Art

dziwna praca serca

Hej, co jakiś czas mam dziwne objawy. Stransznie mocno bije mi serce (w różnych sytuacjach), drętwieją mi też wtedy palce delikatnie. Dziwne uczucie:/ badania nic nie wykazały, ale boje się że to coś poważnego. Czy ktoś miał podobne przejścia i mógłby się wypowiedzieć???

Ania 2017-02-28, 16:44

Ja bym zrobiła badania hormonalne: tsh, ft3, ft4. Może to nadczynność tarczycy?
Ale generalnie ciężko powiedzieć, za mało informacji.

elwira 2017-03-27, 16:31

Jest w Grodzisku Maz cudowny kardiolog dr. Bednarski. Jest ordynatorem kardiologi.dzieki Niemu i badaniom moje serce bije spokojnie. Polecam. Do Niego przyjezdzaja z calego wojewodztwa na wizyty. Unormowal cisnienie i cholerna arytmie. Nie ja jedna polecam wlasnie TEGO doktora.

tracy 2017-03-29, 10:33

może coś z ciśnieniem? :/ ale koniecznie trzeba iść do lekarza i się dowiedziec

ubooom 2017-04-08, 10:54

Też tak mam:( jakiś sprawdzony lekarzy z Torunia?

wanabi 2017-04-20, 12:55

Tarczyca może mieć taki wpływ?:/ endokrynologów mało i długie kolejki :(((((

DaMsoK 2017-05-06, 10:24

może mieć podłoże psychologiczne, warto się przyjrzeć i pójść do psychiatry - to nie wstyd!

Anna Siemiradzka 2017-09-13, 02:16

Tachykardia. Ale nie martw się bo przyspieszone bicie serca czyli tzw. częstoskurcz nie zawsze jest objawem choroby.

Anna Siemiradzka 2017-09-13, 03:06

Twój naturalny rozrusznik czyli węzeł zatokowy płata ci figle. A to on właśnie odpowiada za cykliczna pracę serca i wysyła impulsy elektryczne do przedsionkow i komór serca, które pracują naprzemiennie. Jeśli nie dochodzi u ciebie do trzepotania przedsionkow albo migotania komór. To jeszcze nie jest tak źle.

Anna Siemiradzka 2017-09-17, 00:03

U zdrowego dorosłego człowieka serce bije w tempie od 60 do 100 uderzeń na minutę. Poniżej jest bradykardia, a powyżej mamy do czynienia z tachykardia.

Anna Siemiradzka 2017-09-17, 00:12

A przy migotaniu komór serce bije w tempie nawet do 500 uderzeń na minutę. To już nie są żarty. I konieczna jest natychmiastowa defibrylacja.Także migotanie komór

Anna Siemiradzka 2017-09-17, 00:13

Anna Siemiradzka 2017-09-17, 00:20

Także migotanie przedsionkow serca jest groźne bo może spowodować udar. A samo trzepotanie przedsionkow serca może prowadzić do migotania przedsionkow. Natomiast samo tylko trzepotanie komór serca zazwyczaj prowadzi do migotania komór serca i zgonu.

Anna Siemiradzka 2017-09-17, 00:53

Czasami potrzeba ablacji bo same leki nie wystarczą. Albo trzeba sprawdzić czy zastawki w sercu działają poprawnie. Mamy zastawki dwudzielne i trójdzielne. Czy innego rodzaju operacje kardiochirurgiczne przeprowadzić aby przywrócić prawidłowe krążenie. To by było na Tyle. A tak na marginesie sam tylko intensywny wysiłek fizyczny, czy zbyt silne emocje w wyniku stresu mogą spowodować chwilową tachykardie;) Ale wtedy to nic groźnego. Tak samo niektóre używki i alkohol. Pozdrawiam.

Dodaj post