dr Dorota Zuziak

Onkolog

Wypowiedź z dn. 26.08.13 - cd. tak jak już pisałam w poprzedniej wypowiedzi poniżej niestety Pani dr zlekceważyła objawy świadczące o pogorszeniu się stanu mamy (podziękowała i zakończyła leczenie od tak w wyniku czego mama zmarła 19.08.13r.) Ogólnie to Pani doktor może i posiada wiedzę, jednak nie do końca rozumiem jej postępowanie w niektórych przypadkach... Zastanowiłabym się następnym razem z 10 razy czy w ogóle wybrać się do tej Pani na jakąkolwiek konsultację. Zastanówcie się... Wypowiedź z dn. 19.07.13 W roku 2011 moja mam trafiła metoda polecenia do dr Zuziak wpierw prywatnie następnie pani dr kazała się zgłosić na onkologie w Bielsku.Tak tez szybciutko zrobiliśmy.Generalnie nie wiedzieliśmy nic na temat choroby mojej mamy,gdzie jest dokładnie ulokowana, co się będzie teraz działo i co dalej mamy robić.W odpowiedzi od dr usłyszała mama ”ważne,że ja wiem co pani dolega a pani nie musi wiedzieć.” (ogólnie po długim czasie dowiedzieliśmy się że to jest rak nieoperacyjny piersi a nawet obu) Następnie otrzymała wpierw pierwszą chemię potem skierowała ją na radioterapię która ją zaczęła wykańczać a dalej gdy i to nie dało efektu zapodała kolejną chemie ale już nieco a nawet bardzo mocną, która całkowicie wyjałowiła mamy organizm, kolejno zleciła badanie tomografem aby zobaczyć czy nie ma jakiś innych przerzutów np. do kości czy mózgu lecz na badanie czekamy absurdalnie ok. 2 miesięcy gdzie choroba zaczyna tak szybko postępować że w tym momencie nie ma żadnej pomocy, ratunku dla mamy. Limfa gromadząca się w ręce jest tak bolesna i ogromna że zajmuje powoli pół ciała w wyniku czego mama zaczyna mocno słabnąć.W dniu 8 lipca 13r.po całych dwóch latach leczenia się pod okiem pani doktor dowiedzieliśmy się że ona już nie wie jak pomóc a tak naprawdę od samego początku nie dawała wiary i szansy że cokolwiek uda się pomóc mamie. Pytam się czy wtedy 2 lata wstecz skoro widziała że sobie z tym nie poradzi nie mogła powiedzieć nam córkom?widziała że za każdym razem jesteśmy tam, wezwać nas i powiedzieć żeby szukać np. w Gliwicach pomocy gdzieś kto może widziałby szansę na uleczenie?! No ale czego tu się spodziewać skoro piękna pani doktor nic innego nie robiła tylko patrzyła w papiery i zero kontaktu z pacjentem, nigdy mamy nie osłuchała, nie zbadała jak lekarz chorego człowieka, tylko oczami prześwietlała bo tylko tak można to opisać!Zero pomocy! BRAK kontaktu, BRAK tłumaczenia choroby i leczenia, BRAK kompleksowości podejścia, BRAK poświęconego czasu. Może to reakcja doktora na to że nie potrafiła pomóc, ale tak nie można postępować z tak chorymi ludźmi. Dziś już jest za poźno. Mama jeszcze żyje, jak długo same nie wiemy, nikt nie wie. NIE POLECAM TEJ PANI.

Szczerze polecam panią doktor! Jest miłym i kompetentnym fachowcem. Poświęciła mi dużo czasu i wytłumaczyła przebieg leczenia.

Pani doktor jako pierwsza z wielu lekarzy, których wcześniej odwiedziliśmy dokonała prawidłowej diagnozy. Wytłumaczyła nam co dla babci będzie najlepsze i co zrobić, aby jak najmniej cierpiała. Byliśmy bardzo dobrze obsłużeni, a babcia bardzo zadowolona z opieki. Uważam, że Pani doktor jest bardzo kompetentna i posiada dużą wiedzę w przeciwieństwie do innych onkologów, których odwiedzaliśmy.

w skrócie: początkiem sierpnia moja ukochana mama trafiła do Doktor Zuziak z podejżeniem wznowy raka piersi, została wysłana na (i tu zaczyna się paranoja) biopsję nadobojczy na podstawie wyników tomografi i opisu lekarza wnioskującego o biopsję w OPŁUCNEJ!!! malutka różnica.. po kilku tygodniach i biopsji właściwej została wysłana na radiologię gdzie po trzech dniach stwierdzono że to co ma nie nadaje się do leczenia naświetlaniem, kolejna wizyta u Dr Zuziak, kolejne nie trafione pomysły, wreszcie biopsja głęboka guza w bliźnie po mastektomii-komórki rakowe(żeby do tego dojść Pani Zuziak potrzebowała dwóch miesięcy - mnie wystarczyły dwie godziny na googlach i dokładne przestudiowanie wyników badań i objawów, po kolejnym miesiącu Pani Zuziak stwierdziła że jednak nie radio, nie chirurgia, tylko chemia, termin dwa tygodnie, po tygodniy stan zderowia mojej mamy tak się pogorszył że musiała zostać hospitalizowana, zmarła sześć dni później.
podsumowując, przez prawie cztery miesiące pod opieką Pani Zuziak i wielu badaniach potwierdzających to co było wiadome po tygodniu, mojej mamie zaaplikowano kilka kroplówek z glukozą, elektrolitami, kilka srodków znieczulających, gdybym mógł cofnąć czas to poszukałbym prywatnego onkologa dla mamy, który byłby bardziej zaangażowany, a te pusta gadki o badaniu szybkiej diagnozie i wpływie na wyleczalność to są dobre w radiu i telewizji, w szpitalu onkologicznym się nieststy nie sprawdzają..

Pani dr podobnie jak w poprzedniej wypowiedzi zlekceważyła objawy świadczące o przeżucie do kości. Ogólnie to Pani doktor posiada wiedzę jednak nie do końca rozumiem jej postępowanie w niektórych przypadkach...

Pani Doktor jest bardzo kompetentnym i doświadczonym lekarzem, z olbrzymim zakresem wiedzy w swojej dziedzinie, rzetelnie podchodzącym do swojej pracy. Jest też cudownym, miłym człowiekiem, traktującym życzliwie swoich pacjentów. Dzięki jej podejściu łatwiej było mi znieść diagnozę, chorobę i cały czas leczenia!

Jestem wdzięczna Pani doktor za wszystko co dla mnie zrobiła. Zawsze mogłam liczyć na jej pomoc i jako jedyny lekarz dokładnie wytłumaczyła mi przebieg badań i leczenia, tak, że nie musiałam się niczego obawiać. Godna polecenia w 100% w tej trudnej dla każdego sytuacji. Można jej zaufać.

Zaniedbanie objawów raka kości - odesłała pacjentkę tłumacząc że ten ból to zwykły ból kręgosłupa zamiast zrobić badania bo była to osoba już po chorobie nowotworowej i nawet każdy głupi wpisując w Google hasło rak kości może dowiedzieć się że po raku piersi często nawrot choroby moze objawiać się własnie rakiem kosci. Zbagatelizowala to a w konsekwencji doprowadzila do tragedii i stanu w którym nastepnie stwierdzial ze juz nic nie da sie zrobic

Pani doktor jest osobą kompetentną, do której można mieć pełne zaufanie. Stara się pomóc pacjentowi i oszczędzić mu cierpienia.