dr n. med. Daniel Maliszewskidr n. med. Daniel Maliszewski - zdjęcie profilowe

dr n. med. Daniel Maliszewski

Urodzony 13 czerwca 1983 roku w Kwidzynie.

Urodzony 13 czerwca 1983 roku w Kwidzynie.
W roku 2016 uzyskanie specjalizacji z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz tytułu dr n med broniąc pracę doktorską:
„Porównanie ekspresji biomarkerów w guzie pierwotnym i we wznowie miejscowej u chorych na raka piersi„
Od tego czasu pomaga pacjentkom ze schorzeniami gruczołu piersiowego na Oddziale Chirurgii ogólnej Szpitala Swissmed, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Oddziale Chirurgicznym Ogólnym - pododdział Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.
Zajmuje się chirurgią onkologiczną, ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi, łagodnych schorzeń gruczołu piersiowego oraz zmian diagnozowanych w kierunku czerniaka skóry. Zainteresowany chirurgią rekonstrukcyjną gruczołu piersiowego oraz biopsją gruboiglową wspomaganą próżnią pod kontrolą USG (biopsja mammotomiczna).
Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz American Society of Breast Surgeons.

Zakres usług:
diagnostyka nowotworów;
prowadzenie i konsultacja pacjentów onkologicznych;
usuwanie zmian podejrzanych onkologicznie (znamiona, guzki skóry, guzy tkanek miekkich, guzy piersi);
kwalifikacja do leczenia chirurgicznego;
mapowanie zmian pod kontrolą ultrasonografii;
aspiracja torbieli gruczołu piersiowego;
BAC i diagnostyka chirurgiczna chorób węzłów chłonnych;
oznaczanie/klipsowanie ognisk raka piersi przed leczeniem neoadjuwantowym;
procedury interwencyjne pod kontrola ultrasonografii;
biopsja gruboigłowa pod kontrolą ultrasonografii;
kwalifikacja do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią (mammotomicznej) pod kontrolą ultrasonografii oraz mammografii (stereotaktycznej).
Chirurgia onkologiczna i plastyczna gruczolu piersiowego

Przebyte staże:

HELIOS Klinikum Bad Saarow, Breast Unit - Bad Saarow, Niemcy - 05.2015
Partners in Plastic Surgery of West MIchigan and Blodgett Spectrum Health Hospital - Grand Rapid, MI, USA - 11.2014, 12.2015
HELIOS Klinikum Bad Saarow, Breast Unit - Bad Saarow, Niemcy - 04.2014,
Instituto del Tumori, Struttura Complessa di Chirurgia Plastica, Mediolan, Włochy - 09.2013
HELIOS Klinikum Bad Saarow, Breast Unit - Bad Saarow, Niemcy - 02.2013
Klinika Asklepios, Bad Wildungen, Niemcy (od 2005-08 do 2005-09) staż na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Oddziale Urazowym
Royal Infirmary, Glasgow, Szkocja (od 2007-08 do 2007-09) staż na Oddziale Chirurgii Plastycznej
Korle Bu Teaching Hospital, Accra, Ghana (od 2006-09 do 2006-10) staż na Oddziale Chirurgii Ogólnej

Przebyte kursy:
Warsztaty chirurgiczne - Chirurgia naprawcza gruczołu piersiowego – 06.2015 Swissmed, Gdańsk - Organizator
IX Russian National Congress of Radiology – 05.2015 Moscow - wykładowca
3rd International Breast Symposium Düsseldorf – IBSD 2015, – 04.2015 Germany
V Warsztaty Chirurgii Onkologicznej ,Rekonstrukcyjnej i Onkoplastycznej w leczeniu raka piersi – 04.2015 Kielce, Polska
ESO-ESSO Masterclass in Breast Cancer Surgery - 04/07 October 2014 – Ermatingen, Switzerland
Warsztaty chirurgiczne - Wyzwania onkoplastycznego leczenia raka piersi – 06.2014 Swissmed, Gdańsk - Organizator
Martin del Yerro, Reshaping the breast with anatomical implants – 05. 2014 Webinar
Breast Course – 05. 2014 Madryt, Hiszpania
IV Warsztaty Chirurgii Onkologicznej ,Rekonstrukcyjnej i Onkoplastycznej w leczeniu raka piersi – 05. 2014 Kielce, Polska
„Współczesne trendy w powiększaniu piersi” - Dr Dennis C. Hammond – 27.02.2014, Warszawa
Webinar „Succesful Strategies for Composite Fat Grafting - dr Sydney Coleman – 05.02.2014, Warszawa
RSNA 2013 - 01-06.12.2013, Chicago
VI Sympozjum i warsztaty operacyjne: Interdyscyplinarne aspekty onkoplastycznego leczenia raka piersi - 25-26.10.2013 Wałbrzych
III Warsztaty Chirurgii Onkologicznej ,Rekonstrukcyjnej i Onkoplastycznej w leczeniu raka piersi - Kielce,18-20.2013
Breast Course 2013 - Budapest - 13-17.04.2013
Rekonstrukcja piersi – jak osiągnąć oczekiwane rezultaty i uniknąć powikłań - 11 01.2013, Warszawa
"Onkoplastyczne leczenie raka piersi" - Wałbrzych - 26-27.10.2012
Operacje Odtwórcze - Element Skojarzonego Leczenia Raka Piersi - Poznań - 04.10.2012 - wykładowca
Fat Grafting and Lipofilling by Dr Sydney Coleman - Praga, 15.08.2012
Techniki onkoplastyczne w leczeniu raka piersi -Warszawa - Szpital MSWiA - Oddział Chirurgii Plastycznej - 18.06.2012
Breast Course 2012 - 15-18.04.2012, Lizbona, Portugalia
II Warsztaty Chirurgii Onkologicznej "leczenie raka piersi z użyciem technik onkoplastycznych, rekonstrukcje piersi" - 12-14.04.2012, Kielce
8th European Breast Cancer Conference - 21-24.03.2012, Wiedeń, Austria
1st Vienna Breast Cancer Symposium on Oncoplastic and Reconstructive Surgery - 20.03.2012, Wiedeń, Austria
RSNA's 97th Scientific Assembly and Annual Meeting 27.11-02.12.2011, Chicago, USA
1st International Breast Biopsy Master Class - 19-20.10.2011, Paryż, Francja
Kurs Ultrasonografii Piersi - 07-10.04.2011, Brodnica Śremska, Wielkopolska Szkoła Ultrasonografii
Breast Course 2011 - Stambul, 03-06.04.2011
Kurs Szycia Chirurgicznego
Preliminary Training Course on the Performer HT equipment:Hyperthermic Intraperitoneal Perfusion - HIPEC - XI 2009, Gdansk
Podstawy biopsji mammotomicznej - I 2010, Gdansk

- Biopsja cienkoigłowa (BAC) węzłów chłonnych
- USG piersi

Znajomość języków obcych:
- angielski

Doświadczony chirurg ze wspanialym podejściem i pewną ręką. Zawsze znajdzie czas żeby odpowiedzieć na pytania. Zdecydowanie mogę polecić Dr. Maliszewskiego 10/10

Niezwykle dobry lekarz, genialny chirurg i niezwykle dobry człowiek! Uratował mi życie! Dziękuję!

3 miesiące temu miałam pomniejszane piersi przez dr Maliszewskiego. Zdecydowałam się właśnie na Niego z polecenia mojej koleżanki. Miałam duże zaufanie do tego lekarza, które wzbudził już na pierwszej wizycie, a pozytywne opinie dodatkowo mnie zmotywowały. Byłam miłe zaskoczona indywidualnym podejściem i bardzo dobrym kontaktem - zawsze odpisywał na maile i oddzwaniał. Kontakt był pierwsza klasa zarówno przed operacją jak i po niej, co powodowało ze czułam się zaopiekowana i bezpiecznie. Dokładnie wytłumaczył jak będzie wyglądała operacja, ale również omówił wszystkie zalecenia po niej. Lekarz bardzo uprzejmy, z radosnym i pozytywnym podejściem do pacjenta, co było dla mnie bardzo ważne przed tak poważną operacją - dodawało odwagi i spokoju. I na koniec chyba najważniejsze - efekty operacji. One przeszły moje najśmielsze oczekiwania - dr Maliszewski jest mistrzem w tej dziedzinie. Jestem zachwycona moimi nowymi, mniejszymi piersiami. Lekarz godny polecenia.

Z całego serca polecam doktora Daniela Maliszewskiego. Chirurg posiadający wielką wiedzę medyczną, profesjonalista pod względem zawodowym, dokładny, uprzejmy, z wielkim zaangażowaniem i empatią. Na wizycie obrazowo, bardzo dokładnie opisuje każde możliwe rozwiązania związane z chorobą. Wizyta trwa tyle ile potrzebujemy, w miłej i przyjaznej atmosferze. Jestem pacjentką onkologiczną, 6 tygodni temu miałam operację obustronnej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi i usunięciem węzła chłonnego. Jestem zachwycona efektem, jest lepiej niż się spodziewałam. Piersi wyglądają naturalnie, pięknie. Nieocenione jest też zainteresowanie pacjentem przed i po operacji. Bardzo dobry, bezproblemowy kontakt. Jeszcze raz ...

Jeszcze raz z całego serca dziękuję i bardzo, bardzo polecam !

Ponad 2 miesiące temu miałam zabieg powiększania piersi przeprowadzany przez dr. Daniela Maliszewskiego w Szpitalu Swissmed w Gdańsku. Dr. Maliszewskiego poleciła mi moja siostra – lekarka, twierdząc, że jest to jeden z najlepszych chirurgów w Trójmieście. Nie myliła się. Jest to wyjątkowy lekarz, profesjonalista w swojej dziedzinie, który dokładnie wyjaśnia przebieg operacji oraz udziela rzeczowych odpowiedzi na pytania pacjenta. Cierpliwie tłumaczył moje wszelkie wątpliwości. Lekarza echuje także delikatność i serdeczność w stosunku do drugiego człowieka, co w kontaktach lekarz – pacjent ma duże znaczenie. Jest to niezwykle miły człowiek, przy ...

Jest to wyjątkowy lekarz, profesjonalista w swojej dziedzinie, który dokładnie wyjaśnia przebieg operacji oraz udziela rzeczowych odpowiedzi na pytania pacjenta. Cierpliwie tłumaczył moje wszelkie wątpliwości. Lekarza echuje także delikatność i serdeczność w stosunku do drugiego człowieka, co w kontaktach lekarz – pacjent ma duże znaczenie. Jest to niezwykle miły człowiek, przy którym pacjent czuje się nieskrępowany.
Efekty operacji przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Jestem mega szczęśliwa. Żałuję tylko, że wcześniej nie zdecydowałam się na operację powiększania piersi u Dr. Maliszewskiego. Opieka i warunki w Szpitalu Swissmed – super.
Mogę polecić Pana Doktora z czystym sumieniem każdemu, kto szuka dobrego, sprawdzonego specjalisty – rekomenduję w 100%. W mojej ocenie Dr Maliszewski jest świetnym, bardzo kompetentnym specjalistą, z ogromnym doświadczeniem zawodowym, co pokazuje jego życiorys zawodowy.
Dziękuję :-)

Z całego serca pragnę podziękować dr.Maliszewskiemu za podejście,przy doktorze mogłam czuć ten spokój i mimo to,że to jest straszne przeżyc taką operację,jestem mile zaskoczona,ponieważ nie widać praktycznie różnicy w piersiach i ból był znikomy,także polecam kobietki i nie ma co się bać,wszystko siedzi w naszej głowie.pozdrawiam😊😊

Zgadzam się z poprzednimi opiniami, że Maliszewski jest miły, pomocny, wydaje się że to dobry lekarz. Do czasu... jak coś pójdzie źle. Zgłosiłam się do Maliszewskiego jako 23-latka, w maju 2020 roku w samym środku pandemii. Chciałam powiększyć piersi metodą lipofillingu – przeszczep tłuszczu. Przyjechałam do Gdańska Z południa Polski na konsultację. Byłam wtedy bardzo chuda, ważyłam jakieś 52 kg przy 170 wzrostu. Na konsultacji chciałam dowiedzieć się czegoś o tej metodzie, ponieważ obawiałam się implantów. Lekarz namówił mnie na operację już za 2 tygodnie. Na pytanie, czy nie jestem ...

Zgłosiłam się do Maliszewskiego jako 23-latka, w maju 2020 roku w samym środku pandemii. Chciałam powiększyć piersi metodą lipofillingu – przeszczep tłuszczu. Przyjechałam do Gdańska Z południa Polski na konsultację. Byłam wtedy bardzo chuda, ważyłam jakieś 52 kg przy 170 wzrostu. Na konsultacji chciałam dowiedzieć się czegoś o tej metodzie, ponieważ obawiałam się implantów. Lekarz namówił mnie na operację już za 2 tygodnie. Na pytanie, czy nie jestem za chuda i czy nie powinnam przytyć, odpowiedział, ze to nie ma różnicy, bo i tak przytycie nie da tu większych efektów. Wydawało mi się to dziwne, ale zgodziłam się.

Operacja została przeprowadzona, przez pierwsze 3 dni byłam zadowolona, ponieważ miałam jeszcze opuchliznę i piersi rzeczywiście wydawały się większe. Niestety już 4-go dnia opuchlizna zaczęła schodzić, i zauważyłam, że efekty są prawie niewidoczne. Po ok. 2 tygodniach zauważyłam, ze efektów nie ma. Na pytanie ile dokłądnie ml tłuszczu zostało przeszczepionych ani Maliszewski, ani druga lekarka operująca nie potrafili odpowiedzieć. Nawet tego nie zmierzyli.

Bardzo odbiło się to na stanie mojego zdrowia psychicznego i fizycznego; byłam w depresji przez ponad pół roku. Pojawiła się dysmorfofobia i lęk społeczny, który w pewnej części nadal jest obecny. Wcześniej nie miałam żadnej z tych rzeczy. Konieczna była psychoterapia i leki, co wiązało się z kolejnymi kosztami... Rozregulowały mi się hormony przez stres, z tego powodu muszę do dnia dzisiejszego (3 lata po) brać leki.

Kontaktowałam się z Maliszewskim oraz ze szpitalem w tej sprawie, najczęściej mnie zbywali. Kiedyś pojechałam do kliniki z mamą, Maliszewski był opryskliwy, nie chciał rozmawiać, krzyczał na moją mamę, a przecież ona nic nie zrobiła. Na tej wizycie obiecał wystawić pozytywną opinię która miałaby być dołączona do mojej reklamacji.
Nie dostałam odszkodowania, ani zwrotu.

Okazało się również, że Maliszewski nie ma specjalizacji chirurga plastycznego...

Byłam na konsultacjach u 3 innych chirurgów plastyków, wszyscy powiedzieli, że operacja nie była dobrze zrobiona, i że oni by się tego nie podjęli przy mojej tamtejszej wadze i ilości tłuszczu. Jeden z nich polecił mi przytycie 10 kg i wtedy operacja miałaby szanse się powieźć. Maliszewski mi tego nie powiedział...

Dziewczyny, jest tyle dobrych chirurgów, którzy naprawdę mają specjalizację plastyka, nie traćcie czasu i nerwów na tego człowieka. Uważam, że to była najgorsza decyzja w moim życiu, i chyba najgorsze doświadczenie, jakie do tej pory miałam. A konsekwencje odbiły się na mnie bardzo głęboko

Doktor Daniel Maliszewski to najwyższej klasy specjalista, lekarz pełen empatii i ciepła dla pacjenta. Wnikliwie i cierpliwie odpowiada na każde pytanie, wiedziałam, że jestem w najlepszych rękach i wreszcie poczułam się przy lekarzu bezpiecznie. Mój problem był poważny, a zlekceważony przez wielu lekarzy, na przestrzeni kilku lat - odbyłam wiele wizyt, zarówno prywatnych jak i w UCK, szukając pomocy. Dopiero Doktor Maliszewski się nim zajął i zrobił to wyśmienicie i w taki sposób jakiego sobie nawet nie wyobrażałam, stosując najnowocześniejsze techniki. Doktor Maliszewski operuje pacjentki tak by były zdrowe i wciąż czuły się pięknie, aspekt estetyczny jest rownież bardzo ważny dla Doktora. A do tego jest osobą szalenie kulturalną, miłą i uśmiechniętą:) Nie spotkałam wcześniej takiego lekarza, a z moim problemem borykałam się kilka lat. Jestem bardzo wdzięczna Doktorowi i z całego serca go polecam!

Doktor Maliszewski to wyjątkowy lekarz - szczerze zainteresowany i oddany pacjentkom. Pisałam i dzwoniłam wiele razy, bo się bałam, a doktor Daniel cierpliwie odpowiadał mi za każdym razem. Uspokoił mnie na tyle, że pojechałam na operację bez najmniejszych obaw. Obustronną mastektomię z rekonstrukcją miałam 13.10.22 r. Ranki po drenach już sie zagoiły. Szwy pod piersiami wyglądają bardzo ładnie, a piersi, to mistrzostwo! Dr Maliszewski to perfekcjonista i pasjonat. Dał mi szansę na dłuższe życie i nie odebrał mi poczucia kobiecości. Jestem bardzo wdzięczna!

Z całego serca polecam usługi wykonywane przez dr Daniela Maliszewskiego. Przed operacją obustronnej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją oraz zabiegiem anastomozy-limfatyczno żylnej (LVA) przeprowadzony został wnikliwy wywiad wraz z analizą historii choroby. Omówienie przebiegu operacji zostało podane w formie zrozumiałej i pełnej empatii. Bardzo szybko otrzymałam termin operacji w dbałości o moje zdrowie. W każdej chwili po operacji miałam możliwość korzystania z konsultacji telefonicznych. Podczas wizyt kontrolnych nie było wprowadzonego limitu czasu, wręcz odczuwana była otwartość na wszelkie pytania pacjenta. Nowe piersi są przepiękne, już sam ich wygląd wpływa na podniesienie jakości życia. Pan Doktor jest moim ziemskim Aniołem a arcydzieło na moim ciele dodatkowo podkreśla poziom mistrzowski jaki osiągnął już w chirurgii. Panie Doktorze, dziękuję za wszystko...