dr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkiszdr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkisz - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Dorota Polak-Jonkisz

Nefrolog, Nefrolog dziecięcy, Pediatra

Na przestrzeni mojej pracy w Akademii Medycznej, a następnie na Uniwersytecie Medyczny im Piastów Śląskich we Wrocławiu otrzymałam:
• ...

• 1998 rok- nagrodę zespołową JM Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu za ważne i twórcze osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej.
• 2008 rok - nagrodę zespołową JM Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu za cykl prac poświęconych zaburzeniom homeostazy wapnia oraz jego wpływu na układ bodźco-przewodzący serca u dzieci z przewlekła chorobą nerek
• 2009 rok- wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej za najlepszą pracę naukowa opublikowaną w czasopismach polskich w latach 2006-2008
• 2011 rok – nagroda zespołowa Ministra Zdrowia za publikacje pt “ The endogenous modulators of Ca2+–Mg2+-dependent ATPase in children with chronic kidney disease (CKD)”
• 2012 rok – odznaka “Przyjaciel Dziecka” przyznana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci za pracę społeczną dla dobra dzieci.
• 2012 rok – nagroda zespołowa JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im Piastów Śląskich we Wrocławiu za cykl prac poświęconych „Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego u dzieci z przewlekłą chorobą nerek”
• 2013 rok - nagroda zespołowa JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im Piastów Śląskich we Wrocławiu za cykl prac poświęconych „Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego u dzieci z przewlekłą chorobą nerek”
• 2014 rok- nagroda zespołowa JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im Piastów Śląskich we Wrocławiu za cykl prac poświęconych „Za cykl publikacji pt.: „ Erytrocytarnej homeostazy jonów wapnia u dzieci z przewlekłą chorobą nerek leczonych zachowawczo i nerkozastępczo”.
• 2015 rok- nominacja do nagrody NAGRODY PREZESA RADY MINISTRÓW „Enzymy życia i śmierci uremicznych erytrocytów u dzieci z przewlekłą chorobą nerek leczonych zachowawczo i nerkozastępczo „

Znajomość języków obcych:
- angielski

Wykonywane badania:
- Konsultacje lekarskie
- Badanie USG układu moczowego - scrining
- uroflowmetria

Wspaniały człowiek i lekarz. Zawsze do pacjenta podchodzi z należytym szacunkiem. Szczerze polecam !

Szczerze polecam !

Dzieki pani doktor uwierzylem znow, ze zawod lekarza to cos wiecej niz tylko podrecdznikowa znajomosc i mechniczne potraktowanie czlowieka jako bezimiennego pacjenta. Pni doktor rozmawiala ze mna jak z najblizszym czlonkiwm rodziny, osoba bliska.Terapie, ktora polecila zaowaocowala tym, ze dzis moje dziecko jest zdrowe, szczesliwe, normalnie rozwijajace sie. Polecam wszystkim Pania dr Jonkisz i serdecznie dziekuje za uratowanie mojej coreczki

Pani dr bardzo miła, rzeczowa w spokojny sposób wszystko tłumaczy oraz najważniejsze- ma cudowne podejście do małego pacjenta! Polecam! Dzięki niej wierzę, że nasza córeczka wyzdrowieje.

Do chwili obecnej najlepszy nefrolog jakiego spotkalam

Do chwili obecnej najlepszy nefrolog jakiego spotkalam

Zdecydowanie polecam pania dr! Była bardzo uprzejma i moja rodzina po wizycie była znacznie spokojniejsza o zdrowie naszej córeczki!