ArtAlergia

Alergia (uczulenie) to reakcja organizmu na występujący w powietrzu, jedzeniu lub na skórze alergen, która może pojawić się w dowolnym wieku człowieka. Za występowanie reakcji alergicznych odpowiada układ immunologiczny, który próbuje bronić się przed substancjami obcymi w naszym organizmie. Do najczęstszych przejawów alergii zalicza się przede wszystkim katar, kaszel, pokrzywkę, astmę, uczulenie na pokarmy, uczulenia na jad pszczół i os oraz wstrząs anafilaktyczny. Leczenie alergii ma najczęściej wymiar farmakologiczny lub domowy.

alergia czy przeziebiennie?????

Hej, lato za pasem, a ja czuje się jakbym była przeziębiona :( boli mnie głowa i mam katar. Czy alergia występuje też w czerwcu czy tylko na początku wiosny. Proszę o pomoc....

Wacik

2017-05-31, 11:17
leki

jakie leki polecacie na alergie? bo chyba mi się zaczyna :(((( wiem ze jest alertec, ale może coś innego skutecznego?? help pls

bony

2017-03-28, 15:33
Ach ta wiosna...

Każdej wiosny przez parę tygodni jestem wyłączona z normalnego funkcjonowania. Spuchnięte oczy, katar oraz łzy. Ze zbawieniem czekam zawsze aż skończy się okres pylenia.

Maria

2016-08-08, 15:51
Czy to alergia?

Ciągle mam zatkany nos. Robiłem testy. Nie jestem na nic uczulony. Co to może być? Czy to jednak może byc jakiś rodzaj alergii. Ktoś może ma podobny problem? Pozdrawiam, Tomek

Anonim

2016-06-10, 13:50
Alergia na pyłki

Ja mam chyba alergie na pyłki. Gdzie można zbadać na jakie? Ktoś wie? Anybody?

Anonim

2016-05-11, 17:09