dr n. med. Ewa Rynarzewska

1,8
1,6
1,6
1,5

Powiem szczerze, że byłam w lekkim szoku czytając powyższe opinie na temat dr Rynarzewskiej. Osobiście miałam przyjemność poznać Panią doktor 11 lat temu, kiedy trafiłam do poznańskiego szpitala (z Warszawy) z odwarstwioną siatkówką. Wówczas Pani dr Rynarzewska była jedyną osobą w Polsce, która w ogóle podjęła się operacji. Dzięki niej (oraz w późniejszych latach także innym okulistom ze szpitala na Długiej w Poznaniu) odzyskałam na 10 lat wzrok w oku, któremu prawie nikt nie dawał żadnych szans. Jednocześnie trudno mi kwestionować teraźniejsze opinie dotyczące dr Rynarzewskiej, gdyż ostatni raz widziałam ją jakieś 8 lat temu. Jednak wówczas była ona dla mnie niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie mojego widzenia (retinopatia wcześniacza, wysoka krótkowzroczność, odwarstwienie siatkówki, oczopląs i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy, o których nie mam pojęcia jako osoba niewtajemniczona w specjalistyczne okulistyczne słownictwo...). Dla mnie ta kobieta naprawdę sprawiała wrażenie, że wie, o czym mówi, i że zależy jej na pacjentach. Nie wiem czy Pani dr Rynarzewska czyta opinie na swój temat w internecie i czy ją te opinie cokolwiek interesują, ale widząc tyle negatywnych wpisów poczułam, że powinnam napisać o tym, co zrobiła kiedyś dobrego dla mnie (i przypuszczam, że nie tylko dla mnie). Po pierwszej witrektomii z użyciem oleju silikonowego, wykonanej właśnie przez dr Rynarzewską, widziałam przez pewien czas nawet lepiej niż przed odwarstwieniem siatkówki. Dla mnie to bardzo dużo znaczyło, biorąc pod uwagę, że całe życie widziałam nie więcej niż 10% normy. Moja siatkówka jednak jest wredna i odkleja się dalej. Obecnie w jednym oku mam tylko poczucie światła, drugim widzę tylko tyle, żeby się nie zabić na prostej drodze. Ale od poznańskich lekarzy dostałam 10 lat rozpoznawania ludzi i czytania bez pomocy lupy. A zaczęło się od dr Rynarzewskiej. Wielkie dzięki.

Byłam drugi na wizycie u tej pani.Myslalam, ze podczas pierwszej wizyty mogla mieć ciężki dzień, przecież zdaza sie każdemu, ale po drugiej wizycie i tym samym podejściu, nie mam ochoty widzieć tę panią po raz kolejny. Przychodze leczyć się u okulisty a po tej wizycie to musiałabym pojsc do psychiatry. Lekarka niemiła, brak szacunku dla pacjenta, przyjmuje z łaski.Dziwię się, ze w tak prestiżowej placówce zatrudniają takiego lekarza.Przeciez psuje opinie całej placówki...pani doktor powinna zrobić miejsce młodszym kolegom z fachu.

Dawno się z Panią doktor nie widzieliśmy. Ostatni raz ponad 20 lat temu w szpitalu na ul. Długiej w Poznaniu. Dzięki pani doktor przeszedłem dwie udane operacje. Ja osobiście nie mogę powiedzieć o pani doktor złego słowa choć jak pisałem na wstępie nie widziałem się z panią doktor około 20 lat. Jestem w lekkim szoku czytając tyle negatywnych opinii. Może czas po tylu latach spotkać się znowu. Tylko nie mam pojęcia gdzie pani doktor teraz przyjmuje.

Podzielam zdanie Pani Ewe. Pani doktor zamiast podczas jednej wizyty wykonać wszystkie badania każe pacjentowi przyjść po raz kolejny w następnym tygodniu. Badania takie są możliwe do wykonania w jednym dniu, podczas jednej wizyty, o czym przekonałam się zmieniając okulistę również w ramach NFZ. Poza tym według Pani doktor w jednym tygodniu stwierdzona zaćma w następnym już nie stanowi przyczyny złego widzenia. Zalecono mi kropelki za 50zł. Czułam się źle i dlatego zmieniłam lekarza. Pani doktor Rynarzewska jest niemiła, nieżyczliwa, nie dokłada starań aby pomóc pacjentowi. Stanowczo odradzam. Jadwiga.

To była najgorsza wizyta u lekarza w moim życiu. Pani doktor nie ma szacunku do pacjenta, całe spotkanie polegało na zadawaniu pytań i próbie upokorzenia mnie, obojętnie co bym odpowiedziała. Nie polecam nikomu.

Niestety, p. Rynarzewska potwierdziła dzisiaj wszystkie negatywne opinie, jakie tu mogę wyczytać. Z powodów losowych spóźniłem się o 10 minut na wyznaczoną wizytę i kategorycznie odmówiła przyjęcia mnie, bo "mój czas już minął". Najważniejsze jest jednak to, że w Bamberskim Dworze byłem od lat stałym pacjentem, ZAWSZE byłem przyjmowany przez tę panią z opóźnieniem (bo takie są reguły gry w NFZ i trudno się mówi), na ostatnią wizytę to ona spóźniła się przeszło pół godziny, bez słowa "przepraszam". To, że kobieta jest skrajnie niemiła i pozbawiona empatii pisali już przedmówcy. Cóż, trochę czasu dziś straciłem, ale przynajmniej uzyskałem pewność, że najwyższa pora zmienić lekarza.

Czekałem na wizytę pod drzwiami 2 godziny. Lekarka zamiast wykonać badania wyprosila mnie z gabinetu bym się umówil na inny termin badania DNA oka bo ona ma opóźnienie i dużo pacjetow. Powiem krótko stara wredna, nie kompetentna baba która bierze siano z nfz za nie wykonanie badania. Przestrzegam przed taka lekarka i jej podejściem do pacjenta.

Wybrałem się po jakimś czasie nie bycia u okulisty na kontrolę i zmianę okularów na dal, oraz pierwsze w życiu do czytania. Szanowna pani Dr na drugiej wizycie (badanie dna oka) kazała się zapisać na kolejną wizytę ? Pytam o okulary, a ona zdziwiona, jakie okulary przecież ostatnio pan dobrze widział. To co ja tam po chleb poszedłem i czekałem jak w piekarni dwie godziny, bo miała opóźnienie, ciekawe w czym. Kategorycznie odradzam!!!

Odradzam nawet największemu wrogowi. Bardzo niesympatyczna osoba, niczego nie wyjaśnia i z łaską udziela odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Lekarka nie była mi w stanie poprawnie dobrać szkieł korekcyjnych. Nawet nie wie jakie leki są do wykupienia na receptę! Po ostatniej wizycie trzy apteki odprawiły mnie z kwitkiem, bo przypisana maść powinna być wypisana przez specjalistę na receptę. Zamierzam napisać skargę na tego lekarza. I warto aby inni zrobili to samo, może wtedy lekarze takiego pokroju przestaną się czuć bezkarnie.

Zdecydowanie nie polecam Pani doktor, lepiej zdiagnozował mnie lekarz rodzinny. Pani doktor nie była zainteresowana moją choroba tylko kazała przychodzić na kolejne wizyty. Po wizycie personel również nie polecał Pani doktor. W zasadzie czeka mnie kolejna wizyta, mam nadzieję, że trafię na kompetentną osobę. Zdecydowanie nie polecam, stracony czas.