dr n. med. Grzegorz Pojda

Okulista

3,6
3,3
3,7

Jestem tuż po wizycie u doktora i przyznam, że żałuję, że nie przeczytałam powyższych opinii. Jeśli chodzi o wiedzę, to wiem, że ją ma. Został mi polecony przez innego, zaufanego specjalistę. Badanie przeprowadzone dokładnie, wieloetapowo. Nie leczę dzieci "państwowo" więc wiem, ile kosztuje wizyta u specjalisty. Ta wizyta należała do jednej z najtańszych. Mówię to z pełną wiedzą w temacie. Pan doktor ma jednak choleryczny charakter, jest gburem i mówi, nim pomyśli. Trochę za bardzo się puszy i w arogancki sposób odnosi, w szczególności do kobiet. Jakieś kompleksy, może urazy ...

Badanie przeprowadzone dokładnie, wieloetapowo.
Jakieś kompleksy, może urazy z przeszłości.
Polecam lekarza - specjalistę. Radzę się jednak nastawić na niemiłą obsługę z jego strony.
Po pierwszych pięciu minutach, miałam ochotę zbluzgać człowieka za chamstwo, pogratulować cierpliwości asystentce i wyjść trzaskając drzwiami.
Po dwu godzinach spędzonych w gabinecie, na przemian z oczekiwaniem w poczekalni, zrozumiałam trochę doktora.
Dwie godziny płaczu kilku dzieci, którym zakrapia się oczy. Niektóre drące się przez kilkanaście minut jednym ciągiem, ale któż lubi, gdy siłą grzebie mu się w oczach.
Rodzic inaczej odbiera płacz dziecka - swojej pociechy. Tutaj cały dzień płaczu cudzych dzieci? No może wyprowadzić z równowagi.
Podsumowując.
Lekarz bardzo dobry.
Człowiek z problemami, które utrudniają mu kontakt z otoczeniem.
Trochę, jak dr. Haus :D
Umówiłam się na powtórną wizytę ze starszym synem i z... sobą :D
Chamski, bo chamski, ale dobry fachowiec.
Polecam.
(tylko "uprzejmość" oznaczyłam jedną gwiazdką)

pan doktor albo przecenia swoje możliwości albo liczy się dla niego tylko kasa... nasza córka musiała od urodzenia być pod kontrolą okulistyczną ze względu na to, że jej tata miał w dzieciństwie siatkówczaka i istaniało ryzyko, że i ona odziedziczy po nim nieprawidłowy gen i zachoruje, u nas w mieście nikt nie chciał podjąć się badania dna oka noworodkowi i kilku okulistów poleciło pana doktora. I rzeczywiscie pan doktor ja zbadał jak miała 5 tygodni, stwierdził, ze dno oka bez zmian patologicznych i kazał przyjechać za pół roku, na kolejnej wizycie znowu za pół roku czyli jak córka skonczy rok i wtedy, kiedy i na tej kontroli nic nie wyszło powiedział, zeby przyjechac dopiero za rok, jak skonczy 2 lata, jak córa miała 1,5 urodził jej się braciszek i jego jak skonczyl 5 tygodni równiez zawiezlismy do dr Pojdy, a ją wzielismy przy okazji, bo do kontroli miała jeszcze 3-4 miesiace. No i na tej kontroli wyszło, że córka ma zmiany nowotworowe w obu oczach - pjechaliśmy na leczenie do Centrum zdrowia dziecka do Warszawy i tam, dr Hautz, podobno najlepszy specjalista od siatkówczaka powiedział, że córka powinna być badana pierwszy raz jak miała 2 tygodnie a nie 5, a potem przy takim obciążeniu rodzinnym co 2 miesiące w pierwszym roku i co 3 w drugim roku życia i to u nich w Warszawie w znieczuleniu ogólnym, bo wtedy sa w stanie lepiej obejrzec dno oka. Przez to, ze zaufaliśmy panu dr Pojdzie, guz w lewym oku zdazyl się rozlać i zamiast jednego guza mamy mnóstwo komórek nowotworowych, jesteśmy w trakcie leczenia i córka może stracić wzrok, bo nie była badana przez prawie rok! a co powiedzieli nam wprost w Warszawie, gdyby była badana u nich tak czesto jak powinna, można było te zmiany wykryć duzo wczesniej, kiedy te guzy w oczach były naprawde bardzo małe.

Nie wierzę w niepochlebne opinie pisane dzień po dniu.. A do tego brudny gabinet? Co za bzdury.. Miałam wskazanie do pilnej konsultacji noworodka, a nikt nie chciał nas przyjąc w naszych okolicach. Limity NFZ jak się okazało da się ominąc po znajomości przez prywatne gabinety.. na szczęście do tak podchodzących do sprawy lekarzy którzy telefonicznie potraktowali mnie jak śmiecia, nie musieliśmy trafic, po tym jak zadzwoniłam do Dr Pojdy. Jako jedyny był zainteresowany naszym problemem - wysłuchał mnie, obcą osobę i tego samego dnia przyjął z 4 dniowym maleństwem poza ...

Nie wierzę w niepochlebne opinie pisane dzień po dniu..
A do tego brudny gabinet? Co za bzdury..

Jako jedyny był zainteresowany naszym problemem - wysłuchał mnie, obcą osobę i tego samego dnia przyjął z 4 dniowym maleństwem poza kolejką..
Lekarz ma rzeczywiście specyficzne podejście do pacjenta - bez zbędnych opowiastek i uprzejmości, ale jak się okazuje z sercem.. czy do pacjenta czy po prostu do swojej pracy.
Za co w tym miejscu moge podziękowac, bo Pan Doktor po prostu wyszedł zostawiając nas pod opieką innego fachowca na oddziale okulistycznym. I z tego co wiem to lepiej nie mogliśmy trafic.
Lekarz który po prostu robi swoje!! Nie potrzebujemy uprzejmych za pieniądze bezdusznych łapówkarzy, a takich właśnie fachowców. Dziękuję

Doktor to specjalista,który zna się na swoim fachu. Owszem nie jest "milusi" i potwierdzam, że dzieci traktuje jak pacjentów a nie jak dzieci, więc jak ktoś lubi gdy inni zachwycają się ich dzieckiem i lekarz ma być przyszywanym "wujkiem" to nie ten typ człowieka,więc może doktora nie polubić i poczuć do niego niechęć. Natomiast mi zależało na zbadaniu oczka mojego syna i opinii tak wykwalifikowanego okulisty,a z tego dr Pojda wywiązał się w 100%,po zadaniu "mądrych pytań" odpowiedział na wszystkie oraz wytłumaczył konkretnie i rzeczowo. Osobiście polecam

Moja mama ( 80 lat ) otrzymała od Pani Doktor z Przychodni Okulistycznej zalecenie do konsultacji ( rozwarstwienie siatkówki ). O doktorze Pojdzie słyszałam że jest dobrym specjalistą, zadzwoniłam więc z prośbą o ustalenie terminu wizyty w prywatnym gabinecie. Odebrał sam Pan Doktor i po wysłuchaniu mnie ( lub nie ) oświadczył, że nie będzie konsultował mojej mamy, ponieważ ... ma ogromny szacunek do Pani Doktor - nie wiedząc o kogo chodzi ... Zupełnie nie zrozumiał, a przecież wystarczyło, żeby wysłuchał i powiedział, że specjalizuje się w leczeniu dzieci ( ...

Zupełnie nie zrozumiał, a przecież wystarczyło, żeby wysłuchał i powiedział, że specjalizuje się w leczeniu dzieci ( o czym nie wiedziałam )
Szkoda Panie Doktorze, że tak brak Panu empatii, cechy jakże niezbędnej w Pana zawodzie.

Świetny specjalista. Byliśmy u niego z rocznym synkiem. Jako jedyny z pośród 4 okulistów postawił prawidłową diagnozę i jako jedyny odważył się dokładnie zbadać dziecko. Inni tylko gdybali co dolega naszemu dziecku, na zasadzie "nie wiem co to jest ale trzeba operowac". Wszyscy inni najwyraźniej bali się przeprowadzić dokładnego badania tak małemu dziecku. Jedynie dr Pójdą wykazał że jest dobrym lekarzem. Bardzo polecamy dr Pojdę!

Lekarz który zna się na swoim fachu. Może i gburowaty ale liczy się że umie podać właściwą diagnozę i umie leczyć.

Lekarz bardzo dobry i rzeczowy. Chodzilismy do Pana doktora z naszym synkiem wczesniakiem i naprawde polecamy fachowiec przede wszystkim.

Przyznam, że wybierając się z moim synem do Pana doktora (z ogólno dostepnych opinii najleprzego okulisty dziecięcego w regionie), czytałam wpisy na tej stronie. Nie mogę zostać na nie obojętna. Pan doktor to znakomity fachowiec, to jest najważniejsze. Ponadto, mój syn nie należy do spokojnych i cichych dzieci a mimo to Pan doktor tak potrafił go zainteresowac badaniem, że bez problemu udało się to zrobić. Badanie było bardzo dokładne z super podejściem. A tym rodzicom którzy opisuja złe podejście do dzieci proponuje zastanowić sie nad swoim zachowaniem i zastanowieniem się czy może z nimi nie jest coś nie tak ...

Lekarz pierwszego kontaktu widzi u dziecka uciekające oczko, a Pan doktor Grzegorz po wstępnej obserwacji stwierdza, że to mama dziecka wymyśliła sobie uciekające oczko. Po czym stwierdza, że powinna ona przestać myśleć bo jak kobieta myśli to nic dobrego z tego nie będzie. Spodziewałem się, że po wykształconej osobie można spodziewać się jakiejkolwiek kultury osobistej, ale w przypadku Pana doktora stwierdzam kompletny jej brak. Pan doktor odnosi się niegrzecznie i poniżej wszelkich standardów, a poza tym nie ma podejścia do dzieci. Liczy się dla niego tylko kasa za kolejnego pacjenta. Płacz dziecka wytrąca go z równowagi. Szczerze odradzam wizytę u tego lekarza - lepiej potraktują Cię na stacji benzynowej.

Wciąż poszukujesz "Okulista Katowice"?

Łabędzia 8 lok. II
40-063 Katowice
Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed w Siedlcach
ul. 11 Listopada 23
08-110 Siedlce
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Ceglana 35
40-952 Katowice