dr n. med. Danuta Kuśnierczyk-Grochowina

3,3
3,3
3,5
3,2

Witam, Zacznę od tego, iż mój przypadek był bardzo ciężki: niedorozwój szczęki, "trójki" ugrzęzły w poprzek w kości, dolne zęby pokrywały górne i jeszcze kilka problemów, które łącznie złożyły się na tragiczny wygląd buzi. Rodzice robili co mogli - jeździli ze mną do różnych ortodontów - na terenie Żywca, Bielska, byłam na konsultacjach (b. drogich!)u Pani Profesor z Czech - wszystko na nic, miałam ruchomy aparat i żadnych perspektyw na prosty zgryz. Praktycznie wszystkie wizyty kończyły się zwrotem "Jak skończysz 18 lat, to będziesz operowana w Warszawie" Podawano mi już ...

Witam,
Zacznę od tego, iż mój przypadek był bardzo ciężki: niedorozwój szczęki, "trójki" ugrzęzły w poprzek w kości, dolne zęby pokrywały górne i jeszcze kilka problemów, które łącznie złożyły się na tragiczny wygląd buzi. Rodzice robili co mogli - jeździli ze mną do różnych ortodontów - na terenie Żywca, Bielska, byłam na konsultacjach (b. drogich!)u Pani Profesor z Czech - wszystko na nic, miałam ruchomy aparat i żadnych perspektyw na prosty zgryz. Praktycznie wszystkie wizyty kończyły się zwrotem "Jak skończysz 18 lat, to będziesz operowana w Warszawie" Podawano mi już nawet koszt tej operacji (z tego co pamiętam - kilkanaście tys. zł), która oczywiście była trudna, skomplikowana i rekonwalescencja zajęłaby całe wakacje, bo jak twierdzili mój przypadek był na tyle beznadziejny, że było to jedynie rozwiązanie. Cały ten cyrk trwał dobrych kilka lat. Kiedy miałam ich 15, rozpłakałam się po jednej z wizyt. Czułam się beznadziejnie, moi rodzice też. Trafiłam w ręce Pani Grochowiny. Nie zapomnę pierwszej wizyty - popatrzyła na moje zęby i oświadczyła, że będziemy walczyć, będzie to kosztować, ale myśli, że z tego wyjdę i dorzuciła "Gdzie wyście byli do tej pory?!" -"U lekarzy Pani Doktor, u lekarzy"..Była bardzo bezpośrednia i szczera- tego potrzebowaliśmy po tych X (a może nawet XX) latach owijania w bawełnę. Profesjonalny plan leczenia, fantastyczne podejście, bezpośredniość, miła i konkretna Pani Doktor. Mam 17 lat, operacja, o której cały czas mi mówiono ZANIM trafiłam do P. Kuśnierczyk-Grochowiny odbyłaby się dopiero za rok i oczywiście bolesna rekonwalescencja trwałaby całe wakacje, a mój zgryz do tego czasu wyglądałby tragicznie, nawet nie chcę o tym myśleć. Dzięki wizytom w Zabrzu mam piękny zgryz, ząbki są na swoim miejscu, mogę bez kompleksów się uśmiechać. Gdyby ktoś nie wierzył - mogę na maila wysłać zdjęcia "przed" i "po" (kaskowata@gmail.com - proszę pisać). Uważam, że infantylne, podpisane "Anonim" komentarze nie są wiarygodne i dlatego dziekuję Pani Doktor i tutaj - zawdzięczam Pani i Pani asystentkom mój piękny, nowy uśmiech! Pozdrawiam, Katarzyna Duraj

P.S. Panią doktor poleciliśmy też mojej kuzynce, która również ma podobny problem ze zgryzem - jest w trakcie leczenia i wszystko jest na dobrej drodze.

W końcu mogę z czystym sumieniem odradzić ten gabinet każdemu zdrowo myślącemu człowiekowi. Pani Doktor niewątpliwie ma kwalifikacje, co na pewno na pierwszej wizycie da się zauważyć - dziesiątki wiszących dyplomów w poczekalni... niestety, na tym się kończą miłe sprawy. Pani Doktor na pierwszej wizycie wszystko wytłumaczyła, ogólnie zachwycona byłam podejściem do mnie jako pacjentki. Niestety, potem wszystko się popsuło. Nigdy nie miała dla mnie czasu, aparat dokręcała mi jej asystentka (córka?), która nie ma za grosz wyczucia czy delikatności przy dokręcaniu aparatu. Leczyłam się u Pani Doktor 4 lata ...

Leczyłam się u Pani Doktor 4 lata (niestety moja wada zgryzu była ogromna). W tym czasie Pani Doktor interesowała się mną sporadycznie (często przez pół roku nawet nie spojrzała na zmiany, tylko kazała dokręcać asystentce).
Sama przychodnia wygląda na coś w stylu McDonalda z ortodontycznego punktu widzenia. W gabinecie stawia się na ilość, nie na jakość (pacjent ma szybko być załatwiony by następny mógł już podejść). Wszelkie najmniejsze uszkodzenia aparatu pokrywa pacjent. Może bym nawet pominęła kwestię pisania tak negatywnej opinii, jednak dzisiaj u stomatologa na wizycie dowiedziałam się, że cytuję: "w życiu nie widziałem tak tragicznie przeprowadzonego leczenia ortodontycznego a tym bardziej ściągnięcia aparatu". Okazało się, że Pani Doktor (a raczej znowu jej zastępczyni) zostawiła mi praktycznie cały klej na zębach a przy ściąganiu pierścieni na szóstkach jedną ułamała (tak, dokładnie ta niedelikatna asystentka).
Finał jest taki, że trzeba było ściągać klej (którego zdejmowaniem na obowiązek zająć się ortodonta) i niestety kamień, który powstał po dwóch miesiącach ze względu na obecność kleju... nie wspominając już o tym, że czeka mnie leczenie uszkodzonego, ułamanego zęba, który jest w takim stanie, że nie miała prawa Pani Doktor niepoinformowania mnie, że trzymanie na nim pierścienia jest wielce niewskazane.
Nie piszę tego wszystkiego, by sobie "ulżyć" po długim dniu pracy... rodzicie swoich dzieci i dorośli, którzy chcielibyście rozpocząć leczenie ortodontyczne... wszędzie lepiej, tylko nie tam....
Pochwalić na plus mogę tylko Pana pracującego na recepcji w tym ogromnym gabinecie. Zawsze uśmiechnięty, pomocny i otwarty na ludzi. Szkoda tylko, że on jedyny...

Bardzo miła pani doktor. Przypadek mojego syna był bardzo nietypowy i poważny zarazem. Panią doktor polecił mi profesor z kliniki chirurgii szczękowej i przy okazji wspomniał że byle kto się nie podejmie albo schrzani, miał rację. Leczenie było długie ale rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Przy okazji wspomnę że niejednokrotnie płaciliśmy mniej za wizytę np kontrolną lub wcale. Pani doktor to fachowiec w swojej dziedzinie

serdecznie polecam każdemu Panią doktor! Pani doktor podjęła się leczenia mojej skomplikowanej wady bez usuwania zębów, podczas gdy inni lekarze proponowali wyrywanie górnych dwójek! zawsze miła i uśmiechnięta, tłumaczy chętnie na czym polega istota problemu.

Niestety potwierdzam negatywne opinie pozostawione przez wczesniejszych pacjentow. Moje leczenie zakonczylo sie kilka lat temu. Nie komentowalam wczesniej, ale nieprzyjemne uczucie po zakonczeniu leczenia pozostalo. Dlugie kolejki oczekiwania, a sama wizyta w ekspresowym tempie. Nie rozumiem, dlaczego najwiecej korekt i dokrecan robila mi corka Pani doktor. Pomimo, ze leczylam sie dlugo, a czasem urwal sie zamek przed kolejna wizyta, corka zawsze brala ode mnie pieniadze. Bardzo roszczeniowa i nastawiona na zarobek osoba. Niedelikatna, nieprofesjonana. Od tamtego czasu regularnie nosze aparat retencyjny. Jednak w tym roku stomatolog skierowal mnie do ortodonty. ...

Moje leczenie zakonczylo sie kilka lat temu. Nie komentowalam wczesniej, ale nieprzyjemne uczucie po zakonczeniu leczenia pozostalo. Dlugie kolejki oczekiwania, a sama wizyta w ekspresowym tempie. Nie rozumiem, dlaczego najwiecej korekt i dokrecan robila mi corka Pani doktor. Pomimo, ze leczylam sie dlugo, a czasem urwal sie zamek przed kolejna wizyta, corka zawsze brala ode mnie pieniadze. Bardzo roszczeniowa i nastawiona na zarobek osoba. Niedelikatna, nieprofesjonana. Od tamtego czasu regularnie nosze aparat retencyjny. Jednak w tym roku stomatolog skierowal mnie do ortodonty. Okazalo sie, ze poprzednie leczenie zostalo zle przeprowadzone. W listopadzie zakladam kolejny aparat.
Nie polecam nikomu. Na rynku jest obecnie wiele fachowych lekarzy.

Czytam opinie i to niestety prawda - przed założeniem aparatu p. doktor jest miła, ale po jego założeniu człowiek ma wrażenie, że "odbębnia" kolejnych pacjentów. Pacjenci umawiani co 10-15 minut. Zamiast pani doktor dokręcają i kontrolują asystentki. 5 minut - maksymalnie tyle trwa kontrola. Pacjent nie czuje się indywidualnie, atmosfera pośpiechu, jakby chcieli tam zrobić "jak najszybciej". Niestety, bardzo idą na ilość, gubią jakość.

Bardzo sympatyczna i kompetentna kobieta.Dzięki niej wreszcie nie muszę się śmiać do ręki ,jak to robiłam do tej pory.W gabinecie panuje miła atmosfera.Najbardziej zapamiętałam jak Pani Doktor głaskała mnie po głowie podczas zakładania aparatu(bo przyznam byłam trochę przerażona,ale nic ,a nic nie bolało):-).Wizyty nie są najdroższe.Polecam wszystkim bo dziś mogę się cieszyć pięknym uśmiechem.

Nie kompetentna pani ze złym podejściem do pacjenta. Sprzeciwia się jego wymaganiom (a to przecież pacjent jest najważniejszy), a po za tym to on za to płaci i powinien być zadowolony z efektów leczenia. Źle tłumaczy plan leczenia... Straciłam u niej za dużo czasu i po kilku miesiącach postanowiłam zmienić ortodontę. Ta pani nigdy nie spotkała się chyba z pojęciem uprzejmość. Poziom tej cechy wynosi u niej 0. Zresztą cała obsługa nie jest zbyt sympatyczna. Jest to najgorszy zakład ortodontyczny w całym woj. śląskim. Nie polecam.

Pani doktor na pierwszej wizycie nas oczarowała miłym podejściem starała się wszystko dokładnie wytłumaczyć . Niestety z każdą kolejną wizytą było mniej sympatycznie, dziecko nie chciało iść nawet do kontroli aparatu.Lekarka jest mało delikatna ,nieprzyjemna, a w stosunku do dziecka nawet złośliwa. Być może byłoby inaczej gdyby chodził o dorosłą osobę ale dzieci trzymajcie od niej z daleka.

Niestety z każdą kolejną wizytą było mniej sympatycznie,

Poziom normalny, bez fajerwerków ale podejście do Klienta na poziomie urzędowym ... szkoda czasu i za to jeszcze się płaci. Szkoda słów. Pora na zmianę.