Wykonywane zabiegi:
- Pełnoprofilowa chirurgia gruczołu piersiowego i skóry,
- chirurgia przełyku, żołądka, trzustki i wątroby (w tym termoablacje ...

Wykonywane zabiegi:
- Pełnoprofilowa chirurgia gruczołu piersiowego i skóry,
- chirurgia przełyku, żołądka, trzustki i wątroby (w tym termoablacje najnowszym sprzętem do termoablacji tzw. Mikrofalowej),
- chirurgia jelita grubego i odbytnicy

Znajomość języków obcych:
- Język angielski
- Język niemiecki

Publikacje
Ogólna liczba prac: 328

Liczba prac z podziałem na typ publikacji:
• PRZ polski referat zjazdowy: 98
• PE praca o charakterze edytorskim, redakcja czasopisma itp.: 1
• PGZ polski głos w dyskusji (praca związana ze zjazdami lub konferencjami): 1
• PD polska rozprawa doktorska: 1

Nagrody i wyróżnienia

1. I nagroda na Ogólnopolskim Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2000 za pracę pt: „Ocena zmian miąższu płucnego po podaniu dotchawicznym preparatu Exosurf zwierzętom dorosłym” autorstwa D. Murawa, D. Zielonka.
2. Wyróżnienie na 18 Europejskim Kongresie Patologów, Berlin 2001 za pracę pt: „The influence of exogenous surfactants (exosurf and survanta) on lung tissue of adult animals” autorstwa W. Biczysko, A. Marszałek, M. Wąsowicz, D. Murawa, E. Florek.
3. Wyróżnienie na dyplomatorium przez zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego za działalność naukową w okresie studiów, 17 listopada 2001.
4. List Gratulacyjny JM Rektora AM w Poznaniu za wkład w rozwój studenckiego ruchu naukowego, 16 październik 2001.
5. I nagroda na Międzynarodowym Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2002 za pracę pt: „Surgical conservative treatment of breast cancer in the GreatPoland Cancer Center” autorstwa W. Popowicz, D. Murawa, Ł. Drzewiecki (sesja onkologiczno – hematologiczna).
6. I nagroda na Międzynarodowym Kongresie Studentów Medycyny i Młodych Lekarzy, Poznań 2002 za pracę pt: „Efficiency of selected hand antiseptics in surgical hand desinfection” autorstwa K. Matuska, M. Moulis, D. Murawa (sesja farmakologiczna).
7. Wyróżnienie w konkursie na najlepszy plakat na VIII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Ustka 2002.
8. I nagroda za najlepszy plakat na IX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Kielce 2003.
9. Wyróżnienie pracy doktorskiej pt: „Odległa ocena jakości życia chorych po całkowitej resekcji żołądka z powodu raka z uwzględnieniem zmian morfologicznych okolicy zespolenia przełykowo-jelitowego”, Poznań 2004.
10. Nagroda Rektorska III stopnia za rok akademicki 2003-2004.
11. Medal młodego pozytywisty przyznany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego 2008
12. Nagroda naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej za rok 2012

Bardzo dobry lekarz, kompetentny i z ogromnym doświadczeniem, pełen empatii i godny zaufania. Życzę wszystkim, żeby spotkali na swojej drodze takiego lekarza jak Docent Murawa. Polecam.

Polecam.

Od zabiegu na nowotwór jelita grubego upłynęły 4 lata a ja ciągle żywy - dzięki Panie doktorze - gorąco polecam

Bardzo kompetentny specjalista. Indywidualne podejście do Pacjentka, rzeczowość. Bardzo wrażliwy w stosunku do pacjenta. Lekarz pełen empatii. Godny polecenia!

Godny polecenia!

W tym zwaryjowanym świecie spotkać tak wspaniałego człowieka i lekarza, jakim jest Pan docent Dawid Murawa to wielkie szczęście, w jednym momencie zmienia się optyka patrzenia na świat. Kiedy wykryto u mnie raka odbytu - 10.I.2014 r. - Pan doktor zajął się mną kompleksowo. Jestem już dwa tygodnie po pierwszej części operacji, czuję się bardzo dobrze. Panie doktorze dziękuję za wszystko. Z poważaniem pacjent Waldemar Wolski.

Pan Doktor Dawid jest znakomitym chirurgiem ! będąc pod jego opięka widzialem jego podejscie do problemow wszystkich pacjentow tak samo ale do kazdego problemu z osobna, mialem doczynienia z wieloma lekarzami lecz tego polecił bym z calym szacunkiem wszystkim ! gdyby wszyscy byli tacy jak On nasz kraj i leczenie zmienilo by sie diametralnie. moim problemem była. TORBIEL WŁOSOWA w okolicy krzyżowej doktor Murawa podjął się tej operacji a było to już odnowienie tego po pół roku ktorą operował inny lekarz...... Doktor Murawa wykonał to metodą płatem Limberga z sąsiedztwa ...

TORBIEL WŁOSOWA w okolicy krzyżowej doktor Murawa podjął się tej operacji a było to już odnowienie tego po pół roku ktorą operował inny lekarz...... Doktor Murawa wykonał to metodą płatem Limberga z sąsiedztwa po tej metodzie dochodziłem do siebie bardzo krótko, nie odczuwalem zadnych bolow niz po normalnej metodzie standartowej. Polecam to wszystkim pacjentom ktorzy tez mieli z tym problem. sam proces leczenie w szpitalu trwał 5 dni natomiast w domu po kilku dniach mogłem juz normalnie funkcjonować. Jeszcze raz GORĄCO POLECAM !!!

Zawsze miły i poświęcający czas i uwagę pacjentom. Potrafi stanąć na głowie, żeby pomóc w bardzo ciężkiej sytuacji. Operuje bez zarzutu i robi małe blizny. Polecam.

Leczy mnie od ponad 2 lat. Inni wcześniej umyli ręce. Najpierw operacja jelita grubego potem dwa razy na wątrobie. W międzyczasie chemioterapia którą Pan docent omówił w lekarzami z chemioterapii i walczył o przyspieszenie terminu. Jestem wdzięczny za wszystko co do tej pory dla mnie zrobił.!!!!!!!!!!!!!!

porządny gość a zarazem wybitny fachowiec polecam wszystkm.takich ludzi jak docent trzeba szukać ze świecą.

Do Pana doktora trafiliśmy z polecenia innego lekarza. U mojej mamy rozpoznano raka żołądka o wysokim stopniu zaawansowania w badaniach. Okazało się iż możliwości leczenia w Polsce są mniejsze niż w krajach Europy Zachodniej przy tzw ograniczonym rozsiewie do otrzewnej. Pan Doktor dzięki swoim kontaktom zagranicznym skierował nas do swojego kolegi do Berlina. Obecnie moja mama jest po operacji z zastosowaniem tzw HIPEC czyli chemioterapii dootrzewnowej. Czuje się dobrze. Choć szanse na pełne wyleczenie są małe to lekarze mówią o wydłużeniu życia w dobrym komforcie. Dziękujemy Panu Doktorowi Murawie za pomoc.

Docent Murawa leczył moją mamę. Rozpoznano u niej raka piersi w dość wczesnym stadium. Mama bardzo chciała zaoszczędzić gruczoł piersiowy. Pan docent wykonał zabieg robiąc plastyczne nacięcia - zabieg radykalny a zarazem pierś wygląda prawie jakby bez operacji. Zastosował też radioterapię śródoperacyjną wg programu który prowadzi wspólnie z lekarzami z Austrii. Dzięki temu mama miała krótszy czas leczenia po operacji w porównaniu do klasycznych metod. Bardzo dziękujemy. Pozdrawiamy