mgr Dorota Fortunko

Położna

Osoba jak najbardziej godna polecenia! Serdecznie polecam opiekę Pani Dorotki przed porodem, w szpitalu i po rozwiazaniu. Poznalismy sie z Pania Dorotka w szkole rodzenia gdzie od razu widac bylo iz, posiada ona olbrzymią wiedzę i doświadczenie. Calym kursem bylam zachwycona!! Wspaniala atmosfera i duze zaangazowanie ze strony konkretnej prowadzacej. Po jego ukonczeniu czulam sie przygotowana do przyjscia mojego malenstwa na swiat i opieki nad nim. Po raz kolejny nasze drogi z Pania Dorotka sie skrzyzowaly w szpitalu gdzie trafilam miesiac przed porodem. Czulam, ze jestem pod fachowa opieka zyczliwej, pomocnej i serdecznej osoby dzieki czemu moja wizyta przebiegla milo. Nie bylo mi dane rodzic z pomoca Pani Dorotki. Mialam za to przyjemnosc goscic Pania Dorotke jako polozna na wizytach patronazowych gdzie po raz kolejny zachwycila swoim podejsciem do swiezej mamy i dzidziusia. Pani Dorotka udziela cennych wskazowek np. jak pielegnowac bobaska, uspokaja, dodaje otuchy, wspiera. Oceniam jej prace bardzo dobrze i mam nadzieje, ze sie jeszcze spotkamy. Jest kobieta stworzona do swojego zawodu, z powołaniem. Dziekuje bardzo za pomoc Dorotko!

Pani Dorota jest wspaniałą położną! Razem z mężem braliśmy udział w szkole rodzenia przy ul. Gajowej 1/3 prowadzonej przez panią Dorotę, a także w zajęciach dedykowanych tylko kobietom w ciąży przy ul.Łubinowej! Szczerze możemy polecić Panią Dorotę i jej szkołę rodzenia, zajęcia bardzo ciekawe, pełne ćwiczeń przydatnych do porodu oraz tych dotyczących "obsługi noworodka" , a także rozmów i odpowiedzi na nurtujące nas pytania! Po porodzie oczywiście także mamy kontakt w razie pytań oraz na wizytach patronażowych :) Polecamy!

Absolutnie nie polecam pani Fortunko jako położnej. Podczas zajęć w szkole rodzenia była jeszcze w miarę zaangażowana (piszę to pomimo np. jej półgodzinnego spóźnienia, rozprawiania nt. zawodowej przyszłości swej córki lub opowiadania historii z życia wziętych wznoszących jej osobę na piedestał doskonałości, jeśli chodzi o opiekę okołoporodową - zamiast przekazywania nam konkretnej wiedzy odnośnie porodu i noworodków!). Jednak najgorsza jest jawna ignorancja p. Fortunko, jaką okazała nam dwukrotnie: pierwszy raz zanim urodziłam, gdy zadzwoniłam po poradę (córka potrzebowała dodatkowego badania i chciałam spytać o dobrych specjalistów). Pani Fortunko jednocześnie „rozmawiała” przez telefon ze mną i z kimś innym... o CIEŚCIE!!! Ja rozumiem, że człowiekowi należy się przerwa i posiłek, ale w takim razie mogła poprosić o kontakt w innej porze lub oddzwonić później! Drugi raz zawiodłam się na tej pani, gdy zadzwoniłam, by umówić się na wizytę patronażową. Pani Fortunko jednym uchem wysłuchała, co mam do powiedzenia, stwierdziła, że oddzwoni i poda termin wizyty... niestety milczy do dziś. Odradzam, szkoda nerwów i zachodu.

Jestem aktualnie po porodzie i po wizycie patronażowej Dorotki. Podczas porodu bardzo przydały się ćwiczenia, których uczyła Nas Dorota oraz zajęcia z wypierania, dzięki tym ćwiczeniom było mi zdecydowanie łatwiej, wiec wysoko oceniam zarówno szkole rodzenia jak i zajęcia z wypierania. Dodatkowo jestem bardzo zadowolona z wizyty patronazowej, Dorotka rozwiała wszystkie wątpliwości (których jest bardzo wiele jak jesteś tydzień po porodzie z pierwszym dzieckiem), podpowiedziała co jak robić, a dodatkowo podcięła mi szew z nacięcia, wiec zaoszczędziłam czas i nie musiałam nigdzie jechać. Polecam zajęcia u Dorotki.

Gorąco polecam szkołę rodzenia przy Rodzinnym Centrum Medycznym prowadzoną przez Dorotę Fortunko. Uważam, że każdy przyszły rodzic, zarówno mamusia jak i tatuś powinien wziąć udział w takich zajęciach, ponieważ bardzo dobrze przygotowują one do samego porodu (rodzinnego, co oznacza, że angażowani są również Panowie:)) jak i opieki nad niemowlęciem. Podczas zajęć omawiane są m.in. kwestie związane z karmieniem naturalnym, co również jest bardzo przydatne. Wiedza zdobyta w szkole rodzenia P. Doroty pomogła mi w pokonaniu lęku przed porodem. Dzięki Pani Dorotce nie bałam się również opieki nad maluszkiem. Rodziłam całkiem niedawno. Mój synek ma w tej chwili niespełna 2 miesiące. Szczęśliwym zrządzeniem losu mój poród odbierała właśnie Pani Dorota (akurat miała dyżur w tym czasie). Cały poród trwał niespełna 3 godziny. Dzięki niej oraz własnej pracy poród wspominam dobrze. Reasumując, współpracę z Panią Dorotą od początku po samo rozwiązanie uważam za bardzo udaną. Szczerze polecam!:)

Z całego serca polecam szkołę rodzenia prowadzoną przez Panią Dorotę. Sama skusiłam się na nią ze względu na dużo pozytywnych opinii i nie zawiodłam się. Pani Dorota jest osobą profesjonalną, zaangażowaną, widać, że kocha swoją pracę i ma ogromną wiedzę, którą potrafi się podzielić. Nie koloryzuje ale też nie straszy, widać, że chce pomóc przyszłym rodzicom przejść przez ten trudny czas jakim jest poród, połóg i nauka karmienia.

Polecam Szkołę rodzenia Fortmedica, prowadzoną przez położną P. Dorotę Fortunko. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, Pani Dorotka odpowiadała na każde zadane pytanie, wiele rzeczy się dowiedzieliśmy z mężem, o których nie mieliśmy pojęcia. Z czystym sumieniem POLECAM!

Jestem bardzo zadowolona z odbytego przeze mnie i męża kursu w szkole rodzenia Pani Doroty. Dowiedzieliśmy się wielu przydatnych i praktycznych rzeczy, Pani Dorota potrafi wszystko wytłumaczyć tak, że rodzice oczekujący na pierwsze dziecko rozumieją o co chodzi i boją się trochę mniej :) Pani Dorota wzbudza również duże zaufanie w temacie położnictwa, czuć i widać że to jej powołanie. Polecam serdecznie! :)

Szkołę Rodzenia prowadzoną przez Panią Dorotę polecam przyszłym rodzicom. Teorię na ten temat można przeczytać w każdym poradniku, natomiast Pani Dorota praktycznie podchodzi do tematu, gdyż na co dzień ma do czynienia z rodzącymi kobietami. Jej dygresje na temat psychologii kobiety, możliwych zachowań, lęków są o tyle pomocne, że wiem czego mogę się spodziewać, a więc czuję się bardziej pewna. Dla siebie z tego kursu wyniosłam nastawienie, że nie będę się bała rodzić naturalnie. Polecam!

Pani Dorota to osoba z sercem na dłoni dla przyszłych mam, tatusiów i bobasów. Zawsze wszystko wytłumaczy, wyjaśni, doradzi, a do tego służy radą w każdej sprawie! Polecamy🙂