mgr Dorota Fortunko

Położna

Byliśmy uczestnikami szkoły rodzenia Pani Doroty i serdecznie polecamy przyszłym mamom i tatusiom! Duże doświadczenie i olbrzymia wiedza praktyczna, którą Pani Dorota bardzo chętnie się dzieli.

Znam panią Dorotę ze Szkoły Rodzenia. Serdecznie polecam te zajęcia wszystkim przyszłym mamom i tatom. Zajęcia interesujące i prowadzone w przyjaznej atmosferze , zyskaliśmy sporo wiedzy na temat przygotowania do porodu i pielęgnacji noworodka. Szczerze polecam Panią Dorotę, profesjonalna i sympatyczna położna z powołania.

Pani Dorota Fortunko to najbardziej wredna, złośliwa i nieprzyjemna (baba!!!) położna z jaką kiedykolwiek miałam do czynienia. Tą wątpliwą "przyjemność" obcowania z nią miałam w szpitalu na Brochowie- może w prywatnym centrum jest sympatyczniejsza bo pieniądze łagodzą jej obyczaje- w szpitalu była bardzo nieprzyjemna i arogancka. W szpitalu spędziłam 2 tygodnie doświadczyłam sama na własnej skórze ale też widziałam jak dosłownie pastwiła się psychicznie nad innymi młodymi mamami. Zero pomocy, zero kompetencji... Wredne, obrzydliwe babsko!!!

Serdecznie polecamy Panią Dorotkę. Zajęcia w prowadzonej przez nią szkole rodzenia były niezwykle przydatne zarówno podczas porodu (nauczyła poprawnego oddychania) jak i po (opieka i pielęgnacja maleństwa). Była przy nas w najtrudniejszych pierwszych dniach tuż po porodzie. Bez jej profesjonalnej pomocy i świetnych pomysłów na pewno dużo trudniej byłoby nam ustabilizować sytuację z laktacją. Jest osobą niezwykle spokojną, ciepłą i opanowaną.

Szczerze polecam Panią Dorotę, to profesjonalna położna z powołania z bardzo dużą wiedzą. Chodziliśmy z mężem do szkoły rodzenia - profesjonalnie i wyczerpująco przygotowuje to porodu, połogu i pielęgnacji niemowlęcia. Naprawdę miałam szczęście że w dniu porodu na Brochowie pani Dorota miała wtedy dyżur i to ona odbierała mój poród. Niezwykle profesjonalnie się mną zajęła, bo pomimo bólu (który jest rzeczą naturalna podczas porodu) czułam się bezpiecznie przy pani Dorocie, wiedziałam że ani mnie ani dziecku nic złego się nie stanie. Pani Doroto, pozdrawiam Panią z mężem i półroczną Joasią.

Brak profesjonalizmu oraz empati to dewiza Pani Fortunko. Umówiłam się na wizytę w ośrodku, potwierdziłam, Pani Fortunko przesunęła wizytę na sobotę nie mówiąc że mam ją potwierdzić. W sobotę pozowoliłam sobie zadzwonić nikt nie odebrał tel. próbowałam ok 4 razy wysłałam sms, bez odzewu. Przyjechałam do ośrodka na umówioną godzinę, świeciło się światło, zadzwoniłam domofonem nikt nie odpowiadał, zadzwoniłam na obydwa telefony nikt nie odebrał, nagle światło zgasło a telefony zostały wyłączone, i tak na zimnie staliśmy z 6 tygodniowym niemowlakiem. Udało mi się wejść do klatki, otworzyłam drzwi ośrodka, a tam po ciemku siedziała ta Pani, zdziwiona że weszłam, zdziwiona moją obecnością powiedziała że nie ma czasu i że musi pilnie wyjść, że mogłam potwierdzić wizytę. Odeszłam z wyziębionym dzieckiem i łzami w oczach. Nie powierzyłabym tej kobiecie niczego.

Szczerze mogę polecić kurs jaki proponuje pani Dorota. Myślę że tematyka zajęć wyczerpywała wszystkie podstawowe problemy jakie pojawiają się podczas porodu, połogu i opieki nad maluchem. Oczywiście nikt nie jest w stanie opowiedzieć o wszystkich opcjach jakie mogą zaistnieć w każdej z tych faz, stąd warto samemu przeczytać mądrą literaturę i podyskutować na zajęciach, bo to jedyna taka okazja aby dopytać o szczegóły. My w trakcie kursu mogliśmy porozmawiać o wszystkim i żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Duży plus dla pani Doroty za podejście do przyszłych tatusiów - myślę że jej słowa potrafią przekonać panów co do tego, jak ważni i potrzebni są dla kobiet w tym szczególnym czasie. Jesteśmy też wdzięczni pani Dorocie za zainteresowanie naszym porodem po tym jak trafiliśmy na oddział. I nie chodzi tu wcale o trzymanie za rączkę, bo panie położne na oddziale mają BARDZO DUŻO PRACY, lecz zwykły życzliwy uśmiech i słowo otuchy. Dziękujemy.
Agata i Zbyszek

Bardzo polecam! Wielokrotnie mi pomagała w okresie laktacji, szczególnie zatory, z którymi nikt inny nie mógł sobie poradzić. Bardzo szczegółowo wszystko wyjaśnia, tłumaczy, bardzo profesjonalne podejście.

Dorota Fortunko bardzo nam pomogła z laktacja zanikajaca, dzięki jej wskazówkami karmie teraz córeczkę sama. Nie było łatwość i prosto. Dorota poświęciła nam czas i podzieliła sie wiedza. Polecam ja bardzo rownież jako polozna na wizytach patronazowych, z Medicover. Oglądnela nasza córeczkę, wskazała niedociągnięcia, wskazała dobre działania z naszej strońy. Jest bezpośrednia osoba i otwarta. I o to chodzi przy opiece nad dzidziusiem. Dziekuje Dorocie za cała pomoc. :)

Witam razem z mężem przeczytaliśmy komentarze o Pani Dorocie i się dziwimy skąd te negatywne. Uczęszczaliśmy do szkoły rodzenia prowadzonej przez Panią Dorotę i bardzo jesteśmy z niej zadowoleni. W jasny i prosty sposób dowiedzieliśmy się jak przygotować się do porodu (ćwiczenia), opieki nad noworodkiem, połogu, karmienia piersią. Cenimy duże doświadczenie Pani Doroty oraz wiedzę którą nam przekazała. Mieliśmy duże szczęście, że w chwili porodu na Brochowie trafiliśmy na dyżur Pani Doroty, która mimo dużej ilości trwających porodów poświęciła nam swój czas. Bardzo się ucieszyliśmy, że poród rodzinny poprowadzi Pani Dorota. Dzięki niej urodziłam swoje pierwsze dziecko w 7 godzin naturalnie bez znieczulenia i nacięcia krocza. Polecamy serdecznie i jeszcze raz dziękujemy Pani Dorocie.
Ewelina i Krzysztof