Od początku kariery naukowej i zawodowej jestem zdecydowanym orędownikiem specjalizacji w fizjoterapii, skupiając się w swojej pracy na problematyce schorzeń kręgosłupa. W chwytającym za serce, popularnym dziś sloganie „fizjoterapia holistyczna” dostrzegam szlachetną ideę i zamysł, to jednak osobiście stawiam na fizjoterapię ukierunkowaną. Praktykuję przeszło 22 lata, zajmując się rehabilitacją zespołów bólowych kręgosłupa ze szczególnym uwzględnieniem choroby dyskowej (dyskopatii).
Wiedza i doświadczenie nabyte w pracy zawodowej i naukowej skłoniły mnie do skoncentrowania działań na rehabilitacji ruchowej, w opozycji do wielbionej fizjoterapii biernej. Taką formę usprawniania uważam za szczególnie uczciwą, wiarygodną i skuteczną w przebiegu dysfunkcji kręgosłupa. Stoję na stanowisku, że w dłuższej perspektywie leczenie bez czynnego zaangażowania pacjenta oraz jego świadomej i aktywnej dbałości o higienę kręgosłupa - jest ułudą. Fizjoterapię kręgosłupa postrzegam zawsze jako leczniczy proces, nigdy jednostkowe działanie i oczekiwanie "cudownego uzdrowienia", zwłaszcza w obliczu wieloletnich zmian chorobowych. Tak rozumiem odpowiedzialność za słowo oraz elementarną rzetelność w medycynie i w takim ujęciu współpracuję z moimi pacjentami.

Kompetencje zawodowe:

Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Mgr Fizjoterapii

Instruktor Odnowy Biologicznej

Fizjoterapeuta Certyfikowany (Międzynarodowy Certyfikat w Zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Kręgosłupa)

Członek Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Przez lata doświadczałam dotkliwych bólów kręgosłupa, które poważnie utrudniały mi codzienne funkcjonowanie. Kulminacją tego był najdłuższy i najboleśniejszy atak rwy kulszowej (ponad 8 lat temu) wytrącający mnie z bardzo aktywnego życia na miesiąc - przez ból, którego nie uśmierzały najmocniejsze leki i niemożność chodzenia, a nawet siedzenia. Podczas wielu wizyt i konsultacji lekarze załamywali ręce i nie widzieli innego wyjścia niż operacja, dodając, spoglądając na rezonans, że pierwsza z wielu, które przede mną. Z polecenia znajomego, choć w poczuciu beznadziei, trafiłam do gabinetu Pana Grzegorza. Bardzo profesjonalnie, dokładnie przeprowadzona konsultacja wzbudziła we mnie iskierki nadziei. Pan Grzegorz dokładnie wytłumaczył istotę mojego problemu kręgosłupowego, przedstawił możliwości, jakie daje fizjoterapia, nie obiecując jednocześnie "gruszek na wierzbie". Rozpoczęłam powoli, systematyczne ćwiczenia z Panem Grzegorzem. Jest to wyjątkowy fizjoterapeuta, bardzo cierpliwy, z wysoką kultura osobistą wzbudzający zaufanie i wskrzeszający energię życia. Po ośmiu latach ćwiczeń z Panem Grzegorzem bardzo doceniam: Jego wiedzę, zaangażowanie w proces pomagania, proponowanie ćwiczeń najbardziej adekwatnych do stanu w jakim byłam, punktualność, Jego bystry umysł, który uprzyjemnia wysiłek i to jakim jest człowiekiem. Fizjoterapia prowadzona przez Pana Grzegorza poprawiła jakość mojego codziennego życia, za co Panie Grzegorzu, jestem Panu bardzo wdzięczna. Dziękuję.

Pomimo wielu wizyt, dolegliwości od kręgosłupa pozostawały. Jedyna rzecz którą ta osoba potrafi to pokazywać wzmacniające mięśnie ćwiczenia, 0 zrozumienia istoty gdzie leży problem. Na szczęście są inni, bardziej kompetentni fizjoterapeuci, gdzie juz po pierwszej wizycie progress był wiekszy niż po kilkunastu wizytach u tego pana. Generalnie sprawia wrażenie bardzo miłego, ale myślę, że podejście najlepiej pokazuje sytuacja gdy musiałem nagle odwołać wizytę, po czym dostałem smsa z numerem konta, że mam zapłacić za wizytę która się nigdy nie odbyła :).

To znakomity specjalista i uroczy czlowiek. Empatyczny ,szczerze zaintereresowany zdrowiem pacjenta Różnorodność cwiczen powala, Są jednak wprowadzane stopniowo, inteligentnie i ze znajomoscia schorzenia i dolegliwosci. Same zajecia 1/1 prowadzone są w miłej niewymuszonej atmosferze.Jesli boli przerywamy lub robimy mniej. Pan Olkowski cały czas jest obecny , kontroluje prawidłowosc wykonywania ćwiczen, ustala ilosc powtorzen.Jest niezwykle kulturalnym , miłym człowiekiem dla którego pacjent jest najważniejszy. Czułam sie prawdziwie zaopiekowana ,a po 3 miesiacach dolegliwosci praktycznie ustąpiły ,ale cwiczyć w domu trzeba nadal ,by zachowac formę i dobre samopoczucie.Raz jeszcze DZIĘKUJĘ MD

To znakomity specjalista i uroczy czlowiek.

Witam serdecznie, przyjechałem do rehabilitanta Olkowskiego z Zawiercia na konsultacje gdy miałem olbrzymie kłopoty z rwącymi bólami w szyi i w barku ale i w dłoni. Konkretnie usłyszałem wtedy co i jak. Odległość okazała sie nie być aż takim problemem i za to jestem bardzo wdzięczny choć nawet liczyłem się z dłuższym pobytem w Warszawie. Dojeżdżałem raz w tygodniu na kontrole na których miałem zmieniane ćwiczenia. Po 4 spotkaniu mogę ocenić że to bardzo dobry rehabilitant i najlepszy jakiego spotkałem. I tu fakt jest taki że wymaga dużo ćwiczyć i zwracać na wiele rzeczy uwagę. Ale efekty i zdrowie szyjnego kregosłupa są w mojej sprawie wyraźne i po tym czasie mojej choroby oceniam że tylko on mi pomógł.

Boszszszeee... najlepszy pod słońcem!!! Drętwienie w stopach, bóle w plecach i ogólna zapaść kondycyjna to mój opis przypadku. Grzegorz złożył mnie na nowo. Grzesiek jesteś świetny i polecam Cię każdemu!

Powszechnie znany profesor neurolog-chirurg ze szpitala bielańskiego polecił mi pana Olkowskiego jako najlepszego rehabilitanta w sprawach bólu kręgosłupa. Udałam się do gabinetu pana Grzegorza pełna nadziei i wiary w jego umiejętności. Nie zawiodłam się a wspomniane wiarę i nadzieję tylko umocniłam. Mój ból kręgosłupa ustępuje a moja sprawność poprawia się z każdym tygodniem. Jestem szczęśliwą i coraz zdrowszą pacjentką a to wszystko dzięki panu Grzegorzowi.

Facet dosłownie jest niezwykły. Jak mówi o rehabilitowaniu, jak się zachowuje, jak ze mną rozmawiał podziałało maksymalnie. Jestem po roku bezskutecznych poszukiwań porad i wskazówek co robić dalej z moim kręgosłupem i NIKT nie powiedział tego tak jak on to zrobił na jednej wizycie. Ozłocić go się powinno za to że jest i robi to co robi i to w taki niespotykany sposób! Bożena, Kraków

Panie Grzegorzu - tu Roman Wnyk :) Bardzo Panu dziękuje raz jeszcze za wspaniała opiekę i pierwszoklaśną rehabilitację! Na feriach się nie oszczedzalem a o bólu nawet nie pomyślałem. Cudo! Operacja moich ledzwi a to teraz widac najlepiej: wyglada na jakiś czarny humor! Dzięki wielkie za spokój, mobilizację i zimna krew do mnie :) Jesteś Pan mistrzem w swojej fachowości!

Panie Grzegorzu - tu Roman Wnyk :)
Na feriach się nie oszczedzalem a o bólu nawet nie pomyślałem. Cudo!
Dzięki wielkie za spokój, mobilizację i zimna krew do mnie :)
Jesteś Pan mistrzem w swojej fachowości!

Mam już trochę lat na karku i gdybym miała wspomnieć lekarzy, którzy opiekowali się mną w życiu to tego rehabilitanta umieszczam w pierwszej trójce najbardziej kompetentnych oraz robiących na mnie wyjątkowe wrażenie i wzbudzających zaufanie. Znana jest powszechnie sytuacja w polskiej Służbie Zdrowia, ale także w prywatnych lecznicach i to jak wygląda tzw. państwowa rehabilitacja. Ten przemiły i bardzo inteligentny człowiek proponuje opiekę na najwyższym poziomie kultury, sympatycznej atmosfery i dobrej, niewymuszonej postawy do pacjenta. Dla mnie jest guru od kręgosłupa i rehabilitacji. Człowiek, specjalista na dobre i na złe. Poznałam się na nim jak podczas rehabilitacji nawrócił mi ból po mojej niesubordynacji, a było to tylko po pływaniu na …basenie (a basen mówią ponoć taki dobry i zawsze pomaga na kręgosłup?!) Potraktował to normalnie, skwitował wtedy tylko że nic się nie stało ale za głupotę się płaci…
To było w ważnym dla mnie momencie a ta reakcja mnie tylko podbudowała i dodała sił.
Jestem bardzo wdzięczna za rehabilitację, za cały klimat jaki mi stworzył abym się wyleczyła i chciała ćwiczyć, gdy ćwiczyć się już mi nie chciało. Doskonale to wszystko prowadził. Nie będę pisać Panu Olkowskiemu więcej peanów, wszakże wszyscy z ta przekletą dyskopatią doskonale go zanamy. Jestem jedną z tych pacjentow, którzy za sprawą Pana Grzegorza i poleconego mi przez niego lekarza oddalili od siebie czarne myśli i zrezygnowali z operacji na kręgosłupie. Nie można tracić nadziei w dobrą rehabilitację i ludzi takich jak on.

Wykrył u mnie problem który trzeba było od początku leczyć zupełnie inaczej niż wcześniej to robiłem. Wybadał że to wcale nie w kręgosłupie… A jak zmienił mi ćwiczenia to w sumie po kilku dniach zaobserwowałem poprawę gdy chodziłem i siedziałem. Do tej pory od kilku miesięcy leczyłem wypadnięty dysk na różne sposoby ale po krótkiej poprawie wszystko się pogorszyło. Na wizycie gdy już mnie zbadał to kazał mi już nie zawracać sobie głowy wcześniejszymi zabiegami jakie brałem na dysk bo to nie jest wypadnięty dysk choć objawy są jak identyczne. Czyli marnowałem czas od przełomu maja i czerwca… Teraz już po tygodniu rehabilitacji jest niebo a ziemia!!!