lekarz Elżbieta Kliszcz

Pani nie powinna pracować jako lekarz, wczoraj byłam w ramach opieki nocnej na ul. Biernackiego ze skurczowym bólem brzucha od kilku dni, wczoraj doszły wymioty i biegunka więc po pracy pojechałam w celu konsultacji i po zwolnienie od pracy na drugi dzień. Pani stwierdziła, że nic nie widzi, nic się nie dzieje. Zwolnienia nie da. Dzień dzisiejszy jeszcze większe dolegliwości.

Pani przyjmowała mnie w piątej w ramach nocnej i świątecznej opieki przy szpitalu na al. Kraśnickich. Ból ucha, powiększone i bolesne węzły chłonne na szyi, kaszel wywołujący wymioty. Cytuję "nic nie widzę nic nie słyszę, samo przejdzie. Kupić sobie syrop przeciwkaszlowy". Dziś (poniedziałek) już praktycznie nie słyszę na to ucho, ból ciężki do opanowania lekami przeciwbólowymi. Od lekarza rodzinnego dostałem silny antybiotyk i skierowanie do laryngologa w trybie pilnym.

Całkowita ignoracja i brak kompetencji. Pacjent przyjmowany w opiece świątecznej od 5 dni gorączkujący z objawami infekcji z męczącym kaszlem. Obciążony astmą, nadciśnieniem, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego od 15 lat, został odesłany z kwitkiem w długi weekend. Kto ma się zająć pacjentem, gdy Pani olewa calokształt? Sor okolicznego szpitala czy prokurator?