dr n. med. Gerwazy Świderski

Byłam pacjentką prof. Swiderskiego 20 lat temu. Lekarze pocieszali mnie że będzie gorzej ,a po leczeniu u prof. Świderskiego do dzisiaj jest bardzo dobrze. Metody ma niekonwencjonalne ale skuteczne,bez operacji. Jestem teraz na rehabilitacji i widzę w jakim stanie są osoby po operacjach,przeważnie po komplikacjach. Wolę metody skuteczne pana prof. Świderskiego niż nowoczesną operację i komplikacje z nią związane. Ewa P z Legnicy

Byłem na wizycie u prof Świderskiego, ponieważ usłyszałem pochlebne opinie na temat profesora. Jednak ku mojemu zaskoczeniu zawiodłem się niesłychanie. Wcale mi nie chodzi o kompetencje medyczne, bo właśnie do nich nie dopuścił profesor. Przede wszystkim interesowało go podczas wizyty gdzie pracuje, ile zarabiam i w konsekwencji ile mogę zapłacić za wizytę. Niestety usłyszałem, że dokładnie tak samo potraktował pacjenta przede mną i po mnie. Poza finansami skupiał się na aroganckiej krytyce w stosunku mojej osoby z tematyk niezwiązanych z moją chorobą. Profesor może z racji podeszłego wieku traktuje pacjentów nieetycznie, bo absolutnie podczas mojej wizyty nie stosował się do wielu punktów kodeksu etyki lekarskiej a szczególnie art 12 pkt. 1 mówiący, że "lekarz powinien życzliwie i kulturalnie traktować pacjentów, szanując ich godność osobistą i prawo do intymności". Tak właśnie uważam jako osoba z tej samej branży, profesor nie szanuje praw pacjenta, a właściwie po prostu drugiego człowieka. Poszedłem na wizytę z pozytywnym nastawieniem i wiarą, a wyszedłem bardziej schorowany.

piszę, ponieważ sądzę, że należy jako informację dla potencjalnych pacjentów. Poszłam do lekarza pod wpływem polecenia go przez koleżankę i bardzo się rozczarowałam. Pan profesor już mając 90 lat i jakkolwiek jest niezwykle towrzyską osobą, raczej nie powinien leczyć pacjentów . Po pierwsze już telefonując dowiedziałam się, że mam przyjechać z kimś ( nie rozumiałam dlaczego ) dopiero po przyjeździe ( byłam sama bo mąż pracował ) okazało się że druga osoba jest potrzebna.... do pisania ( ponieważ Pan profesor już niestety nie może ). Na prośbę telefoniczną żony profesora przywiozłam ze sobą zrobiony rezonans magnetyczny oraz płytkę z badania z laptopem ale okazało się że niestety bez potrzeby bo Pan profesor nie potrafił ocenić badań (wystarczyły zdjęcia rentgen) profesor kazał mi otworzyć laptop i obsługiwać płytkę co wywołało moje zdumienie bo jeśli się na tym nie zna, to po co kazano mi przywiśc laptop?) NA koniec dopiero pojawiła się żóna profesora która opisała na czym ogólnie miałaby polegać terapia ( żona profesora podczas badań nie uczestniczy ale to ona kieruje leczeniem i ćwiczeniami ). Niestety jakie to miały by być ćwiczenia nie dowiedziałam się, tylko zostałam zaproszona na kolejną wizytę już u żony profesora. Spędziłam tam godzinę być może wartościową towarzysko ale z perspektywy zdrowia z której nic dla mnie nie wyniknęło, a kosztowała 150 zł . Zdecydowanie NIE polecam

Z całym szacunkiem dla osiągnięć profesora Osoby wielkie poznaje się po tym że wiedzą kiedy powiedizeć dosyć

witam Panstwa, niegdy nie wypowiadam się na temat lekarzy czy fizjoterapeutów ponieważ uważam, że często jest to bardzo subiektywne odczucie.Jednak w tym wypadku robię wyjątek. Pana Profesora ( z całym szacunkiem) czas już minął. Metody, a raczej zalecane ćwiczenia były dobre 30lat temu, kiedy medycyna oraz metody terapeutyczne nie były tak rozwinięte. Poszłam do profesora z synkiem- moja babcia do niego chodziła, więc dla dziecka wszytsko- pełna optymizmu umówiłam się na wizytę. Dziecko- skolioza, koślawość, odstające łopatki. Pierwsza wizyta- badanie- troche"czary mary". Po pierwszej wizycie niczego się nie dowiedziałam-trzeba przyjść drugi raz- i płacić. Druga wizyta, już bez profesora,tylko jego żona dyktuję ćwiczenia. Najzwyklejszą gimnatykę leczniczą- tzn. skrzydełka, brzuszki i smarowanie stóp oliwką! o skoliozie ani słowa, a nie przepraszam, dziecko ma sobie wciskać garb żebrowy.Na szczęście trafiłam do młodej terapeutki, która ma ukończone nowoczesne kursy z zakresu fizjoterapii. szkoda pieniędzy.

Ten lekarz to pomyłka. A wizyty nie nazwałabym wizytą u lekarza. W ogóle nie interesowała go moja choroba tylko to ile zarabiam i co robię.

Bardzo polecam. W młodym wieku zdiagnozowano u mnie przepuklinę krążka l5-s1. Obecnie żyję bez bólu i nic mnie nie ogranicza. Najważniejsze to się w pełni zmobilizować, dokładnie słuchać i wykonywać zaleceń Państwa Świderskich. Nie należy się zniechęcać. Trzeba trochę czasu, a naprawdę wszystko skończy się dobrze.

Profesor Świderski i jego żona to ludzie,którzy uratowali moje kolano przed artroskopią,wystarczyły ćwiczenia,syropy,maści, okłady no i trochę cierpliwości.Co do ceny ja dawałem zawsze 100 zł,ale jak miałem dołek dałem 50 zł to nic się nie stało.Nikt nie wyciągnął ręki i powiedział,że mało.Poza tym te pieniądze które wydałem na leczenie i konsultacje są niczym w porównaniu z kolanem ,które nie boli,a w razie czego wiem co i jak stosować.Zachowałem wszystkie receptury na przepisane leki,bo one pomagają a nie kosztują.Zdecydowanie polecam wizyty u Państwa Świderskich,ale tylko tym co chcą się wyleczyć,a nie dostać tabletki i narzekać ,że nie działają.

Polecam wszystkim chorym na kręgosłup tego lekarza i jego żonę która później prowadzi całą rehabilitację. Wspaniali ludzie, ludzcy lekarze, rozumiejący ale też mobilizujący do samodzielnych ćwiczeń które trzeba potem wykonywać w domu, żmudne, trudne ale lepsze niż jakakolwiek operacja po której lekarze nie zajmują sie tak pacjentem jak Ci wielcy ludzie. Mój teść miał przepukline zoperowaną a jednej strony doznał ulgi ale po operacji zaczęła go boleć druga strona, nikt mu nie kazał ćwiczyć, a z kregosłupem to tak jest ze dbac trzeba juz do konca zycia gdy sie go raz tak porzadnie zaniedba. Ja mam przepuklinę szyjna -zwykli lekarze mówią ze tu tylko operacja ale stan jest nieoperacyjny, jeżdzę do Pani doktor juz 2 rok, jak ręką odjął bóle korzonkowe, i drętwienie ręki i palców. A nawet teraz zabieram dzieci na konsultacje bo maja problemy z postawą, chłopiec z kolankami- tez dostał zestaw ćwiczeń na całą postawe- takze leczenie klompleksowe.Polecam!!!!

ja jeżdzę do pani doktor żony pana profesora z mamą od 3 lat, moja mama jak narazie odbyła się bez operacji kręgosłupa i stawu biodrowego,sypia normalnie ,a juz były noce ze nie spała prawie wcale,jak w kazdej chorobie u kazdego doktora duzo zależy od nas samych i nasza sumienność w wykonywaniu zaleceń,nie sztuka jest zrobic operacje, tutaj jest pomoc z kazdej strony, dla pani doktor liczy się człowiek jako człowiek,nigdy nie zawołała od nas ile płacimy , więc dziwią mnie opinie ludzi,złosliwośc czasem w tych opiniach-po co-ja wiem ze maja czasem dziwne metody leczenia ale przynosza napewno skutki-a od pierwszego razu ludzie chcieli by uzyskac ful porady co to za choroba itd , ale spokojnie i stopniowo dowiemy się wszystkiego, ja i moja mama oraz wszyscy ludzie co rozmawiam na poczekalni są zadowoleni nikt nie narzeka-pozdrawiam

moja wizyta u tego czlowieka wytracila mnie z rownowagi na sporyokres czasu to jak zostalam potraktowana daje wiele do myslenia na temat opinii jaka ma wsrod ludzi pan swiderski ja osobiscie jestem rozczarowana i zniesmaczona i naprawde nie polecam