prof. dr hab. n. med. Dariusz Witoński

Ortopeda

Niestety nie polecam. Wybrałam się do doktora Witońskiego w celu leczenia kolana po silnej kontuzji. W momencie wizyty noga była usztywniona w szynie. Profesor naturalnie rozciął ją, badanie trwało max 15 minut. Byłam przerażona, gdyż kolano było narażone na kolejny uraz w momencie nawet minimalnego zgięcia kończyny. Doktor Witoński parokrotnie rzucał uszczypliwe komentarze między innymi stwierdził, że potrzeba mi psychologa gdyż mam kiepskie nastawienie, wypisał ćwiczenia na noge i zlecenie na orteze umozliwiajaca zgięcie nogi bez możliwości jej skrzywienia czy wypadku. Dwa dni później pojawiłam się u Pana doktora ponownie, gdyz żaden lekarz państwowy nie chciał wystawic mi zlecenia w związku z czym musiałabym ponosić 100% kosztów za sprzęt (wczesniej pozwoliłam sobie zapoznać się z zasadami i procedurami, odnoszącymi sie do tego ze lekarz prywatny moze bez ponoszenia żadnych kosztow przepisać takie zlecenie - zmiana przepisow nastąpiła niedawno, widocznie doktor nie zapoznał sie z nowymi zasadami )

Pan Witoński był bardzo nie kulturalny, wyprosił mnie z gabinetu, stwierdził cytuje "to nie jego problem, on nie będzie za mnie płacił, tam sa drzwi, skończył ze mna, mam sie leczyć gdzie indziej, nie bedzie o niczym słuchał, mam wyjsc i zabrać te przepisy" . Prawie ze łzami w oczach prosiłam żeby podpisał zlecenie na orteze, w końcu nic Go to nie kosztuje, argumentując dodatkowo całą sytuację tym, że jestem w rozcietej szynie zawiniętej bandażem, że zwyczajnie nie stać mnie na orteze bez ulgi, zeby mi pomógł bo mam związane ręce i taki rozwalony gips bardziej szkodzi niż pomaga. Kazal wyjść mówiąc ze Go "zirytowałam swoim zachowaniem". Po prostu chamstwo.. Koniec końców trafiłam na swietnego lekarza którego diagnoza CAŁKOWICIE różni się od tej postawionej przez "doktora" Witońskiego. Zostałam wysłana na USG, rezonans o którym pan Witoński nawet nie wspomniał.. Prawdopodobnie słuchając Jego "złotych" rad, zostałabym z przeprostem nogi i uszkodzoną rzepką do granic możliwości. Nie polecam, żaden lekarz NIGDY w ten sposób mnie nie potraktował. Łatwo brać niemałe pieniądze niestety nie łatwo być człowiekiem z kulturą i profesjonalistą.

Najlepszy ortopeda w Łodzi, uchronił mnie przed operacją kolana. Wystarczyło posłuchać mądrego lekarza, pomęczyć się przez ponad rok z rehabilitacjami, chodzenie o kulach też było uciążliwe, ale systematyczność i upór w dążeniu do sprawności pomogło. Obecnie kolano nie boli, mięsień czworogłowy odbudowany. Inny lekarz zakwalifikował mnie do operacji, która by mi tylko zaszkodziła. Ciężko mi było zrozumieć dlaczego Pan prof. nie chce mnie operować, wydawało mi się, że tak byłoby szybciej,ale przekonałam się po czasie, prof. Witoński ma rację w 100%. Dziękuję bardzo, wspaniały człowiek, szanujący czas pacjenta. Moja pierwsza wizyta trwała 45 min. U innego lekarza płaciłam 150 zł. za 15 min. (przez rok byłam na kilku wizytach, które doprowadziły mnie do krytycznego stanu, nie byłam w stanie zgiąć kolana, utykałam, nawet nie byłam w stanie stanąć na chorej nodze, żadne leki przeciwbólowe nie uśmierzały tego potwornego bólu). Dobra diagnoza to podstawa. Warto zaufać, bo to fachowiec najwyższej klasy. Dziękuję Panie profesorze. Aleksandra

Po konsultacjach z innym lekarzem i szeregu bardzo kosztownych badan ( usg, rezonans) nie doczekalam sie pomocy i rozwiazania problemu na dzien wizyty. Po zdiagnozowanym zerwaniu ACL ( rezonans) zostalam pozostawiona sobie w szukaniu szpitala na artroskopie. Po wizycie u pana Witonskiego, jego pytaniach, trzech dotknieciach i 4 podniesieniach nogi, mialam zdiagnozowane to co po tylu badaniachu innego lekarza. Ogromna wiedza i doswiadczenie kliniczne, spokojne tlumaczenie a przede wszystkim ( co mi niesamowicie pomoglo) pomoc dorazna - szereg cwiczen niezbednych przy tym urazie, oraz skierowanie na fizjo, aby dotrwac do operacji. Polecacam goraco, ceca prywatnej wizyty choc sama w sobie wysoka, z doswiadczenia powiem wyszlabym na tym lepiej gdybym od samego poczatku byla pod Jego opieka. Poza tym spokojne tlumaczenie przebiegu operacji ( rekonstrukcja ACL)oraz racjonalne tlumaczenie dlaczego jest potrzebna bardzo uspokajaja.

zdecydowanie polecam!!! Jedyny lekarz, który podjął się leczenia mojego urazu kolana (wiele znanych nazwisk - m.in. w Warszawie czy Otwocku - po przejrzeniu dokumentacji medycznej odmówiło mi leczenia - głównie ze względu na komplikacje po źle wykonanej artroskopii). Profesor pomógł mi w 1,5 mca całkowicie stanąć na nogi i chodzić bez kul. niedlugo czeka mnie operacja rekonstrukcji ACL... prof Witonski to swietny lekarz; polecam :)

Wspaniały,kompetentny Lekarz. Nieprawdopodobnie Cudowny Człowiek. Podarował mi dar bezcenny-nadzieję...i nigdy się nie zawiodłam. W mojej chorobie miałam szczęście spotkać Jego na swej drodze:Chirurga o wspaniałych dłoniach,wielkim sercu i charyźmie. Jest bezkonkurencyjny! Brakuje skali do oceny. Świat byłby piękniejszy i lepszy,gdyby było więcej lekarzy Jemu podobnych. Nisko chylę czoła przed profesjonalizmem,dobrocią i urokiem osobistym tego Lekarza ciała i duszy.

Absolutny fenomen! Specjalista najwyższej klasy i wiem co mówię, bo już - niestety - miałem do czynienia z kilkoma ortopedami (od stawów kolanowych). Wszystko cierpliwie wyjaśnia i emanuje niespotykaną kulturą osobistą. Wizyta jest droga, ale to jednak profesor i są to pieniądze dobrze wydane (tę opinię umieściłem również w innym portalu).

Prof. Witoński niezależnie od tego, czy spotykałem się z nim w jego prywatnym gabinecie, czy też w publicznym szpitalu poświęcał mnie, jak i pozostałym swoim pacjentom dużo czasu, dokładnie i cierpliwie wszystko tłumaczył, a także dawał nadzieję, która przeradzała się u mnie(jak i pozostałych) w przekonanie, że będzie dobrze. Jestem niecały miesiąc po rekonstrukcji ACL - obecnie mogę odstawić kule i powoli chodzić sam. Każdy pacjent był Nim zachwycony. Zdecydowanie polecam.

Wspaniały człowiek i znakomity lekarz ! Kompetentny, precyzyjny i, co się rzadko zdarza, ,,z sercem na dłoni,,. Nie byłam u niego prywatnie !!!!!!!!! To ważne !

Nie byłam u niego prywatnie !!!!!!!!! To ważne !

Po przeczytaniu pozytywnych komentarzy,miło zachęcony umówiłem wizytę (mój dojazd 100km)jadąc napotkałem na dwugodzinny korek,będąc prawie na miejscu telefonuję do rejestracji,informuję o 5 min spóźnieniu,otrzymuję od pani odpowiedź cytując pana Witońskiego,"może pan sobie zawracać z powrotem do domu" mimo to docieram do lekarza i proszę o wizytę,lecz otrzymuję bezwzględną odmowę z wyczuwalnym syndromem ojca despoty z tyranią dziedziczną (koniecznie ukarać za spóźnienie). Wizyta u pana Witońskiego trwa 15 min,za mnie wszedł bez uszczerbku czasu następny pacjent , wystarczyło zrobić małą roszadę by mnie przyjąć. Z drugiej strony tak sobie myślę 15 min wizyta - 190zł, istna maszynka do robienia pieniędzy,gdzie tu czas na ludzkie odruchy? Szybko straciłem zaufanie do takiego lekarza. Mnie, komentarze na temat pana Witońskiego, wprowadziły w błąd.

bardzo przemiły lekarz. Ostrożnie bada pacjenta po czym tłumaczy wszystko co robił. Po poproszeniu o wyjaśnienie ponowne chętnie omawia. Co tu dużo pisać-świetny lekarz, a tych coraz mniej. POLECAM