktom leczniczym.

Uważam, że lekarze nie powinni używać takich środków w leczeniu pacjentów, doktor pediatra p. Żurowska z Zabrza do której chodzimy stale kategorycznie odradza stosowanie leków homeopatycznych.

Najbardziej godny polecenia pediatra! Konkrenty, fachowy i zawsze celnie stawiający diagnozy. Mój synek jest jego stałym pacjentem.

Pan doktor ma świetne podejście do dzieci, córka nawet razu nie zapłakała, super, pierwszy raz spotkałam tak kompetentnego i miłego Pediatrę :) Polecam!

Polecam to najlepszy pediatra w Nysie leczy moje dzieci od 5 lat zawsze dokładnie bada dziecko anie jak inni lekarze na odczep się ,zawsze można zadzwonic zapytac o cos ,cena również jest niewygórowana pan doktor pamieta stałych pacjentów i daje im małe znizki ,jadąc do pana Błaszczyszyna jestem spokojna że powieżam dzieci w dobre ręce.

To co najważniejsze na wizycie lekarza pediatry, zawsze trafna , szybka i konkretna diagnoza. Dokładnie wie co dziecku dolega i jak leczyć. Dla mnie to bardzo cenne u lekarza, który leczy dzieci. Bardzo polecam.

Najlepszy pediatra jakiego znam. Czlowiek ktory ma niesamowite podejscie do dzieci, kocha je i chce im pomagac.

jestem zadowolona ze sposobu leczenia mojego dziecka, dobry kontakt telefoniczny. Od stałych pacjentów (19 miesięcy) pobiera mniejszą opłatę 50 zł stała opłata 70 zł

w 100% polecam tego lekarza. do mojego dziecka ma super podejscie. duzo czasu poswieca na jednego pacjenta.jedyny lekarz do ktorego mam pelne zaufanie

Polecam tego doktora.Jest naprawde uprzejmym czlowiekiem,wszystko doskonale wytlumaczy na temat choroby.Inni lekarze moga sie schowac(byle pozbyc sie pacjenta jak najszybciej.I cena wcale nie jest wygórowana gdyz jak koleznka wspomniala biora przynajmniej juz po 100 zlotych za wizyte.Naprawde lekarz godny zaufania.

To wspaniały lekarz. Polecam go gorąco. Chciałam się odnieść do poniższej opinii pacjentki. Do doktora Błaszczyszyna chodzę z dwójką moich dzieci od kilku lat i nazywanie go pazernym jest po prostu zwykłym oczernianiem. Na marginesie ceny w gabinecie i tak nie są wygórowane w porównaniu z laryngologiem czy ginekologiem. Zawsze zostaje przychodnia rodzinna - tam nie trzeba płacić.

Wciąż poszukujesz "Neonatolog Nysa"?

Nysa

ul.Sienkiewicza