Art

dziwna praca serca

Hej, co jakiś czas mam dziwne objawy. Stransznie mocno bije mi serce (w różnych sytuacjach), drętwieją mi też wtedy palce delikatnie. Dziwne uczucie:/ badania nic nie wykazały, ale boje się że to coś poważnego. Czy ktoś miał podobne przejścia i mógłby się wypowiedzieć???

Ania

Ja bym zrobiła badania hormonalne: tsh, ft3, ft4. Może to nadczynność tarczycy?
Ale generalnie ciężko powiedzieć, za mało informacji.

elwira

Jest w Grodzisku Maz cudowny kardiolog dr. Bednarski. Jest ordynatorem kardiologi.dzieki Niemu i badaniom moje serce bije spokojnie. Polecam. Do Niego przyjezdzaja z calego wojewodztwa na wizyty. Unormowal cisnienie i cholerna arytmie. Nie ja jedna polecam wlasnie TEGO doktora.

tracy

może coś z ciśnieniem? :/ ale koniecznie trzeba iść do lekarza i się dowiedziec

ubooom

Też tak mam:( jakiś sprawdzony lekarzy z Torunia?

wanabi

Tarczyca może mieć taki wpływ?:/ endokrynologów mało i długie kolejki :(((((

DaMsoK

może mieć podłoże psychologiczne, warto się przyjrzeć i pójść do psychiatry - to nie wstyd!

Anna Siemiradzka

Tachykardia. Ale nie martw się bo przyspieszone bicie serca czyli tzw. częstoskurcz nie zawsze jest objawem choroby.

Anna Siemiradzka

Twój naturalny rozrusznik czyli węzeł zatokowy płata ci figle. A to on właśnie odpowiada za cykliczna pracę serca i wysyła impulsy elektryczne do przedsionkow i komór serca, które pracują naprzemiennie. Jeśli nie dochodzi u ciebie do trzepotania przedsionkow albo migotania komór. To jeszcze nie jest tak źle.

Anna Siemiradzka

U zdrowego dorosłego człowieka serce bije w tempie od 60 do 100 uderzeń na minutę. Poniżej jest bradykardia, a powyżej mamy do czynienia z tachykardia.

Anna Siemiradzka

A przy migotaniu komór serce bije w tempie nawet do 500 uderzeń na minutę. To już nie są żarty. I konieczna jest natychmiastowa defibrylacja.Także migotanie komór

Anna Siemiradzka

Także migotanie przedsionkow serca jest groźne bo może spowodować udar. A samo trzepotanie przedsionkow serca może prowadzić do migotania przedsionkow. Natomiast samo tylko trzepotanie komór serca zazwyczaj prowadzi do migotania komór serca i zgonu.

Anna Siemiradzka

Czasami potrzeba ablacji bo same leki nie wystarczą. Albo trzeba sprawdzić czy zastawki w sercu działają poprawnie. Mamy zastawki dwudzielne i trójdzielne. Czy innego rodzaju operacje kardiochirurgiczne przeprowadzić aby przywrócić prawidłowe krążenie. To by było na Tyle. A tak na marginesie sam tylko intensywny wysiłek fizyczny, czy zbyt silne emocje w wyniku stresu mogą spowodować chwilową tachykardie;) Ale wtedy to nic groźnego. Tak samo niektóre używki i alkohol. Pozdrawiam.

Dodaj post